Діодні лампочки G9 – вигідна альтернатива «галогенкам»

70

Діодні лампочки G9

Лампи зі штирьковим цоколем в популярності поступаються тільки лампочкам з гвинтовим різьбленням. Наприклад, лед-прилади G9 задіяні там, де більш габаритні пристрої не підійдуть. Познайомитися з цим видом ламп ближче пропонують експерти Powerlux тут.

Масовий випуск галогенових лампочок налагодили ще в 1960-х роках. Півстоліття тому це стало справжнім проривом в освітленні: світловіддача підвищилася з 10 до 20 лм/Вт. Простіше кажучи, «галогенки» світили в два рази яскравіше ламп розжарювання. Це при тому, що прилад G9 в порівнянні з традиційною лампою-грушею Е27 виглядає просто крихіткою.

Друге народження цей тип приладів пережив вже в XXI столітті, коли з’явилися LED-лампи G9. Робочі параметри світлодіодів виявилися настільки вражаючими, що сьогодні діодні пристрої посунули Галогенні джерела світла.

Як розшифрувати маркування

Головна особливість мініатюрних лампочок – цоколь, який зроблений у вигляді двох петель-контактів. Власне, латинська літера G вказує на тип цоколя – штирьковий. Цифра 9-це відстань в міліметрах між контактами. Цоколь G9 не вкручується, як гвинтові прилади, а вставляється в спеціальні патрони.

Як влаштовані міні-лампочки

Цоколь і плафон в світлодіодних приладах зроблені з пластику, а ось для “галогенок” використовується тільки скло. Справа в тому, що діоди при роботі нагріваються максимум до 70°С, а колба галогенної лампочки розжарюється до 300°С – ніякий пластик не витримає.

Діодні лампочки G9

Відрізняються і контакти: в “галогенках” використовуються петельки, в LED-пристроях – сталеві плоскі штирі. Така форма не випадкова: штирі контактують з мережею, а ще надійно фіксують лампочку в патроні.

Лампочки випускаються у вигляді конусів, спрямованих рефлекторів і капсул з рядами світлодіодів («кукурудзи»).

Читайте по темі:  Підведення електрики до літньої кухні

У чому переваги світлодіодних ламп G9

Світлодіоди – новачки на ринку світу, стали використовуватися в масовому виробництві ламп тільки 10 років тому, але вже вибилися в лідери. Діодні джерела світла прийшли на зміну лампам розжарювання, люмінесцентних трубок і енергозберігаючих освітлювальних приладів. Виграють світлодіоди і в порівнянні з “галогенками”.

Діодні лампочки G9

Плюси LED-ламп G9:

  • компактні розміри: діоди плоскі і не перевищують 4-6 мм в довжину;
  • яскраве світіння при меншій потужності: світлодіодна лампа на 5 Вт видає світловий потік на 400 лм; щоб забезпечити таку ж яскравість, потрібно «галогенка» на 40 Вт;
  • економічність: світлодіоди споживають на 30-50% менше електроенергії;
  • надійність в роботі: пластиковий плафон не розбивається, діоди витримують температурні перепади від -40 до +60°С;
  • мінімальний нагрів: LED-лампи монтуються в натяжні стелі, чого не скажеш про «галогенки», від яких ПВХ-плівка плавиться;
  • безпека: лампи не містять токсичних речовин;
  • термін служби: 30-50 тисяч годин.

Світлодіодні лампи G9 універсальні в застосуванні: вбудовуються в корпусні меблі, елементи декору, рами дзеркал і картин. Мініатюрні лампочки монтують в сходові прольоти і холи для організації додаткового освітлення. Використовуються прилади і в автомобільному підсвічуванні.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя