Як правильно підключити розетку до електромережі

14897

Ця стаття про те, як правильно встановити розетку. На ринку є величезний вибір електричних розеток; вони розрізняються за формою, розміром і типом підключення. У Європі найбільш часто використовуються розетки стандарту CEE 7/4 (тип F), а в Північній Америці поширені розетки типу NEMA 5-15 з отворами для двох плоских паралельних штирів і для заземлення. Тим не менш, існує універсальна класифікація електричних розеток: із заземленням і без заземлення. У цій покрокової інструкції ми покажемо вам, як встановити розетку європейського стандарту.

Як підключити розетку до електромережі

Інструменти:

  • викрутка;
  • плоскогубці;
  • ніж;
  • індикатор напруги;
  • рівень;
  • захисні окуляри і рукавички.

Поради:

  • перед початком робіт відключіть електроживлення в квартирі;
  • перш ніж доторкатися до будь-якого з проводів, за допомогою індикатора напруги переконайтеся, що на нього не подається напруга;
  • якщо ви не хочете ризикувати, зверніться за допомогою до професійного електрика.

Підготовчі роботи

Якщо ви збираєтеся встановити розетку в квартирі, почати слід з відключення живлення. Деякі люди вважають, що достатньо знеструмити тільки ланцюг, на який належить монтувати розетку, проте ми наполегливо рекомендуємо вам вимкнути все живлення у вашій квартирі. Коли йдеться про електрику, краще проявити надмірну, ніж недостатню пильність.

Використовуючи індикатор напруги на кожному проводі, переконайтеся, що можна без ризику для здоров’я і життя торкатися до них.

Як підключити розетку до електромережі
Відключення електроживлення.

Тепер необхідно очистити підрозетник від залишків фарби, шпаклівки, іншого будівельного сміття і пилу. Ця операція особливо важлива, коли мова йде про встановлення розеток в новобудові.

Однак навіть якщо ви замінюєте стару розетку, слід заздалегідь переконатися в нормальному стані підрозетника, щоб при установці і вирівнюванні пристрою не виникло проблем.

Читайте по темі:  Електродвигуни: класифікація
Як підключити розетку до електромережі
Підготовка місця установки розетки.

На розташованому нижче зображенні ви можете побачити типову розетку європейського стандарту з заземленням. Подібні розетки відрізняються високим ступенем безпеки. Їх встановлюють у всіх нових будинках в Німеччині і в більшості країн ЄС.

Як підключити розетку до електромережі
Євророзетка (розетка стандарту CEE 7/4).

Після того як ви купили нову розетку, її доведеться розібрати за допомогою викрутки. Це необхідно, оскільки вам належить підключати електричні дроти до внутрішньої частини розетки. За допомогою викрутки відкрутіть гвинти, які утримують пластмасову кришку розетки.

Як підключити розетку до електромережі
Зняття кришки розетки.

В результаті цієї операції, ви повинні отримати дві частини – власне саму розетку і її кришку. Розетка нам знадобиться на наступних стадіях, кришку ж ви можете відкласти на деякий час в сторону.

Порада: Залиште гвинти, що кріплять у отворах кришки, щоб вони не загубилися.

Як підключити розетку до електромережі

Підключення проводів і установка розетки

Настав час починати підключення розетки. За допомогою плоскогубців обріжте дроти так, щоб вони виступали із стіни не більше ніж на 15 см. Цієї довжини має бути достатньо, щоб без особливих труднощів підключити дроти до розетки. Не слід залишати занадто довгі кінці проводів, так як вони не можуть вміститися в підрозетнику, і вам згодом доведеться повертатися до цієї стадії і повторювати всі наступні операції.

Як підключити розетку до електромережі
Обрізка проводів.

Після обрізки проводів очистіть їх кінці від ізоляції на 1.5-2 см. Для цього вам знадобляться плоскогубці або ніж.

Порада: найпростіший спосіб зачистити кінці проводів – використовувати спеціальні кліщі для видалення ізоляції.

Використовуючи плоскогубці, надайте кінцям проводів Р-форму (або З-форму в залежності від системи замикання), як показано на малюнку.

Як підключити розетку до електромережі
Приєднання проводів до розетки.

Ви, мабуть, помітили, що ізоляція проводів пофарбована по-різному: коричневий провід – фаза, синій – нейтраль і жовто-зелений – заземлення. Колірне маркування проводів в різних країнах може відрізнятися. Кожен з цих проводів повинен бути підключений до свого гнізда.

Читайте по темі:  Коронка для підрозетників - різновиди, способи монтажу
Як підключити розетку до електромережі
Підключення проводів.

Провід заземлення підключається до гнізда в середній частині розетки, як правило, в нижній її частині. Місце підключення «нульового» проводу може відрізнятися в залежності від марки та типу розетки. Як правило, не має значення, підключати його до лівої або правої частини розетки. Фазовий дріт підключається з протилежного боку від «нейтралі». Після того, як ви помістили кінці проводів в призначені їм гнізда, зафіксуйте їх за допомогою гвинтиків.

Як підключити розетку до електромережі
Підключення коричневого дроту фази.

Після підключення розетки необхідно зігнути дроти, щоб вони добре розмістилися в підрозетнику. Переконайтеся, що залишилося достатньо місця для розміщення і кріплення самої розетки. Якщо все в порядку, ви можете закріпити розетку. Не поспішайте затягувати кріпильні гвинти – насамперед слід упевнитися, що розетка добре вирівняна.

Як підключити розетку до електромережі
Закріплення розетки в підрозетнику.

Щоб вирівняти розетку, вам знадобиться лазерний рівень. Якщо під рукою немає лазерного рівня, ви можете скористатися спиртовим, але це дещо ускладнить процес, особливо для початківців.

За допомогою рівня перевірте, що верхня межа паралельна лінії горизонту. При необхідності підкоригуйте розташування розетки. Потім жорстко зафіксуйте розетку в підрозетнику гвинтами.

Як підключити розетку до електромережі
Вирівнювання розетки за допомогою лазерного рівня.

Наступний крок, який необхідно зробити – з допомогою викрутки закріпити пластмасову кришку вимикача. На щастя, ця операція є досить проста і вимагає не більше кількох хвилин.

Як підключити розетку до електромережі
Установка кришки розетки.

Будьте обережні і не затягуйте гвинти дуже туго, інакше кришка може тріснути. Переконайтеся, що кришка щільно прилягає до стіни.

Після того як ви закінчили установку розетки, увімкніть живлення на електричному щитку. За допомогою тестера переконайтеся в наявності напруги між «фазою» і «нулем» і між «фазою» і «землею».

Як підключити розетку до електромережі
Кріплення кришки гвинтами розетки.

Увімкніть будь-який побутовий прилад у розетку. Переконалися, що він функціонує? Отже, тепер ви знаєте, як встановити розетку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...