Як вибрати матрац для двоспального ліжка: корисні та потрібні поради

42

Під час романтичних зустрічей закохані мріють засинати і прокидатися поряд, щока до щоки. Але в реальному житті спільний сон не завжди виявляється комфортним для двох. Проблеми виникають як в розмірах так і в різниці у вазі і необхідної жорсткості матраца для двох людей. Далі ми розглянемо, як вибрати матрац для двоспального ліжка і розповімо, як можна вирішити всі можливі проблеми.

Як вибрати матрац для двоспального ліжка

Типи матраців і який з них краще всього вибрати для двоспального ліжка

Тут треба спочатку вирішити, що вам миліше: виріб з пружинами або без пружин. Зазначимо, що більшість все ж схиляється до першого варіанту. Моделей пружинного типу випускають безліч, але всі вони належать до однієї з двох різновидів: з незалежними або залежними блоками пружин.

«Боннель» – класика пружинних матраців

Вже більше шістдесяти років випускають матраци з даними пружинним блоком. Що цікаво, їх проста конструкція виявилася досить вдалою, і за весь цей час її не було потрібно вдосконалювати. Цей блок пружин, зроблений з холоднотянутого дроту, називається залежною, так як вгорі всі вони скріплені разом. Виходить міцне і довговічне виріб, бюджетне за ціною. Виготовляють пружини (циліндричної або конусоподібної форми) з вуглецевої сталі, використовуючи для цього особливі верстати.

Але якщо говорити про двоспальні матраци з таким типом пружин, то їх можна рекомендувати не всім. При значному відміну ваги партнерів вийдуть своєрідні «гойдалки»: той, який важче, буде переважувати, нахиляючи матрац в свою сторону. Так, між іншим, і на підлозі можна опинитися. Ну, а легкий чоловік буде постійно скочуватися до середини, що не кожному сподобається. Якщо ж чоловік і дружина «в одній ваговій категорії, то виріб з пружинами «Боннель» їм цілком підійде.

Читайте по темі:  Вибираємо матрац для ліжка: на якому спиться краще?

Пристрій матраци з незалежним пружинним блоком: 1 – оббивка матраца; 2 – пружинний блок залежних пружин; 3 – повстяна прошарок; 4 – пінополіуретан (поролон). 5 – периметр з пінополіуретану.

Матрац з пружинним блоком Бонель.

Незалежні пружини – гарантія комфорту для обох

Як стає зрозуміло вже з назви, тут немає зв’язку між окремими пружинами. Мало того – кожна з них поміщена в окрему оболонку, що виключає скрип і тертя елементів один про одного. І загальна міцність виробу при цьому підвищується. Підлаштовуючись під форму тіла, такий матрац піклується про кожного з сплячих подружжя. Він не буде нахилятися від тяжкості, і ніхто нікуди не скотиться, не впаде.

Але виготовляти подібні конструкції складніше і довше, ніж попередні. Тому вони коштують значно дорожче, в чому і полягає їх недолік, мабуть, єдиний. Тому багато хто, роздумуючи, як правильно вибрати матрац для двоспального ліжка, зупиняються саме на цих моделях.

Пристрій матраци з незалежним пружинним блоком: 1 – кокосова койра; 2 – шар латексу; 3 – пружина в чохлі; 4 – чохол матраца; 5 – периметр матраца (найчастіше роблять з пінополіуретану); 6 – незалежний пружинний блок; 7 – кокосова койра.

Матрас з незалежним пружинним блоком.

А якщо зовсім без пружин?

Найдоступніші за ціною безпружинні матраци, виготовлені з поролону. Спочатку спати на ньому м’яко і досить приємно, але з часом він злежується і промінается. До речі, поролон (інакше, м’який пінополіуретан) буває різної якості – від м’якого до середнього і жорсткого. Також є латексний поролон, відрізняється особливою еластичністю.

А для більшого комфорту матрац може складатися цілком з поролону, а з добавками інших матеріалів (а то і зовсім тільки з них). Можна навести в якості прикладів кокосове волокно і латекс. Останній досить доріг (причому не тільки натуральний, але і штучний), однак має тривалий термін служби. А жорстка кокосова койра відрізняється екологічністю і відмінною якістю. Її часто застосовують для дитячих матрациків.

Підсумовуючи сказане вище, зазначимо, що на чистому поролоні удвох спати не дуже зручно. Він підходить лише як тимчасовий притулок для пари. А ось комбінований з якісними матеріалами безпружинний матрац можна розглянути як постійний. Наприклад, хорошим варіантом є виріб, у якого серцевина зроблена з кокосового волокна, а зовнішній шар – з латексу (штучного або натурального). В якості оббивки використовується практичний і красивий жаккард.

Читайте по темі:  Як зробити відкидне односпальне ліжко

Пристрій безпружинного матраца: 1 – чохол матраца; 2 – шар кокосової койри; 3 – шар латексу.

Безпружинний поролоновий матрац.

 

Але пам’ятайте, що під будь-безпружинний матрац неодмінно потрібна ортопедична сітка із сталі з буковими (оптимально) або березовими рейками. Вони трохи пружинять, створюючи ортопедичний ефект. На такій підставі навіть поролоновий матрац буде досить-таки непоганий.

Як вирішити проблему зі ступенем жорсткості двоспального матраца

У кожного з нас свої переваги, у тому числі і в тому, на чому спати. Грамотно підібраний, по жорсткості, матрац повинен підтримувати хребет у правильному положенні.

 Занадто м’який матрац.

 Занадто жорсткий матрац.

Правильно підібраний матрац підтримує хребет у потрібному положенні і дає можливість розслабитися.

Комусь нужет матрац м’якше, комусь- потверже. Жорсткість може залежати не тільки від ваги людини, але також і від особливостей статури і деяких проблем зі здоров’ям. Як вчинити, якщо кожній людині потрібна своя жорсткість, а спати на цьому матраці повинні обидва? Втім, у цьому випадку вихід є, причому навіть не один, а цілих п’ять. Розглянемо кожен з них.

Вихід перший: матрац двутиповой жорсткості

Існують матраци, одна сторона яких більш тверда, а друга – значно м’якше. Покриття сторін теж можуть бути виконані з різних матеріалів. Перевертаючи виріб, припустимо, щотижня, можна по черзі догодити кожному з подружжя.

Вихід другий: купуємо два матраца з різною жорсткістю

А якщо замість одного великого вироби придбати два маленьких? Теж варіант, причому непоганий. Адже кожен з партнерів може сам підібрати собі односпальний матрац за смаком, з тією твердістю, яка йому найбільш підходить. І відпочивати з задоволенням на обраному власноруч спальному місці. Проміжок між матрацами можна усунути використовуючи наматрацник.

Вихід третій: двоспальний матрац з пружинним блоком DS

Так називаються елементи особливої конструкції, що знаходяться в середині двоспального ортопедичного матраца. Це подвійні пружини: всередині – діаметром трохи менше, зовні – побільше. Інакше кажучи, кожна незалежна пружина складається з двох. І якщо на такий матрац ляже людина з середнім або невеликою вагою, то працювати буде одна зовнішня пружина. А внутрішня зреагує лише тоді, коли вага сплячого буде досить солідним. Ось і виходить, що кожному з партнерів буде максимально зручно.

Читайте по темі:  Види диванів і механізми їх трансформації

Вихід четвертий: матрац з пружинним блоком змінної жорсткості

Виробники налагодили випуск матраців, у яких різна жорсткість на кожній з поздовжніх половинок. Вони просто поставили з кожної із сторін більш тугі або менш тугі пружини. На такому спальному місці буде відпочивати корисно і комфортно навіть подружжю, які відрізняються один від ваги на 30 кілограмів і більше.

Вихід п’ятий: матрац на незалежних пружинах з асиметричним наповненням

Жорсткість вироби можна варіювати не тільки натягом пружин, але і різним матеріалом наповнювача з кожної з частин. Кокосове волокно, припустимо, добре підходить для створення жорсткого ложа. А натуральний латекс, який буде значно м’якше, можна використовувати з протилежного боку. Виходить універсальний продукт для сну, відмінно підходить для обох подружжя з різними смаками та уподобаннями. Пружинний блок в ньому незалежного типу, що дає додаткову підтримку.

Вибираємо оболонку для свого матраца

Ламаючи голову, як вибрати ортопедичний матрац для двоспального ліжка, варто задуматися не тільки про його внутрішньому наповненні і конструкції. Матеріал оббивки теж грає важливу роль. Він повинен добре пропускати повітря, а також бути достатньо міцним, не протиратися і не рватися в протягом довгого часу. А ще необхідною якістю є еластичність.

Добре підходить для верхнього шару матраца тканина, звана жаккардом. Вона складається з суміші натуральної (бавовна) і штучного (поліестер) матеріалів. Така оббивка володіє всіма необхідними якостями. У більш дорогих жаккардов вміст бавовни вище – їх зазвичай використовують для матраців класу еліт. Дуже корисною є спеціальна просочення, яка не викликає алергії, додає тканині додаткову міцність і властивість негорючості, а також добре відлякує комах.

Якщо потрібно надати виробу додаткову жорсткість, то прокладають шар кокосової койри, яку отримують з нутрощів скорлупок кокосових горіхів. Дане волокно по виду нагадує льон, однак на дотик воно значно грубіше і твердіше. Також його відрізняє висока пружність і нездатність до гниття. До речі, ціна кокосового волокна значно нижче, ніж, приміром, кінського волосу (також славиться жорсткістю). І натуральний латекс теж коштує набагато дорожче койри.

Під жакардовим шаром найчастіше знаходиться синтепон, простьобаний з верхнім шаром. Він надає оббивці м’якість і додатково зміцнює її. Далі може бути шар м’якого пінополіуретану, а потім – спанбонду (особливого нетканого полотна, що відокремлює пружинний блок від оббивки і настильних матеріалів). Спанбонд вельми міцний і здатний винести солідні навантаження.

Для чохла (наматрацника) досить часто застосовують щільну бязь, яка на сто відсотків складається з бавовни. Цей матеріал безпечний і натуральний, він практично не мнеться і не вицвітає, легко стирається і приємний на дотик.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...