Як зігнути гіпсокартон і металевий профіль для нього

2375

Гіпсокартон, як правило, застосовується для створення ідеально рівних поверхонь. Проте все більшу популярність серед дизайнерів і домовласників набувають криволінійні об’єкти інтер’єру з гіпсокартону – арки дверних прорізів, рельєфні багаторівневі стелі, ніші з вигнутими лініями.

Створювати такі шедеври ви можете і самі. Все, що вам для цього знадобиться – матеріали, інструменти і наші докладні інструкції. Наші поради будуть корисні не тільки будівельникам, які в силу своїх професійних обов’язків майже щодня мають справу з гіпсокартоном, але і звичайним власникам квартир і будинків.

Якщо ви вирішили урізноманітнити інтер’єр свого помешкання одним з таких унікальних об’єктів, вам, перш за все, необхідно дізнатися, як зігнути гіпсокартон і як зробити криволінійний каркас для його кріплення. І наша стаття допоможе вам у цьому.

Як зігнути гіпсокартон

Як зігнути гіпсокартон

Для того щоб надати листові гіпсокартону вигнуту форму, вам знадобиться наступне:

Матеріали:

  • лист гіпсокартону;
  • саморізи для гіпсокартону.

Інструменти:

  • рейсшина або косинець, рулетка, олівець, ніж зі змінними лезами;
  • валик, садовий обприскувач або губка.

Насамперед, необхідно відрізати шматок гіпсокартону потрібного вам розміру. Операція ця досить проста: помістіть косинець вздовж кромки листа гіпсокартону і з допомогою ножа зробіть глибокий проріз. Потім зігніть аркуш уздовж лінії розрізу, щоб надломити шар гіпсу. І останнє, що ви повинні зробити – розрізати паперовий шар з протилежного боку. Не забудьте переконатися, що вирізаний фрагмент підходить вам за розміром.

Як зігнути гіпсокартон
Різання гіпсокартону.

Існує два способи додання листу гіпсокартону зігнутої форми – зволоження поверхні та нанесення паралельних надрізів. Перший спосіб застосовується в тому випадку, коли необхідно лише трохи зігнути гіпсокартонний лист. Другий спосіб буде корисний, коли листові необхідно надати велику кривизну. В останньому випадку існує і альтернативний варіант: ви можете використовувати два шари гіпсокартону товщиною 6.5 мм (так званий арочний гіпсокартон), оскільки він легше гнеться, або шар 6.5 мм фанери плюс шар 6.5 мм гіпсокартону.

Спираючись на власний досвід, ми рекомендуємо вам, перш ніж починати працювати з великим листом гіпсокартону, попрактикуватися на відходах. Проробивши це кілька разів, ви зрозумієте, як просто зігнути гіпсокартон в домашніх умовах – вам така робота цілком по силам.

Читайте по темі:  Для чего нужна система антипаники

Метод перший: надрізи з одного боку листа

Цей метод використовується в основному при створенні дверних арок, де потрібно зігнути гіпсокартон на великий радіус. У цьому випадку, щоб зігнути лист гіпсокартону, ви повинні зробити на ньому насічки через кожні 3-5 см. Покладіть лист на підлогу або притуліть його до стіни та, використовуючи лінійку (в нашому випадку – будівельний рівень), зробіть досить багато паралельних надрізів. Надрізання паперового шару з одного боку гіпсокартонного листа дозволить легко зігнути його, в той час як шар паперу, який залишився неушкодженим на іншій стороні буде утримувати лист від руйнування.

Порада: Пам’ятайте, що слід робити насічки на зовнішній майбутній кривій поверхні, в іншому випадку ви не зможете зігнути гіпсокартон правильно.

Як зігнути гіпсокартон
Нанесення насічок з допомогою ножа.

Далі ви повинні надломити гіпс у місцях розрізів, щоб зробити аркуш дуже гнучким. Якщо ви все зробили правильно, гіпсокартон буде гнутися дуже легко, і ви без проблем надасте йому потрібну форму.

Як зігнути гіпсокартон
Згинання гіпсокартону по дузі.

Тепер залишилося вирівняти фрагмент майбутньої арки з площиною стіни і закріпити його саморізами. Виконуйте всі операції з великою ретельністю, щоб результат роботи виправдав ваші очікування.

Ми рекомендуємо вам закріплювати вигнутий фрагмент гіпсокартону через кожні 3-5 см. Використовуйте шуруповерт з регулюванням крутного моменту, це дозволить вам закручувати саморізи швидко і правильно. Крім того, обов’язково переконайтеся в міцності металевого каркаса, до якого ви кріпите гіпсокартон, в іншому випадку арка буде недостатньо жорсткою.

Як зігнути гіпсокартон
Закріплення вигнутого листа гіпсокартону.

Вам може здатися, що створена вами арка виглядає недостатньо привабливо. Хочемо вас запевнити, що ви не помітите жодних недоліків, після того як обклеїте края армувальною сіткою і нанесете кілька шарів шпаклівки.

Метод другий: змочування водою

Додати гіпсокартону вигнуту форму можна і шляхом зволоження задньої поверхні листа. Якщо зігнути аркуш потрібно досить сильно, слід намочити не тільки задній, але і передній його бік. Листи гіпсокартону необхідно укласти на рівну бетонну підлогу і зволожувати їх за допомогою валика або садового обприскувача. Якщо гіпсокартон потрібно змочити досить сильно, можете скористатися для цих цілей губкою. Пам’ятайте, що надлишок води може легко пошкодити матеріал, тому зволожувати гіпсокартон слід поступово.

Як зігнути гіпсокартон
Зволоження листа гіпсокартону.

Перш ніж ви приступите безпосередньо до згинання, вода повинна вбиратися у гіпсокартон близько години. Працюйте з великою обережністю, так як вологу панель дуже легко пошкодити. Після того, як ви надасте листу гіпсокартону потрібну форму, ви повинні провітрити приміщення, щоб позбутися від надлишків вологи.

Читайте по темі:  Арка з гіпсокартону своїми руками

Порада: Не змочуйте лист занадто сильно, інакше папір буде легко рватися.

Зафіксувавши один з країв аркуша, поступово згинайте його, угвинчуючи кожен наступний саморіз. Дійте з великою обережністю і терпінням, щоб отримати гладку криву. Саморізи повинні розташовуватися на відстані не більше 10-15 см один від одного, в іншому випадку ваша крива вийде хвилястою.

Як зігнути гіпсокартон
Кріплення вигнутого гіпсокартону за допомогою саморізів.

Вкручуйте саморізи акуратно, щоб не пошкодити гіпсокартон, інакше вам доведеться витратити більше зусиль на фінішне вирівнювання поверхні за допомогою шпаклівки.

Як зігнути гіпсокартон
Криволінійна гіпсокартонна конструкція.

Як ви можете бачити, надати гіпсокартону вигнуту форму не так складно, як може здатися на перший погляд. Ви просто повинні використовувати відповідні інструменти і методи, щоб здійснити роботу на високому професійному рівні.

Порада: Для формування вигинів з маленьким радіусом кривизни ви повинні зробити надрізи на задній поверхні гіпсокартонного листа через кожні 3-5 см. Якщо ж вам необхідно зігнути аркуш лише трохи, слід змочити його за допомогою валика або губки. Ми рекомендуємо в самому початку роботи продумати послідовність ваших дій, це допоможе вам уникнути можливих помилок.

Як зігнути металевий профіль для гіпсокартону

Каркас з металопрофілю, на який ви будете кріпити вигнутий гіпсокартон, теж, зрозуміло, повинен мати криволінійну форму. Зігнути профілі нескладно, якщо ви використовуєте правильні інструменти і методи. Навчившись згинати сталеві профілі, ви зможете створювати дверні арки та інші криволінійні об’єкти інтер’єру, тому ми рекомендуємо вам звернути увагу на наші поради.

Існує два основних види металевого профілю для гіпсокартону: несучий і направляючий профілі. Крім цього існує спеціальний арочний профіль. Вибір розміру металевого профілю залежить від конкретної задачі.

Як зігнути гіпсокартон
Металевий профіль.

У більшості випадків напрямні профілі встановлюються у нижній та верхній частинах каркаса, а несучі профілі розміщуються вертикально і закріплюються всередині каналів направляючих. Стоякові профілі мають залишатися абсолютно прямими, оскільки вони несуть вагу гіпсокартонних плит. Ви повинні пам’ятати, що згинанню підлягають направляючі профілі, а не стійкові. Якщо ви хочете створити арку або будь-яку іншу вигнуту поверхню з гіпсокартону, ви повинні зігнути направляючі профілі, а після їх закріплення розмістити в їх каналах стієчні профілі. Для кріплення металевих профілів між собою використовуйте 1/2″ № 8 саморізи з плоскою головкою.

Читайте по темі:  Як і чим різати гіпсокартон і проробляти в ньому отвори

Якщо ви збираєтеся зігнути металевий профіль, вам знадобиться наступне:

Матеріали:

  • металеві профілі;
  • 1/2″ саморізи No.8 з плоскою головкою.

Інструменти:

  • ножиці по металу;
  • викрутка або шуруповерт;
  • захисні рукавички.

Час:

  • 10-20 хвилин на кожен сталевий профіль.

Як зігнути металевий профіль

Для початку виберіть несучий і металеві напрямні профілі, які підходять для ваших цілей та їх розміри. Використовуючи гострі ножиці по металу, відріжте профіль необхідної довжини.

Порада: Надягайте захисні рукавички, щоб уникнути порізів об гострі металеві края.

Кращий спосіб зігнути металевий профіль – це зробити надрізи на його бічних сторонах через кожні 5-8 см. Для цих цілей вам знадобляться ножиці по металу для прямого розрізу. Пам’ятайте, що прорізи повинні бути паралельні один одному, в іншому випадку ви не зможете зігнути профіль правильно.

Як зігнути гіпсокартон
Щоб зігнути металевий профіль, зробіть надрізи на його бічних сторонах.

Після того як ви зробили надрізи, ви повинні зігнути профіль, щоб надати йому потрібну форму. Переконайтеся, що ваші руки захищені рукавицями, інакше ви можете легко порізатися об гострі металеві краї.

Якщо ви робите дверну арку, прикріпіть вигнутий направляючий профіль вже розміщеної на своєму місці гипсокартоновій стінці. Використовуйте для цього саморізи для гіпсокартону (для гіпсокартону товщиною 12.5 мм кращим вибором будуть саморізи 3.5х41, а для гіпсокартону товщиною 9,5 мм цілком підійдуть кріплення поменше).

Як зігнути гіпсокартон
Використання вигнутого металевого профілю для створення дверної арки.

Якщо вам необхідно прикріпити металевий профіль до стелі або стіни, то вам доведеться за допомогою тонких ножиць вирізати невеликі отвори в стінках металевого профілю для зручності подальшого кріплення. Не поспішайте, інакше ви можете пошкодити профіль. Після цього закріпіть його на стелі / стіні за допомогою саморізів. На представлених фотографіях ви можете бачити цю процедуру з різних кутів огляду.

Як зігнути гіпсокартон
Кріплення вигнутого металевого профілю.
Як зігнути гіпсокартон
Кріплення вигнутого металевого профілю до стелі.

Якщо ви хочете прикріпити металевий профіль до конкретної стелі / стіни, ви повинні попередньо зробити кілька пробних отворів в несучій поверхні дрилем.

Прикріплювати профіль для гіпсокартону до стелі, слід саморізами через кожні 25 см. Використовуйте рівень, щоб переконатися, що ви встановлюєте профіль правильно.

Після закріплення вигнутого профілю, вам залишається зібрати всю металопрофільну конструкцію.

Як зігнути гіпсокартон
Каркас з металевого профілю з криволінійним елементом.

Тепер, напевно, ви зрозуміли, як правильно зігнути гіпсокартон і металевий профіль для нього. З такою роботою ви цілком можете впоратися самостійно, без залучення професіоналів. Досить мати під рукою всі необхідні матеріали та інструменти і точно слідувати нашим інструкціям.

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя