Що потрібно знати про розміри ліжок

7222

В одній казці дівчинка випадково потрапила в порожній будинок, що належить сімейства ведмедів, довго не могла зручно влаштуватися спати. Поки не вибрала Мішуткіне ліжечко, таке затишне та комфортне, що відразу заснула. Проте так буває не лише в казках і в житті розміри ліжок грають для нас чималу роль.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Що потрібно знати про габарити ліжок

Купуючи нові меблі для спальні, ми дивимося в першу чергу на те, як вона розміститься в кімнаті. І не завжди беремо в розрахунок розмір самого місця для сну, хоча це не менш важливо. Для початку згадайте, в якій позі вам звичніше вирушати до сну. Тим, кому подобається спати на животі або спині, явно потрібно більше простору, ніж любителям спати на боці, підклавши долоні під щоку. І ще: чим старша людина, тим більше особистого простору йому хочеться мати, в тому числі і у сні.

Ліжка, що випускаються сьогодні, розрізняються за країною виготовлення. Тому існують дві системи розмірів ліжок:

  • Англійською системою (включає в себе дюйми і фути) користують в основному виробники з США.
  • Метричною системою (для якої характерні сантиметри і метри) користуються виробники з Європи.

Яка оптимальна довжина ліжка

Якщо людина, яка вибирає собі майбутнє ложе, має невеликий або середній зріст, то йому турбуватися нема про що. Адже в стандартному двометровому ліжку він прекрасно розміститься. Інша справа, коли в магазин приходить високорослий покупець – таким для комфортного сну потрібно більше місця в довжину. Є простий спосіб визначити підходящу для себе довжину ліжка, для цього потрібно додати до свого зросту 30 см. Втім, якщо ви обожнюєте великі подушки, а спите на спині, витягнувшись стрункою, то можете накинути ще 10 см.

Читайте по темі:  Що потрібно знати про розміри матраців і як правильно підібрати матрац потрібного розміру

Найбільш часто зустрічаються стандартні розміри ліжок – це 2 м і 1,9 м. Розмір 1,95 м пропонується заводами-виготовлювачами набагато рідше. Ну, а екзотичні бамбукові ліжка чудово підійдуть і людям високого зросту, адже вони зазвичай мають довжину 2,2 м. до Речі, до таких клієнтів фабрики ставляться з усією увагою, пропонуючи подовжити вподобане ліжко. Природно, за це доведеться доплатити.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Ліжко з бамбука.

Що потрібно знати про ширину ліжок

Як правило, цей параметр говорить про те, скільки людей можуть зручно поміститися на ліжку – одна людина, двоє або дорослий з дитиною. Відповідно, і називають ці ліжка односпальні, двоспальними або полуторними. Однак комплекція і звички у всіх різні, та й розміри цих виробів відрізняються. Про це – далі.

Односпальні ліжка

У вітчизняних виробів ширина односпального ліжка може бути 90, 80 або 70 см. І дитина, і дорослий (не занадто великої ваги) зможе чудово виспатися в таких умовах. Не доведеться крутитися, ні прокидатися від дискомфорту і тісноти.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Односпальне ліжко з м’яким підголівником.

До слова, стандартні розміри односпального ліжка в Європі відрізняються в більшу сторону – її ширина становитиме 90 – 100 см. Аналогічне ліжко американського виробника з-за їх системи вимірювання буде мати розмір 190/90см і носить маркування Twin. У нас з такими параметрами випускаються ліжка, іменовані підлітковими. Так що, якщо хочете придбати ліжко з Америки, але більшої довжини, запитуйте марку Extra Long (інакше, Twin X-Long). Завширшки вона як і раніше буде 99 см, а от довжина її значно збільшиться – до 203 см.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Полуторні ліжка

«Полуторками» прийнято називати ліжка, які для двох кілька вузькуваті, а для одного – просто шикарні. Ширина подібних виробів зазвичай варіюється від 100 до 140 см. Втім, щодо тісноти для двох хтось може і посперечатися – палким молодятам, які люблять спати в обнімку, цей розмір часом підходить найбільше.

Читайте по темі:  Як зробити простий каркас ліжка з дерева

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Полуторне ліжко з оригінальним дизайном.

Вітчизняні розміри полуторного ліжка ближче до європейських двоспальних ліжок з шириною 140 – 160 см. Якщо ж порівнювати з ліжками з Америки, то ближче всього за габаритами буде модель Full (інакше, Double). Її ширина становить 137,2 см, а довжина – 190 см. У моделі Queen більш комфортні, «королівські», розміри: 152,4 см ширини і 203,2 см довжини.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Класична полуторне ліжко.

Двоспальні ліжка

У цій категорії вироби  шириною менше 140 см  не випускають – щоб занадто тісно не було. Щоб не турбувати свою другу «половинку», лягаючи спати, цілком достатньо матраца з незалежними пружинами і ширини ліжка 160 см – вона сьогодні найбільш популярна. Випускаються і більш широкі моделі – 170 см. Тим же, чия статура досить тендітна, можна купити вироби з шириною 155 – 150 см.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

А якщо вас не влаштовує стандарт розмірів двоспального ліжка, і хочеться чогось особливого, за своїми мірками, то фабрика-виробник зможе піти вам назустріч, зробивши індивідуальне ліжко (при стандартному кроці в 5 см). Однак готуйтеся до додаткових витрат: матрац, постільна білизна, які теж треба буде замовляти.

Європейці, випускаючи вироби для двох, не скупляться на ширину – вона буває 180 сантиметрів, а то і двох метрів досягає. В Америці прийнято називати подібні ложа «королівськими». Більш довгі вироби іменуються Western King або California King. Їх ширина 182, 9 см, а довжина – 213, 36 см. Ну, а моделі King, Standard King більш широкі – 193 або 198 см. Їх довжина – 203,2 см.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Вибір необхідного розміру ліжка

Попередні приготування

Вирушаючи в магазин і милуючись розкішними виробами для сну, можна навіть злегка розгубитися. Тому продумайте ще вдома деякі важливі моменти:

  • Визначтеся з шириною. Вона залежить від ваших уподобань: сон в гордій самоті, удвох на різних сторонах, в тісних обіймах коханої людини. А може бути, ви хочете, щоб розміри двоспального ліжка дозволяли поміститися і малюкам, що прибіг з ранку до мами з татом під бочок?
  • Довжина вашого двоспального ложа залежить від росту того, хто з вас вище. Потрібно лише додати 30 см.
  • Місце для майбутньої ліжка приготуйте заздалегідь, ретельно відібравши всі виміри, щоб вона туди помістилася.
Читайте по темі:  Ліжка з натурального дерева: їх переваги та різновиди

Вибираємо розміри в залежності від країни-виробника ліжка і матраца

В залежності від розміру каркасу ліжка потрібно буде підбирати і матрац і постільну білизну. І купувати матрац з Європи для ліжка американського виробництва не варто – він не підійде. Тут справа в різних системах виміру (американські цілі дюйми перетворюються в дробові європейські сантиметри). Так, приміром, 80 дюймів завдовжки і 60 дюймів ширини в перекладі на сантиметри виглядають так: 203,2 см і 152,4 см.

Так що, купивши ліжко із США, потрібно і матрац до неї шукати з тих же країв. А якщо вам сподобалася італійська модель матраца, то вона буде мати зовсім не ті розміри. Така ж ситуація і з європейським ліжком. Можна, звичайно, замовити вироби з «спец розміром», але вийде це дорогувато.

Підбираємо ліжко «під себе»

Не можете зробити остаточний вибір? Спробуйте полежати на ліжку прямо в магазині. Якщо купуєте ложі для одного, то лягайте на спину, зігнувши лікті, а вказівні пальці з’єднайте перед грудьми. Якщо зручно, а лікті не звисають – беріть.

Якщо ваш зріст вище середнього, то варто замовити матрац за своїми розмірами – це буде коштувати десь на 10 відсотків дорожче стандартного розміру. Додавши до зросту 30 см, одержуємо потрібне число. Але каркас ліжка доведеться збільшувати – не забувайте про це. Слід заздалегідь обговорити на фабриці, чи зможуть вони вам в цьому допомогти. Якщо відмовлять, то пошукайте серед стандартних виробів. Наприклад, можна купити модель California King. Вона зручна тим, що в ногах не має спинки.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (4 оценок, среднее: 4,75 из 5)
Завантаження...