Ландшафтний дизайн ділянки з городом

230

Щоб зробити ділянку з городом красивим, не обов’язково вигадувати складні дизайнерські рішення. Досить раціонально розташувати звичайні грядки і правильно поєднувати рослини. Овочі можна доповнити декоративними рослинами і прикрасами.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Що таке декоративний город

У декоративному городі поєднуються овочі, квіти і плодові культури. Кожна рослина не тільки приносити плоди або зелень, а й виступає як прикраса, стає частиною загальної композиції.

Такі городи почали влаштовувати у Франції в середині минулого століття, і мода на них швидко поширилася. У кожній країні ландшафтний дизайн ділянок з городом почав набувати свої характерні риси. Зараз навіть проводяться фестивалі дизайну декоративних городів.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

З чого почати

Перш за все потрібно скласти план городу. Для цього варто відповісти на наступні питання.

 • Чи буде город займати всю площу ділянки, або поруч з ним буде квітник, плодові дерева, газон, басейн або щось ще?
 • Які культури ви будете вирощувати, які умови їм потрібні?
 • Як вони поєднуються один з одним: майте на увазі, що деякі рослини поруч один з одним погано ростуть або можуть заражати один одного шкідниками.
 • Як ви оформите грядки, які матеріали будете використовувати?
 • Які матеріали потрібні для доріжок?

План можна складати на папері або за допомогою комп’ютера. Спосіб не так важливий, важливо, щоб в результаті у вас з’явилася детальна схема ландшафтного дизайну вашої ділянки з городом. План-схема може виглядати приблизно так, як на малюнку. Нижче підпишіть, що відповідає кожній цифрі.

На плані потрібно відзначати все: розміри грядок, ширину доріжок, матеріали, декоративні елементи, види рослин. Якщо ви складаєте план на комп’ютері, прикріплюйте фото, щоб розуміти, як приблизно має виглядати ваш город.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Важливо продумати, які культури будуть цвісти і плодоносити в різні сезони, а також їх взаємозамінність, адже у міру їх використання в їжу рослини можуть втратити декоративний вигляд або просто закінчитися.

Також необхідно передбачити зручні доріжки до всіх зон саду. Краще, якщо вони будуть вимощені твердим матеріалом.

Читайте по темі:  Декоративный зеленый забор. Как быстро и красиво огородить частные владения

Складіть кошторис на облаштування городу. Врахуйте не тільки ціну рослин і матеріалів, але і вартість доставки і робіт.

зонування ділянки

У плані городу бажано виділити кілька функціональних зон:

 • парадна — зона біля входу з чагарниками, хвойними і іншими декоративними рослинами,
 • господарська — зазвичай її розташовують в затіненій частині городу, подалі від зони відпочинку,
 • зона відпочинку — може примикати до будинку або розташовуватися в глибині саду,
 • плодовий сад — плодові дерева найчастіше висаджують на височини і в глибині саду,
 • дитячий майданчик — якщо у вас є діти, необхідно передбачити і її, вона повинна перебувати на відстані від городу і квітників.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Можливо, не всі ці зони будуть у вашому саду, але в будь-якому випадку необхідно виділити в ландшафтному дизайні городу ділянки з різними функціями.

вибір рослин

При виборі рослин для городу враховуйте ваш регіон, вологість, освітленість ділянки, склад грунту. Найкраще вибирати районовані сорти. Купуючи саджанці або насіння, зверніть увагу на їх якість.

Об’єднайте рослини в групи:

 • овочі,
 • зелень,
 • пряноароматические трави,
 • квіти для зрізання,
 • декоратівноліственниє,
 • чагарники та інші.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

У міру використання овочів в їжу будуть звільнятися деякі ділянки грядок. Щоб вони не виглядали порожньо, висівайте на них зелень, наприклад, кріп, петрушку, базилік. Її листя теж можуть прикрасити грядку.

Красиві листя мають деякі сорти капусти, буряк. Квіти картоплі, цибулі, томатів, гороху теж можуть бути декоративними. Різні відтінки листя будуть красиво поєднуватися на грядках з листової і пряноароматичних зеленню: петрушка, кріп, шпинат, салат, материнка м’ята, меліса, базилік, шавлія, фенхель, різні види цибулі. Деякі трави, які можна використовувати для приготування чаю або в якості лікарських, ще й красиво цвітуть: це нігтики, звіробій, волошки, деревій.

Окремі зони городу можна розділити живоплотом з чагарників, в якій використовуються шипшина, верба, калина, бузок. Вздовж паркану і на окремих ділянках можна висадити невибагливі квіти і декоративно-листяні рослини: маргаритки, декоративну снить, волошки, краснолістний подорожник, деревій, наперстянку, ромашки.

Читайте по темі:  Вывоз строительных отходов в Киеве: методы, рекомендации и правила

Важливо! Розміщуючи рослини, майте на увазі їх сполучуваність один з одним. Не всі вони добре ростуть поруч. У таблиці наведено вдалі і невдалі сполучення городніх рослин.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Важливо розсаджувати садові культури з урахуванням їх вимог до вологості і освітленості. Високі рослини не повинні закривати собою низькорослі. Якщо ви садите багаторічні квіти, майте на увазі, що через кілька років вони розростуться, тому залиште між ними відстань.

Також слід врахувати:

 • колір і фактуру листя,
 • розмір, колір і час появи плодів,
 • час цвітіння.

Стилі декоративного городу

Найчастіше ландшафтний дизайн городу роблять в одному з декількох стилів.

Клумбові — найбільш традиційний. Від звичайного відрізняється тим, що овочі висаджуються нема на грядках, а на клумбах, де комбінуються з іншими рослинами.

Модульний ландшафтний дизайн підійде для великих ділянок. В цьому випадку грядки правильної геометричної форми влаштовуються на деякій відстані один від одного, а між ними зроблені широкі бруковані доріжки. Такий ландшафтний дизайн виглядає строго і красиво, але підтримка городу в належному вигляді вимагає значних витрат часу і праці.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Вертикальний стиль підійде для оформлення живоплотів, що розмежовують зони ділянки. Таким чином можна використовувати паркани і стіни і раціонально розпланувати маленьку ділянку.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Вазони варіант підійде в тому випадку, якщо рослини потрібно буде переміщати, наприклад, щоб звільнити зону відпочинку. Такий мобільний город виглядає незвично. Для висаджування рослин можна використовувати найрізноманітніші підходять за розміром контейнери.

Сільський стиль добре підходить для оформлення декоративного городу. Принадність спокійного сільського життя підкреслюють поєднання овочевих грядок з нерегулярними квітниками, плодовими деревами і простим декором, в якості якого можуть виступати, наприклад, садові інструменти, годівниці для птахів. У сільський стиль городу впишуться мавританські галявини, в’юнкі рослини, живоплоти. Головне — в цьому стилі не допускається чітке планування і зайва охайність.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Стиль «модерн» поєднує в собі грядки абстрактних форм, на яких овочі можуть бути висаджені рядами або окремими ділянками-куртинами. Грядки розділені брукованими доріжками, бордюрами з колод, цегли, висаджених низькорослих рослин. У такий город добре впишуться і оригінальні рішення, наприклад, рослини в контейнерах або вертикальні грядки і клумби, дерев’яні тераси і малі архітектурні форми.

Читайте по темі:  Клумба на агроволокне: полезные рекомендации

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Французький стиль має на увазі особливу колірну палітру. У ній переважають відтінки зеленого, синього, білого і фіолетового. Тут використовуються акуратні симетричні елементи: клумби, газони, бордюри. У деяких місцях можна розмістити вазони з рослинами. Для мощення доріжок, бордюрів і терас використовують камінь, також доріжки посипають гравієм. Підійдуть і живоплоти. Обов’язковий елемент — затишна зона відпочинку з лавкою серед чагарників. Французький сад вимагає уваги і догляду.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Англійська ландшафтний дизайн має на увазі доглянуті газони і при цьому природний зовнішній вигляд. Дерева і чагарники розташовують невеликими групами. Улюблені рослини — це троянди, крокуси, гортензії, нарциси та інші цибулинні. Обов’язкові в англійському саду в’юнкі рослини. Також вітаються штучні ставки та струмочки.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

цікаві ідеї

Один з оригінальних варіантів оформлення декоративного городу — це контейнерний, або вазон. Такий ландшафтний дизайн дачної ділянки підійде для невеликої території, рослини можна з легкістю переміщати. Город в контейнерах можна розбити не тільки на дачній ділянці, а й в місті, адже грунту йому треба зовсім небагато.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Як контейнери можна використовувати що завгодно: діжки, відра, бочки, навіть поліетиленові мішки. Декорувати вазони можна по-різному, наприклад, обмотати їх мішковиною або пофарбувати.

За допомогою контейнерів можна зробити і вертикальні грядки. Закріпити їх можна прямо на стіні будинку або стійці, таким чином суттєво економиться місце. Крім того, вертикальні грядки краще захищені від гризунів та інших шкідників. Для таких грядок можна використовувати бочки, пластикові контейнери, зробити їх з дощок.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

Важливо! Рослини в контейнерах і на вертикальних грядках необхідно вчасно підгодовувати і поливати, а час від часу міняти грунт.

Ще один варіант — пірамідальні грядки. Для їх створення роблять 4 трикутних корита, які встановлюють у вигляді піраміди, поділяють горизонтальними планками і заповнюють родючим грунтом.

Ландшафтний дизайн ділянки з городом

висновок

Навіть звичайний город можна зробити красивим. Городні рослини, такі як буряк, капуста, кріп, не гірше декоративних культур можуть прикрасити ділянку. Важливо заздалегідь спланувати розташування рослин і підтримувати зовнішній вигляд саду протягом усього сезону.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Загрузка...