Посадка цибулі навесні на голівку – рекомендації досвідчених городників +Відео

18

Посадка лука весной на головку – рекомендации опытных огородников +Видео

Які знання про вегетації цибулі допоможуть її виростити? В які строки проводиться посадка цибулі на голівку і що потрібно знати про попередню підготовку? Відомості ботаніки та поради досвідчених городників допоможуть правильно посадити сіянку, щоб отримати відмінний урожай.

Особливості культури

Лук, як відомо, дворічна культура. Для завершення його повного вегетаційного періоду – від посіву насіння до отримання нового посівного матеріалу, недостатньо теплого сезону наших кліматичних умов. Тому перша фаза вегетації відбувається в перше літо, коли з посіяних навесні насіння виходить тільки виростити маленькі цибулинки, так званий, сіянка. Після в’янення зеленої частини рослини цибулинки викопуються, ретельно осушуватися і відправляються на зберігання до наступного сезону.

Навесні севок після зимового періоду спокою готовий до продовження природного процесу. Тепер висаджений цибулька продовжує рости, утворюючи повноцінну цибулину і виганяючи стрілки, в яких згодом формуються насіння – чорнушка.

Звичайно, визрівання насіння забираємо багато сил з цибулини і її якість значно погіршується. Тому городники прагнуть знизити до мінімуму ймовірність вигонки стрілок культурою, посадженої для отримання великих і соковитих головок. А для отримання насіння навесні висаджують спеціально відібрану цибулину-матку з найкращими сортовими характеристиками.

Посадка лука весной на головку – рекомендации опытных огородников +Видео

Що стосується умов зростання, то і тут є певні вимоги і переваги, дотримання і забезпечення яких позитивно позначиться на якості та кількості врожаю.

Відео: Посадка цибулі сіянки (саджанки). Що, коли, як?

Умови вирощування

  • Де проводиться посадка

Цибулю краще всього росте на освітлених сонцем ділянках, допускається лише невелике затінення ближче до вечора. Добре якщо на місці, вибраному під цибульні грядці, в минулому році зростали картоплю або огірки і категорично небажано садити після культур родини бобових (квасоля, горох, боби) і хрестоцвітих (редька, капуста, редис). Сіянка часто використовують для організації змішаних посадок, адже правильне сусідство дає не тільки оптимально розмістити рослини на невеликій ділянці, але і істотно полегшує догляд за грядками. Так, наприклад, чергування рядків з морквою посилює захист обох культур, які своїми аромату відлякують шкідників «сусіда». А посадка з буряком дає можливість виростити два врожаї на одній грядці – у першу половину сезону інтенсивніше росте цибуля, а після його збирання в середині літа, все вільне місце на грядці залишається для успішного формування коренеплодів. Обопільну захист отримують рослини, якщо посадка проводиться в міжряддях ягідних кущів – полуниці або садової суниці.

Читайте по темі:  Скільки може зберігатися диня і як збільшити термін

Посадка лука весной на головку – рекомендации опытных огородников +Видео

  • Кілька слів про тип і склад ґрунту

Виростити великий цибулю можна тільки на легких родючих грунтах з хорошою проникністю вологи та повітря. Поліпшить якість важкої, глинистого ґрунту внесення крупного піску й сухого, не кислого торфу. А для того щоб забезпечити землю необхідними поживними речовинами, мікро – і макроелементами потрібно ще з осені додати органічні добрива – компост, перегній, лежалий 2-3-х річний гній або коров’як. При використанні пташиного посліду слід пам’ятати про його високої концентрації і вносити тільки у вигляді розбавленого настій. В якості мінеральних підживлень підійде універсальна нітроамофоска або суперфосфат і калійні солі, внесені навесні, приблизно, за 7-10 днів до того, коли планується посадка сіянки.

Посадка лука весной на головку – рекомендации опытных огородников +Видео

Тепер знаючи особливості вегетації та оптимальні умови культури, розберемося як потрібно садити, що виростити відмінний урожай і в чому полягають переваги того чи іншого методу.

Вирощування сіянкою

Більшість городників садять сівок. Це дозволяє вже в другій половині поточного сезону отримати урожай повноцінної цибулевої головки. А ось наскільки великі і здорові вони будуть, і як довго збережеться зібраний урожай, насамперед, залежить від того, наскільки правильною була посадка.

Щоб визначити, коли висаджувати цибулю на головку потрібно пам’ятати про необхідної температури грунту – близько 12-14 градусів, і про рівень вологості. Занадто холодна земля спровокує вигонку стрілок, а це вкрай не бажано для очікуваного врожаю. Але і пропустити строк не можна, адже навесні сонце швидко підсушує грунт і маленьким луковичкам може не вистачити вологи для благополучного вкорінення. Найпростіше в цьому питанні довіритися природі: коли зацвіла черемха – тоді і пора садити.

Навесні підготовча підготовка сіянки проводиться в кілька етапів:

  • Посівний матеріал прогрівають до 35-40 градусів, що не тільки вбиває велику частину інфекцій, але і пригнічує стрілкування. Для цього севок замочують на півгодини в гарячій воді з додаванням марганцівки.
  • Щоб виростити здоровий врожай, для профілактики грибкових захворювань у воду додають фітоспорин (згідно інструкції) або розчин мідного купоросу (1 ч. л. на відро води). Цибулини витримують протягом 15 хвилин, після чого обов’язково промивають.
  • Для захисту від шкідника — цибулевої мухи, сіянка вимочують близько 2-х годин в насиченому розчині солі (1кг солі на 5 л води). В таких «просоленных» цибулина навіть відстрочені личинки шкідника незмінно загинуть.
  • Якщо корінці сіянки вам занадто сухі і рідкі, то можна стимулювати їх розвиток, наситити посівний матеріал вологою і поживними речовинами. Для цього цибулинки замочують у воді кімнатної температури на 6-8 годин, після чого на них проклюнуться білі молоденькі корінці. Також у воду можна додати комплексні добрива і стимулятор коренеутворення.
Читайте по темі:  5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

Посадка лука весной на головку – рекомендации опытных огородников +Видео

Підготовлений севок трохи просушують і приступають до посадки.

Рада! якщо оптимальний час посадки навесні було упущено, і грунт на грядці пересохла, можна спробувати виправити становище щедро протоку канавки водою перед висадкою, а після — замульчувати грунт, щоб зменшити інтенсивність випаровування.

Незалежно від того, як ви зібралися виростити цибулю – на окремих грядках, довгими рядками або змішаними посадками, треба садити так, щоб між дрібними цибулинами слід залишати 4-6см, а між більшим сіянкою – 7-9см. При цьому від рядочку до рядочку повинно залишається не менше 10-12см, і неважливо чи буде це тільки цибульна посадка або чергування різних культур. Закладають сіянку на глибину не більше 2-3 см, щоб і укорінення було повноцінне, і дружні сходи.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...