Вибір будівельного крана для виконання різних типів робіт

7

Вибір будівельного крана для виконання різних типів робіт

Важко уявити об’єкт на будівництві, на якому не використовується підйомний кран. У процесі робіт необхідно переміщати та підіймати багато вантажів – піддони, плити, резервуари тощо. Усі матеріали мають різну вагу та габарити, тому і до будівельних кранів висуваються різні вимоги. Перед тим як орендувати спецтехніку, важливо правильно обрати обладнання, враховуючи технічні характеристики та умови, при яких воно буде використано.

Основна класифікація будівельних кранів

Інтенсивні темпи будівництва неможливі без використання спецтехніки, тому будівельний кран має найбільший попит серед іншого габаритного обладнання. В залежності від того, який застосовується тип опори, машина може класифікуватися на декілька груп.

  • Стаціонарні. Застосовування моделей частіше зустрічається на промислових підприємствах, ніж на будівельних майданчиках. Такі крани призначені для переміщення важких та габаритних конструкцій на певну висоту та відстань.
  • Самохідні. Такий тип будівельних кранів частіше використовується для роботи на віддалених об’єктах. Залежно від типу пересування техніка буває гусенична та колісна.
  • Баштові. Призначені для будівництва високих будівель, оскільки мають здатність підіймати вантажі на висоту понад 100 метрів. Тип кранів характеризується різними модифікаціями залежно від виду вежі, стріли тощо.
  • Будівельні. Крани спеціального призначення використовуються для будівництва об’єктів у нестандартних умовах, наприклад, на воді або в горах.

Також в класифікації відрізняють приставні пристрої без ходової частини, які встановлюються на фундамент будівлі, а вежа кріпиться до стіни.

Як обрати кран для будівництва?

При виборі спецтехніки важливо брати до уваги ключові технічні параметри крана, які мають відповідати задачам проекту будівництва:

  • мобільність – використання конкретного типу крана буде залежати від типу об’єкта будівництва;
  • максимальна вантажопідйомність – параметри вантажопідйомності для монолітного будівництва можуть сягати 6-8 тонн, а для важких металевих конструкцій до 10-12 тонн;
  • висота підйому – показники максимальної висоти повинні залишити декілька метрів у запасі до розрахункової висоти будівлі, з якою працюють;
  • довжина стріли – такий елемент крана має діставати до будь-якої точки свого периметра.
Читайте по темі:  Як вибрати перфоратор - критерії вибору перфоратора для будинку або постійної роботи

Технічні характеристики спецтехніки повинні відповідати умовам будівництва. При виборі крана важливо враховувати територіальну обмеженість, наявність перешкод, віддаленість важливого складського приміщення тощо.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...