Як вибрати бензопилу — докладна інструкція

976

Слово «бензопила» у багатьох з нас міцно асоціюється з м’язистими лісорубами, які беруть в руки потужний інструмент і граючись валять товстелезні дерева. Але бензопила може стати незамінним помічником і для простих людей, які звикли все робити своїми руками, а не покладатися на комунальні служби або чиюсь допомогу.

Заготовити дрова для будинку або лазні, розкроїти пиломатеріали для зведення невеликої госпбудівлі, обрізати товсті гілки біля яблунь, формуючи їх крону, або спиляти старе дерево під вікном… та хіба мало які ще потреби можуть виникнути у тих, хто живе і працює за містом. Майже кожен власник заміського господарства рано чи пізно приймає рішення придбати бензопилу.

Яку вибрати бензопилу для будинку або дачі? Які взагалі існують бензопили і в чому їх відмінність? Як правильно підібрати до них витратні матеріали та паливо? У тих, хто купує таку техніку вперше, таких запитань безліч, і без відповіді на них зробити правильний вибір складно.

Як вибрати бензопилу

Пристрій бензопили та принцип її роботи

Бензопила відноситься до ланцюгових пил. Це означає, що її робочим елементом є замкнутий в кільце металевий ланцюг із закріпленими на ній пильними зубами. Під час роботи ланцюг переміщається по периметру направляючого полотна – шини.

Заводиться бензопила в дію двотактним двигуном внутрішнього згоряння, що працює на бензиново-масляній суміші. Змішування рідкого палива з повітрям відбувається в карбюраторі, з його допомогою регулюється кількість повітряно-паливної суміші, що подається в циліндр двигуна.

Запуск двигуна здійснюється ручним шнуровим стартером. При цьому розкручується колінчастий вал. На одному з оборотів іскра, що виробляється свічкою запалення, запалює повітряно-паливну суміш. Газ, що утворюється при згоранні палива штовхає поршень. Останній через шатун з’єднаний з колінвалом, який за інерцією йде на другий оборот. Двигун розкручує провідну зірочку, яка в свою чергу переміщує ланцюг.

Бензопила працює на рідкому паливі, а значить, одним з обов’язкових її конструкційних елементів є паливний бак. Виробники намагаються не встановлювати на пилки занадто великі баки, оскільки це призвело б до істотного збільшення габаритів інструменту (а в заправленому стані і ваги). Більшість легких моделей побутового призначення оснащуються бачком об’ємом від 0.2 до 0.5 л. Потужним професійним бензопилам потрібно більше палива, тому в них обсяг бака може досягати 0.8–1.3 л. Обсяг бака визначає тривалість роботи без зупинки для дозаправки.

Двотактні двигуни працюють не на чистому бензині, а на бензиново-масляній суміші. Масло, що надходить разом з паливом, змащує поршневу групу і інші «нутрощі» двигуна. Тим не менш, у бензопил є окремий масляний резервуар – він заповнюється досить в’язким мінеральним мастилом, призначеної для ланцюга і шини.

Ланцюг потребує постійного змащення, при роботі «всуху» стирається вона сама і истирает шину. Чим швидше обертається ланцюг, тим інтенсивніше вона повинна змазуватися. З іншого боку, коли двигун працює вхолосту і ланцюг нерухомий, мастило їй не потрібне. Саме тому змащення ланцюга бензопили здійснюється в автоматичному режимі.

Як вибрати бензопилу

1. Шина.
2. Ланцюг.
3. Інерційне гальмо ланцюга.
4. Кришка циліндра.

5. Ручка стартера.
6. Запобіжний курок.
7. Курок газу.
8. Важіль дросельной заслінки.

9. Задня рукоядка.
10. Кришка масляного бачка.
11. Передня рукоядка.
12. Кришка бензобака.

Як вибрати бензопилу

Типи пил: побутові, професійні і напівпрофесійні

По своїм можливостям, своїм цільовим призначенням всі бензопили поділяють на побутові, професійні і напівпрофесійні (часто звані фермерськими) – проміжний між першими двома позиціями варіант. Між собою вони різняться в першу чергу по потужності і закладеному ресурсу роботи.

Побутові бензопили розраховані на заготівлю дров для печі, спил дерев на ділянці, проведення невеликих за обсягом будівельних робіт та інші потреби середньостатистичного жителя заміського будинку. З допомогою напівпрофесійних пив виконуються ті ж види робіт, але в дещо збільшеному обсязі фермерського господарства. Професійні бензопили призначені для робіт, пов’язаних з лісозаготівлею.

Потужність побутових бензопил зазвичай менше 2 кВт. Цього цілком достатньо для рішення простих повсякденних завдань. Валити вікові сосни в тайзі з їх допомогою вам не вдасться, але спиляти сучки у фруктових дерев на присадибній ділянці їм цілком під силу. Потужність «професіоналів» істотно вища – аж до 6-9 кВт. Від потужності бензопили залежить швидкість різу і те, на яку глибину шина буде проникати в деревину.

Звичайно, для потужних агрегатів немає завдань, з якими б вони не впоралися. Однак не варто бездумно гнатися за великою потужністю. Серед тих, хто читає цю статтю з метою розібратися, яку вибрати бензопилу, навряд чи знайдеться багато професійних лісорубів. Для експлуатації же в домашньому господарстві цілком буде достатньо побутової або хоча б напівпрофесійної моделі. Адже при невисокій потужності вони володіють величезною перевагою – малою вагою (до 5 кг), що робить роботу з ними легкою і комфортною.

Для порівняння: вага потужних професійних бензопил може досягати 10-15 кг (і для тих, хто валить ліс, це не є недоліком, оскільки велика вага інструменту істотно полегшує процес розпилювання великих стовбурів дерев), не дивно, що лісоруби – люди виняткової фізичної сили.

Слід брати до уваги, що фактична вага бензопили виявиться ще більше, адже до ваги самого інструменту додасться вага повністю заповнених баків для палива і мастила і вага пильної гарнітури. (Для зниження ваги картер і циліндр виготовляють з алюмінію або легких магнієвих сплавів, а на деяких побутових бензопилах іноді ставлять навіть пластикові картери, що менш надійно, але зате легше і дешевше.)

Крім потужності побутові, напівпрофесійні і професійні бензопили різняться ще й своїм ресурсом, тобто часом роботи до моменту, коли компресія знизиться на 40%, а значить, двигуну потрібно капітальний ремонт. При цьому має значення не тільки загальна кількість мотогодин, але і час безперервної роботи протягом дня.

Читайте по темі:  Слесарный верстак для домашнего использования: конструктивные особенности и разновидности

Ресурс побутових бензопил невеликий (зазвичай менше 1000 годин): вони розраховані на роботу не більше 20 годин в місяць (тобто менше години в день). Професійні бензопили здатні працювати без перерви по 8-12 і більше годин в день, і в такому режимі вони можуть відпрацювати майже рік.

Як вибрати бензопилу Як вибрати бензопилу Як вибрати бензопилу
Побутові бензопили Фермерські бензопили Професійні бензопили
Об’єм двигуна, см3 до 50 до 60 до 121
Потужність, кВт до 2 2 – 3 3 – 9
Потужність, л. с. до 1,5 1.5 – 2.2 2.2 – 6.6
Вага 2 – 5 5 – 7 10 – 15
Ресурс роботи, в день 40 – 60 хвилин 8 – 10 годин
(до 4 годин без зупинки)
10 – 16 годин
(до 8 годин без зупинки)
Ресурс роботи, сумарний 500 – 1000 годин 1000 – 1500 годин 1500 – 2000 годин

Двигун бензопили

Як вже згадувалося вище, бензопила приводиться в дію двотактним двигуном. Головна характеристика будь-якого двигуна – його потужність. Потужність двигуна бензопили, як і будь-якого іншого ДВС, прийнято обчислювати в «кінських силах». Однак для зручності зіставлення характеристик бензо — та електропил даний показник часто вказують в кіловатах (1 л. с. = 0.735 кВт).

Зрозуміло, потужність двигуна в першу чергу залежить від його обсягу. Так, у інструментів з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів, потужність не перевищує 2 кВт, а у моделей з об’ємом двигуна 90 кубічних сантиметрів вона може досягати 6 кВт.

Чим більше об’єм двигуна, тим вища продуктивність пилки. Від потужності залежить і швидкість розпилювання, і пристосованість пили до тривалої роботи. Припустимо, вам потрібна бензопила для заготівлі дров для лазні; навряд чи ви будете витрачати на цю роботу більше години в день. Це означає, що вам підійде пила потужністю 1-1.5 кВт. Якщо ж мова йде про валку дерев у лісі, то бензопила буде щодня використовуватися по 8-12 годин. Оптимальним рішенням в даному випадку стане професійна модель потужністю 6 кВт і більше.

Повітряний фільтр

Повітря, що надходить всередину карбюратора повинне бути чистим та не містить пилу. На бензопилах повітряний фільтр піддається великим навантаженням т. к. в процесі роботи створюється багато пилу і сміття, яке постійно спрямовується до фільтру. Як результат, фільтр потребує періодичного очищення. Добре якщо у бензопили реалізований швидкий доступ до повітряного фільтру. Без необхідності розбирання корпусу за допомогою викрутки або ключа.

Як вибрати бензопилу

Для недопущення частого засмічення фільтра, виробники застосовують різні пристрої для попереднього очищення повітря. Найбільш просте рішення — це сітка, яка виконує роль додаткового фільтра. Але найбільш ефективним рішенням є відцентрова система очищення. Основним вузлом є лопаті маховика стартера, які обертаючись на великій швидкості, відкидають сміття від повітрозабірного входу.

Як вибрати бензопилу

Забивання фільтра впливає на якість робочої суміші двигуна і знижує його потужність. Для вирішення цієї проблеми деякі виробники комплектують пилки спеціальними карбюраторами з вбудованими компенсаторами. Компенсатори регулюють подачу палива в залежності від повітря, що поступає. Це забезпечує постійну потужність двигуна незважаючи на зменшення повітряного потоку.

Поршнева система двигуна

Кількість поршневих кілець. Поршні двигунів, які встановлюються на бензопили можуть мати одне або два компресійних кільця. Двигуни з одним кільцем на поршні, в більшості випадків, встановлюють на побутові моделі. На моделі фермерського та професійного класу встановлюють двигуни з двома кільцями на поршні.

Двигуни з двома компресійними кільцями володіють більшою компресією і потужністю. Є деякі переваги у двигунів з одним компресійним кільцем. Такі двигуни володіють більшою приємістістю і легким пуском. Незважаючи на ці переваги краще віддавати переваги двигунів з двома компресійними кільцями на поршні.

Циліндро-поршнева група. Поршні і циліндри двигунів виготовляються з алюмінію. Так як алюміній це м’який матеріал, то стінки циліндра обробляються зносостійкими покриттями. Найчастіше в якості таких покриттів використовується хром або никосил.

Відповідно ресурс двигуна буде залежати від товщини цих покриттів. Хром є більш зносостійким матеріалом. Однак никосил забезпечує краще утримання масла і здатний швидше виходити на повну потужність. Крім цього, двигуни з таким покриттям менше бояться перегріву.

Колінвал

Існують два види колінвалів встановлюються на двигуни бензопил — штампований і кований. Штампований використовується на деяких двигунах побутових бензопил. Кований колінвал більш міцний і всі відомі виробники використовують саме його в своїх двигунах.

Картер двигуна

Картер двигуна може бути виготовлений з алюмінію чи магнієвого сплаву, а також пластмаси. Пластмасові картери ставлять на двигуни побутових бензопил і застосовують з метою зменшення ваги бензопили. Незважаючи на те, що металеві картери більш важкі, вони більш міцні і надійні.

Пристрої полегшують запуск двигуна

Слід брати до уваги, що при запуску двигуна з великим об’ємом буває вкрай складно подолати опір стисливого повітря. Спочатку паливо засмоктується в карбюратор, потім – в циліндр… в результаті до моменту, коли повітряно-паливна суміш могла б спалахнути і двигун, відповідно, завестися, сил різко смикати за шнур стартера вже, як правило, не залишається. Тому багато бензопили, і в першу чергу потужні, оснащуються різними механізмами, які полегшують запуск двигуна:

1. Праймер – насос для підкачки палива в карбюратор (дозволяє знизити зусилля при запуску двигуна на 50-70%).

Як вибрати бензопилу

2. Декомпресійний клапан, що з’єднує циліндр з атмосферою для зниження тиску, що полегшує «розкручування» двигуна.

Як вибрати бензопилу

3. Пружинний стартер, що дає можливість витягати тросик стартера повільно (при цьому тільки зводиться пружина, в певний момент різко провертає коленвал).

Вибір оснащення бензопили

Шина бензопили

Шина бензопили призначена для спрямування ланцюга. Крім того, вона служить каналом для її змащення. Довжина шини є однією з найважливіших характеристик інструменту, що визначають його можливості. Чим довше шина, тим більше глибина різу.

Приміром, бензопила з 40 см шиною здатна за один захід розпиляти колоду товщиною 35 см.

Однак відштовхуватися при виборі розміру робочого полотна слід не від своїх бажань, а від можливостей інструменту, зокрема від потужності двигуна. Довгі шини ставляться тільки на потужні професійні інструменти. У побутових моделей довжина шини не повинна перевищувати 30-40 см. Якщо ви плануєте спилювати гілки або тонкі дерева, цього більш ніж достатньо. Та й управлятися з компактною оснащенням набагато легше. Для валки товстих дерев знадобиться бензопила з шиною 50-60 см і більше (аж до 1 м): на розпил кожного стовбура буде витрачатися менше сил і часу.

Читайте по темі:  Як вибирати садовий подрібнювач для гілок

У більшості випадків виробники спочатку комплектують свої пилки шинами, ланцюгами, придатними для даної моделі. Звичайно, при бажанні ви можете докупити оснастку окремо. Однак слід пам’ятати, що габарити шини повинні відповідати потужності інструменту.

Чим довше шина, тим більший опір буде відчувати двигун. Якщо не дотримуватися вказаних в інструкції до інструменту рекомендацій щодо максимально допустимої довжини шини, навантаження на двигун сильно зросте, і ресурс пили, відповідно, знизиться. Від правильно підібраної оснащення залежить не тільки продуктивність, але і термін служби інструменту, і безпеку працівника.

Як вибрати бензопилу

Що потрібно знати про ланцюг бензопили

Ланцюг складається з окремих ланок, скріплених заклепками. Ланцюги для бензопил можуть відрізнятися по висоті профілю, товщиною і формою зубів, а також по кроку ланцюга. Останній параметр обчислюється шляхом ділення навпіл відстані (вираженого в дюймах) між трьома послідовно розташованими заклепками.

Як вибрати бензопилу

Від величини кроку ланцюга залежить продуктивність пилки. Здавалося б, досить поставити на бензопилу ланцюг з максимальним кроком, і вашому інструменту не буде рівного в окрузі. Однак на практиці таке диво спостерігати доводиться, на жаль, вкрай рідко. Звичайно ж при установці ланцюги з дуже великим кроком бензопила відмовляється працювати. Пояснюється це дуже просто: малопотужний двигун не в силах протягнути габаритний ланцюг через розпил. Зворотна ситуація теж негативно позначиться на працездатності інструменту. Ланцюг з малим кроком, встановлений на пилку з потужним двигуном, буде прослизати по деревині, як по льоду.

Таким чином, якщо ви хочете, щоб пила зберегла свою функціональність, ви повинні запам’ятати правило: замінити ланцюг на інший, з іншим кроком, можна, однак змінювати цей параметр можна в невеликому діапазоні. В цілому ж ланцюг повинен відповідати потужності двигуна. Для легких моделей бензопил рекомендується ланцюг з кроком 0.325″, для більш потужних – 0.375″ або навіть 0.404″. Слід також брати до уваги, що чим менше крок ланцюга, тим менше буде вібрація пили, а значить, такий інструмент краще підійде для експлуатації в побуті.

Існують ланцюга, призначені спеціально для розпилювання мерзлої деревини. На їх зубах є тверді жіночі напайки. Звичайним ланцюгах така робота «не по зубах», зате ланцюг з напайками швидко тупиться в м’якій деревині.

Кожна ланка ланцюга складається з двох зубів – ріжучого і ведучого. Зазвичай ріжучий зуб на 0.5–0.8 мм вище ведучого. Ця різниця відповідає глибині «врізання» зуба в деревину.

Як вибрати бензопилу

Довжина ланцюга повинна відповідати довжині шини. Однак навіть ідеально підібраний ланцюг спочатку в ході роботи поступово розтягується і вимагає періодичної перевірки та регулювання сили натягу. Натяг ланцюга здійснюється шляхом підкручування спеціального гвинта, розташованого на шині.

Як вибрати бензопилу

Сьогодні деякі виробники роблять натягувач безінструментальним, тобто не вимагає викрутки або будь-якого іншого спеціального інструменту.

Як вибрати бензопилу

Масляний насос

В процесі пиляння ланцюг рухається по шині і їй необхідна змазка. Коли ланцюг зупиняється мастило не потрібне. Тому бензопили оснащуються автоматичною системою змащення.

Як вибрати бензопилу

Основним вузлом такої системи є масляний насос. Насоси можуть бути регульованими і нерегульованими. У регульованих насосах є можливість змінювати швидкість подачі масла на шину, що є зручною функцією. Регульованими насосами оснащуються бензопили професійного та напівпрофесійного класу.

Масляні насоси можуть бути виготовлені з пластику або металу. Металеві насоси більш кращі т. к. вони більш довговічні, але вони більш дорогі.

Як вибрати бензопилу

Як вибрати бензопилу

Підбір пильної гарнітури

Вибравши конкретну модель бензопили, ви надалі з великою ймовірністю будете змушені купувати комплектуючі від того ж виробника. Справа в тому, що компоненти пильної гарнітури – ланцюг, шина і ведуча зірочка – у різних виробників несуттєво, але різняться, а отже, не є взаємозамінними. Основні відмінності між расходниками від різних виробників криються в параметрах ведучої зірочки і в товщині ланки ланцюга.

Зазначимо також, що повинна існувати відповідність між кроком ланцюга і параметрами ведучої зірочки. Змінюючи ланцюг на іншу, з іншим кроком, доведеться замінити і зірочку.

Додаткові функції

Система антивібрація

Професійні лісоруби, які змушені працювати з бензопилою по 8 і більше годин в день, дуже часто страждають від захворювань суглобів і порушення кровообігу в руках, що є наслідком постійного впливу досить сильних вібрацій. Щоб позбавити користувачів від цієї проблеми, практично всі професійні моделі бензопил, що випускаються сьогодні, оснащуються антивібраційною системою.

Вона являє собою демпфер, що розділяє мотор і систему рукояток. Демпфер згладжує коливання від працюючого двигуна, в результаті вібрація на рукоятках відчувається в меншій мірі. Самий простий варіант реалізації захисту від вібрації – гумові прокладки-амортизатори між корпусом і рукоятками. Зниження вібрацій виробники домагаються і шляхом чіткого вивірення співвідношення маси двигуна і решти частин пили.

Як вибрати бензопилу

Подібна функція корисна не тільки професійним лісорубам, але і тим, хто використовує бензопилу в побутових цілях – при заготівлі дров, в приватному будівництві або при формуванні крони дерев. Працюючи з пилкою, оснащеної системою антівібраціі, ви будете менше втомлюватися, вам буде легше утримувати і направляти пилу.

Захисні функції

Бензопила – інструмент потенційно дуже травмонебезпечний. Зрозуміло, збереження вашого життя та здоров’я залежить в першу чергу від вас самих, а точніше від ретельності дотримання вами правил експлуатації інструменту. Однак і виробники намагаються зробити все можливе, щоб звести ризик отримання користувачами травм при роботі з бензопилою до мінімуму.

Найчастіше неприємності виникають при так званому зворотному ударі – коли в результаті зіткнення передньої частини робочого полотна з поверхнею підвищеної твердості пила різко відкидається назад. Самий надійний спосіб запобігти травми користувача в цей момент – миттєва зупинка ланцюга.

Для блокування ланцюга при зворотному ударі використовується дві системи. Перша являє собою кнопку змонтовану на рукоятці бензопили, яку потрібно утримувати одночасно з гашеткой пуску. Коли пила внаслідок зворотного удару різко підскакує, пильщик рефлекторно відпускає цю кнопку, і в результаті ланцюг блокується.

Читайте по темі:  Який кущоріз краще вибрати: бензиновий або електричний?

Як вибрати бензопилу

Друга система – установка перед лівою рукою оператора спеціального важеля. У момент зворотного удару рука пильщика впирається в цей важіль, поставлений перед початком роботи на взвод: важіль спрацьовує – ланцюг зупиняється.

Як вибрати бензопилу

Що необхідно знати про бензин і масла, використовувані при експлуатації бензопили

Перед тим як остаточно вибрати бензопилу, варто отримати хоча б загальні уявлення про те, що цього «звіра» годувати. На бензопилах встановлюється двотактний двигун, а це означає, що заправляється інструмент не чистим бензином, а сумішшю його з маслом, причому співвідношення компонентів строго регламентовано виробником.

Для вітчизняних бензопил придатний навіть 76-й бензин (якщо вам вдасться сьогодні таке знайти) і найдешевші масла для двотактних мотоциклетних двигунів (рекомендоване співвідношення масла і бензину становить 1:25). Імпортні моделі більш вибагливі: для нормальної роботи їм потрібні бензин з октановим числом не нижче 92 і фірмове «двотактне» масло (рекомендована пропорція, як правило, складає 1:40). В принципі, на «буржуйських» пилах звичайні мотоциклетні масла теж застосовні, але тільки в тому випадку, якщо число обертів двигуна за хвилину не перевищує 8.5 тисяч, в іншому випадку така підміна призведе до зниження ресурсу двигуна.

Зберігати приготовану бензиново-масляну суміш можна не більше двох–трьох місяців, але бажано використовувати її протягом двох тижнів. Справа в тому, що бензин у такій суміші, навіть якщо та зберігається в щільно закритій тарі, поступово окислюється. При використанні «постарілої» суміші двигун, як правило, швидше зношується. При цьому професійні бензопили виявляються більш чутливими до якості паливної суміші, ніж побутові.

Як вибрати бензопилу

Масло для ланцюга заливається в окремий резервуар. Тут вже можна легко обійтися без дорогих імпортних мастильних матеріалів. Але при виборі мастила для ланцюга слід брати до уваги температуру навколишнього повітря. Мінеральні масла, відмінно виконують свою функцію в літній період, на холоді починають кристалізуватися. При роботі в зимовий період краще використовувати синтетичні масла – вони менш в’язкі і зберігають свої властивості при температурі повітря до -40 градусів.

Виробники бензопил, які зарекомендували себе на ринку

Як вибрати бензопилу по співвідношенню ціни і якості? Більша частина вітчизняного ринку бензопил поділена між великими європейськими брендами. Їх продукція, завдяки своїй якості, високо цінується у всьому світі. Не сильно відстають від них і азіати, яким однаково легко дається виробництво будь-якої техніки.

Безсумнівно, ви не прогадаєте, якщо придбаєте бензопилу від Husqvarna, Stihl або Hyundai. Але не слід нехтувати і продукцією компаній, що пропонують бюджетні моделі. Випускаються ними бензопили часом менш надійні, але і вони знаходять свого покупця завдяки більш демократичними цінами, адже вибір інструменту за принципом «краще і дорожче» часто виявляється абсолютно невиправданим. Наскільки обґрунтована переплата за надійність, економічність, функціональність і відоме ім’я на шильдику – вирішувати вам. У кінцевому рахунку, це багато в чому залежить від поставлених перед вами завдань і відведеного на покупку інструменту бюджету.

Порівняємо продукцію найбільш популярних на вітчизняному ринку торгових марок і проаналізуємо думку покупців про ці бензопили.

Stihl

Як вибрати бензопилу

Загальновизнаним лідером на ринку бензопил на сьогоднішній день є німецька компанія Stihl. Незважаючи на вже завойовану популярність, Stihl не зупиняється на досягнутому і продовжує вдосконалювати свою продукцію. Так, наприклад, на їх бензопилах встановлюється двигун 2-MIX, що відрізняється зниженим на 20% витратою палива і зменшеним на 70% рівнем шкідливих викидів.

Компанія виробляє бензопили всіх класів – побутові, напівпрофесійні і професійні, є у неї і спеціальна лінійка пил, призначених для рятувальників. Інструменти Stihl згідно з відгуками користувачів відрізняються дуже високою якістю. Проте останнім часом на ринку з’явилася величезна кількість підробок, тому варто уважно поставитися до вибору надійного продавця.

Husqvarna

Як вибрати бензопилу

Шведський концерн Husqvarna є найбільшим у світі виробником бензопил та іншого інструменту для фермерів і садівників. Їх продукція представлена на ринку бензопилами побутового, напівпрофесійного і професійного призначення.

В цілому користувачі в захваті від якості бензопил Husqvarna, навіть найдешевші моделі збирають безліч позитивних відгуків. Єдиний момент, що викликає незадоволений гомін користувачів, – висока вартість витратних матеріалів і запчастин. Однак з подібною проблемою стикаються власники всіх бензопил європейського виробництва.

Emak

Як вибрати бензопилу

Продукція італійської компанії Emak, що є власником брендів Efco і Oleo-Mac, покупцям поки відома не дуже добре. Між тим, ті, кому довелося попрацювати пилами Oleo-Mac, залишилися дуже задоволені цим інструментом. В асортименті Emak багато бюджетних бензопил, а також пил середнього класу.

Partner

Як вибрати бензопилу

Компанія Partner, яка з’явилася на світ у 1950-х роках, спочатку займалася виробництвом професійного обладнання для лісозаготівельників. Через 30 років вона розширила свій асортимент, почавши випускати інструмент для садівників. Сьогодні Partner входить до складу шведського концерну Husqvarna, але належить йому сегмент ринку дуже звужений: Partner спеціалізується виключно на випуску бюджетних моделей бензопил побутового призначення.

Виробництво розміщено в Китаї, але на якості продукції це ніяк не позначається: для своєї цінової категорії  воно дуже і дуже непогане, що підтверджується відгуками власників бензопил Partner.

Hyundai

Як вибрати бензопилу

Південнокорейська компанія Hyundai, відома в першу чергу своїми автомобілями, випускає і цілий спектр сільськогосподарських інструментів, у тому числі бензопили. Власники пил Hyundai цінують їх за високу потужність і надійність двигунів, а також за цілком демократичну вартість. Однак будемо чесні і відзначимо ряд недоліків, яких не позбавлена продукція Hyundai. Корпус більшості моделей бензопил виготовлений із пластику, що не дуже практично, при цьому навіть це не допомогло знизити вагу інструменту. Незадоволені потенційні покупці і вкрай мізерним асортиментом пил цього виробника.

Це далеко не всі лідери вітчизняного ринку бензопил. Асортимент професійних і аматорських пил сьогодні настільки великий, що кожен зможе знайти собі інструмент по душі і по кишені. Відвідавши магазин, обов’язково зверніть свою увагу на продукцію німецьких компаній Huter, Dolmar і Al-ko, японських Makita і Kioritz Corporation (остання є власником таких брендів як Shindaiwa, Echo і KIORITZ,), американського Patriot’а, китайських Champion і Carver. Ці бензопили, безсумнівно, зможуть впоратися з усіма, навіть найскладнішими завданнями, поставленими перед ними.

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя