Як клеїти шпалери на гіпсокартон і заздалегідь підготувати поверхню

2286

Обклеювання шпалерами – найбільш популярний вид оздоблення стін. Приклеїти шпалери можна легко і швидко, процес цей відносно нескладний і не потребує якихось спеціальних навичок або високої кваліфікації майстра, але таке покриття пред’являє досить високі вимоги до якості поверхні.

Часто поверхню стіни доводиться попередньо вирівняти за допомогою облицювання гіпсокартоном, а вже потім наклеювати шпалерне полотно. Перед тим, як клеїти шпалери на гіпсокартон, необхідно правильно підготувати його поверхню. При цьому дуже важливо дотримуватися порядку операцій, викладених нижче.

Як клеїти шпалери на гіпсокартон

Підготовка поверхні гіпсокартону

Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер проводиться поетапно. Кожен з перерахованих пунктів повинен виконуватися в обов’язковому порядку.

Грунтовка

Нанесення шару грунтовки сприяє кращому зчепленню шпаклівки з поверхнею гіпсокартону, а також захищає останній від розвитку цвілі і грибка. Найчастіше застосовується акрилова грунтовка, хоча деякі майстри воліють інші види. Продається ґрунтовка як в готовому вигляді, так і у вигляді складів, з яких робочу суміш потрібно приготувати самому. В останньому випадку дуже важливо строго дотримуватися інструкції і рецептури, запропоновану виробником. Ґрунтовка гіпсокартону під шпалери виконується за допомогою звичайної щітки, при цьому суміш розподіляється по всій поверхні стіни як можна більш рівномірно. Коли вся стіна оброблена, слід зробити паузу, дочекавшись повного висихання. Час, за який повинна висохнути грунтовка, вказується на упаковці.

Проклеювання сіткою стиків між гіпсокартонними листами

Серпянка – це скловолоконна стрічка з нанесеним на її поверхню клеючою речовиною. Зовні вона схожа на звичайний медичний бинт. Серп’янку слід якомога щільніше приклеїти на стики між листами, уникаючи появи повітряних подушок. Якщо серпянка погано клеїться, можна додати невелику кількість клею ПВА.

Читайте по темі:  Як встановити плінтус самостійно

Шпаклювання стиків

Після заклеювання серпянкою в шов укладають необхідну кількість шпаклівки, яку потім розрівнюють. Таким чином, стик стає непомітним, зливаючись із загальною поверхнею стіни. Розгладивши шар шпаклівки, її після висихання, слід затерти листом наждачного паперу з дрібнозернистим напиленням.

Відео: Шпаклювання швів гіпсокартону

Відео: Шпаклівка обрізних швів гіпсокартону

Шпаклівка гіпсокартону

Навіть якщо стіна здається ідеально рівною і гладкою, перед тим, як поклеїти шпалери на гіпсокартон, його необхідно прошпаклювати. Поклейка шпалер на гіпсокартон без шпаклівки може призвести до того, що всю стіну доведеться переробляти заново. Адже рано чи пізно настане час нового ремонту, коли шпалери потрібно буде прибирати зі стіни. Якщо вони будуть наклеєні безпосередньо на гіпсокартон, то обов’язково “прихоплять” з собою картонне покриття листа. При цьому не виключено пошкодження самого гіпсового сердечника. Крім того, на світлих шпалерах після висихання можуть проявитися шви між гіпсокартонними листами. Таким чином, зовнішній вигляд стін буде безнадійно зіпсований і всю роботу доведеться переробляти.

Суміш для шпаклювання на базі цементу або гіпсу можна приготувати самому (склад і спосіб приготування наводяться в довідниках і в Інтернеті), а можна придбати в готовому вигляді. У магазинах продається шпаклівка двох видів: стартова та фінішна. Перша дозволяє швидко і якісно вирівняти поверхню стіни, друга – як ясно з назви – служить для завершальної обробки, додає поверхні особливу гладкість і видаляє дрібні дефекти. Розчин готують в досить місткій ємності з додаванням води. Для отримання якісної однорідної суміші краще використовувати будівельний міксер.

Шпаклівка гіпсокартону під шпалери виконується за допомогою трьох шпателів. Один – самий маленький – служить для забору шпаклівки з ємності, інші два (довжиною 40 і 60 см) – для нанесення і розрівнювання розчину. Майстер робить довгі й рівні кругові мазки, тримаючи інструмент під кутом в 45 градусів. Шар шпаклівки обов’язково повинен бути рівномірним, його товщина складає від 1 до 2 мм. Після нанесення і розгладження чергової порції маленьким шпателем прибирають залишки розчину з великого і повторюють операцію спочатку. По завершенні обробки стіни стартовою шпаклівкою незайвим буде знову прогрунтувати її поверхню. Не варто турбуватися про невеликі дефекти, як, наприклад, яскраво виражені смуги шпаклювального розчину. Вони будуть усунені в ході наступного етапу.

Читайте по темі:  Арка з гіпсокартону своїми руками

Затирка шпаклівки

Після висихання шпаклівку необхідно відшліфувати за допомогою наждачного паперу. Спочатку виконується затирка грубозернистим папером, потім – дрібнозернистим. Ця робота вимагає великої обережності і особливої уваги, робити її потрібно акуратно і без поспіху. Необережний рух може призвести до утворення сколів, внаслідок чого роботу по шпаклівці стіни доведеться починати заново. Враховуйте, що шліфування шпаклівки супроводжується утворенням великої кількості дрібної і дуже їдкої пилюки. Тому перед початком робіт слід подбати про захист очей і дихальних шляхів за допомогою засобів індивідуального захисту.

Як клеїти шпалери на гіпсокартон
Шліфування зашпакльованої поверхні стіни

Повторна грунтовка

Перед тим, як наклеїти шпалери на гіпсокартон, необхідно на шар шпаклівки нанести грунтовку. До обробленої поверхні грунтовкою шпалери приклеюються більш якісно і не відстають після висихання. Одночасно з цим шар грунтовки не дає основі занадто активно вбирати клей. Фахівці рекомендують наносити покриття в два шари. При цьому другий шар наноситься тільки після того, як перший повністю висохне.

Поклейка шпалер на гіпсокартон

Першим ділом перед наклеюванням шпалер на стіну наносять вертикальні відмітки, які відповідають ширині рулона. Така розмітка допомагає визначити загальну кількість рулонів, а також полегшує наклеювання шпалерних відрізів. Якщо на поверхню шпалер нанесений візерунок, суміжні листи повинні відповідати один одному, інакше будуть помітні вертикальні стики між полотнами.

Як клеїти шпалери на гіпсокартон
Нанесення горизонтальних відміток на стіни

Особливу увагу слід звернути на інструкцію з приготування клею. Вона зазвичай вказується на упаковці складу. У більшості випадків процес приготування клею не викликає яких-небудь труднощів, проте, дуже важливо правильно дотримуватися співвідношення кількості порошкової основи і води. Часто запитують: « чи Можна клеїти шпалери на гіпсокартон відразу після приготування клею?» Ні, поспішати в даному випадку не слід. Готовий розчин повинен постояти деякий час, поки не буде завершена реакція.

Читайте по темі:  Сучасні матеріали для шумоізоляції стін в квартирі або будинку

Шпалерний клей краще всього наносити валиком. Спочатку клей наносять на внутрішню поверхню шпалер, а потім прокочують стіну в тому місці, куди буде приклеюватися полотно. Тепер полотно можна наклеювати. Робити цю роботу одному практично неможливо, тому до початку робіт заведіться помічником. Лист потрібно наклеювати зверху вниз, розрівнюючи його від центральної лінії до країв. Коли лист повністю приклеєний до стіни, його необхідно ретельно розгладити ганчіркою, видаляючи складки, які утворилися і повітряні бульбашки, що знаходяться під ним. Листи треба клеїти тільки встик. Особливо уважним і обережним слід бути в кутах приміщення. Полотно шпалер спочатку наклеюється в кутку (починаючи з верхньої частини), а вже потім на прилеглу стіну.

Як і будь-який водний розчин, шпалерний клей здатний проводити електрику. Ураження електрострумом при наклеюванні шпалер трапляється не так вже рідко. Тому перед початком робіт обов’язково вимкніть напругу в приміщенні.

Відео: Як швидко і якісно клеїти шпалери

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя