Яке вибрати агроволокно для городу, його переваги

23

Яке вибрати агроволокно для городу

Ті, хто спробував застосувати у себе на городі та в саду агроволокно, вже не уявляють, як можна без нього обійтися. Порівняно з поліетиленом у нього безліч переваг і жодного недоліку. Воно не тільки дає змогу отримувати більш ранні врожаї, але й забезпечує рослинам комфортні умови для розвитку, а їх господарів звільняє від значного обсягу трудомістких робіт.

Переваги використання

Які умови потрібні нашим рослинам? Теплий ґрунт, хороший повітрообмін і достатнє зволоження, велика кількість світла та захист від бур’янів. Вирішити всі ці завдання одночасно допомагає агроволокно, яке використовується як покривний або мульчуючий матеріал.

Мульчування грунту за допомогою агроволокна

Ні в якому разі не заважаючи рослинам розвиватися, агроволокно дає високу світлопропускність без перегріву, вологість без загнивання, пропускаючи воду, воно перегородить шлях птахам і комахам, захистить від заморозків.

Переваги:

  • Агроволокно в нічний час краще утримує тепло, ніж плівка, що є кращими умовами для росту та розвитку рослин.
  • У денний час повітря під цим матеріалом нагрівається повільніше, тому немає перегріву рослин та ґрунту.
  • Агроволокно пропускає атмосферні опади, що сприяє меншій кількості поливів.
  • Цей матеріал захищає сходи та овочеві рослини від заморозків до – 5*С.
  • Під агроволокном отримати ранню продукцію можна на 7-14 днів раніше.
  • При використанні агроволокна можна знизити витрати часу та матеріалів.

Область застосування безмежна: від розморожування землі навесні до передзимового утеплення дерев. Але перш ніж агроволокно купити, незайвими будуть поради про те, як правильно його вибрати.

Біле та чорне: у чому різниця?

У агроволокна білого та чорного кольорів різні завдання, хоча грядки вкривають і тим, і іншим. Чорний необхідний для зігрівання ґрунту та знищення бур’янів; його головне завдання – мульчування. Якщо під білим полотном достатньо світла, і рослини зі зростанням піднімають його, то під чорним нічого не росте. Ним накривають грядку, роблять у необхідних місцях прорізи та висаджують у них насіння або розсаду.

Читайте по темі:  Як зберегти свіжу капусту до весни?
Біле і чорно-біле агроволокно

При посадці таким чином полуниці ви отримаєте абсолютно чисті ягоди. Грунту під таким покривним матеріалом достатньо повітря та тепла, ніяка пліснява там не заведеться. До того ж відпадає потреба у неодноразових прополках.

Полотном білого кольору вкривають посадки безпосередньо на ґрунті або тепличках, а для утеплення садових дерев споруджують з нього ковпаки або мішки. Використовувати його можна цілий рік, воно легко знімається і повторно йде у справу. Тут важливо вибрати правильну щільність агроволокна, оскільки від цього параметра залежить призначення матеріалу.

Відмінності агроволокна різної щільності

Найтонший спанбонд має маркування 17,19 та 23 грами на квадратний метр. Він призначений для розстилання на ґрунті поверх розсади та насіння. У нього максимальна світлопередача, хоча заради справедливості варто відзначити, що різниця з більш щільними видами цього показника незначна. Головна перевага – легкість полотна, таку вагу легко піднімуть навіть найніжніші рослини. Але у них найгірший захист від заморозків, наприклад, у типу 17 – до -3 градусів.

Більш щільними полотнами щільністю 30 і 42 г/кв.м можна вже не тільки вкривати грядки, але й облаштовувати тунельні парники. Воно міцніше, трохи нижче за світлопропускну здатність, зате добре захищає рослини від негоди: вітрів, снігу або граду.

Саме щільне агроволокно щільністю 60 г/кв.м стійко протистоїть сильним поривам вітру та десятиградусному морозу, тому чудово підходить для парникового господарства та садових робіт. Ним можна не тільки вкривати дерева на зиму, а й поля як альтернативу сніговому покриву.

Звичайно, будь-яке агроволокно принесе рослинам тільки користь, але купувати щільний матеріал недоцільно, цілком вистачить і тонкого, ціна якого набагато менша. Використовується воно кілька сезонів, тому в результаті витрати виявляються цілком під силу простим садівникам з найскромнішими доходами.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя