Як розрахувати площу кімнати – формули і способи розрахунку

21166

Затіваючи ремонт, ви повинні придбати достатню кількість шпалер, клею, фарби та інших матеріалів. Для цього вам необхідно знати, як розрахувати площу кімнати. Якщо ви зрозумієте, як отримати і застосувати потрібні виміри, то в подальшому, наприклад, при купівлі або продажу нерухомості, ви зможете самостійно порахувати площу приміщення і перевірити документи.

Як розрахувати площу кімнати

Проста кімната прямокутної або квадратної форми

Для того, щоб дізнатися, як розрахувати площу підлоги кімнати, ви повинні визначити його форму. У приміщенні, яке являє собою прямокутник або квадрат, потрібно виміряти довжину і ширину і помножити значення між собою. Ви отримаєте площу кімнати в квадратних метрах.

Формула, за якою можна вирахувати площу:

S кімнати = А х B, де A – довжина, B – ширина.

Для вимірювання можна взяти звичайну рулетку. Щоб отримати найбільш точний результат, рекомендується виміряти довжину на початку стіни і наприкінці і, якщо цифри будуть відрізнятися, взяти середнє арифметичне значення.

Кімната, в якій є ніші або виступи

Якщо в кімнаті є ніші, виступи, сантехнічні та вентиляційні конструкції, то необхідно виміряти окремо площу кожної ділянки. Якщо це ніша в стіні, то до площі кімнати треба додати площа поглиблення. Якщо це так, то відповідно, з площі приміщення потрібно буде відняти його площу.

Такого ж принципу треба дотримуватися, якщо ви хочете дізнатися, як розрахувати площу стелі кімнати. Рівна, прямокутна стеля без яких-небудь ніш і виступів означає, що її необхідно виміряти по довжині і ширині, а потім порахувати площу простим множенням.

Читайте по темі:  Как выгодно продать старое жильё?

Якщо ви плануєте утеплити підлогу з допомогою нагрівальних елементів, то із загальної площі підлоги вам потрібно буде відняти площу, яка зайнята важкими меблями.

Кімната складної конфігурації

Нерідко зустрічаються кімнати незвичайної форми. Якщо є можливість, то потрібно розділити приміщення на кілька прямокутників, порахувати площу кожного і скласти.

Площа кімнати у формі кола обчислюється за формулою:

S кімнати = πR2, де R – радіус. Необхідно враховувати, скільки градусів в секторі.

Для розрахунку площі кімнати трикутної форми використовують формулу Герона:

Ѕкомнаты = √ (P(P -A) х (Р – В) х (Р – С)), де Р – половина периметра трикутника А, В, С – довжини його сторін.

Півпериметр трикутника розраховуємо так: Р = (А + В + С) / 2

Як розрахувати площу кімнати
Кімната зі складною конфігурацією стін

Особливості розрахунку площі простих стін та стін, які містять виступи і ніші

Тепер давайте розглянемо такий важливий момент, як розрахунок площі стін кімнати. Знаючи цю величину, ви зможете придбати потрібну кількість шпалер для ремонту. Звичайно, ви можете звернутися до консультанта в будівельному магазині, і він обов’язково розповість, як порахувати площу стін. В цьому немає нічого складного: виміряйте довжину, ширину і висоту приміщення. Далі площу стін вираховуємо за формулою:

Ѕстін = Р х С, де Р – периметр кімнати, С – висота стін.

Периметр кімнати вираховуємо за формулою:

Р = (А + В) х 2, де A – довжина, B – ширина.

Для отримання більш точних результатів, із загальної площі стін необхідно відняти площу віконних і дверних прорізів.

Площа стін кімнати з виступами або поглибленнями буде відрізнятися від площі стін простої кімнати. Не забудьте до основних значень додати площу стіни виступаючої або поглибленої ділянки.

Будьте уважні, виконуючи вимірювання і розрахунки. Якщо ви використовуєте лазерну рулетку, то стежте за тим, щоб промінь був направлений строго перпендикулярно стіні, інакше ви отримаєте велику похибку в результатах.

Читайте по темі:  Професія будівельник: переваги та перспективи
Як розрахувати площу кімнати
Стіни кімнати з виступами

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя