Панельні сталеві радіатори опалення – які краще використовувати для системи опалення

518

Багато власників власного житла з автономним опаленням вибирають легкі і елегантні панельні сталеві радіатори. У магазинах продається безліч їх видів, а ось які панельні радіатори опалення краще використовувати для системи опалення свого будинку ми і поговоримо в даній статті.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Які існують типи сталевих панельних радіаторів

Всі типи панельних радіаторів відрізняються за кількістю панелей, а також наявності або відсутності оребрення (конвекторів). Все це впливає на теплопередачу. Конвектори – це П-образні сталеві ребра, приварені до панелей зсередини. Випускаються відкриті і закриті гратами з боків і з верху радіатори. Для прибирання простіше відкритий радіатор, а закритий виглядає естетичніше. І тепловіддача у нього вища.

Тип 10

Радіатори цього типу не мають ні конвектора, ні ґратів, а тільки одну нагрівальну панель. Цифра «1» означає, що один ряд панелей, а «0» – те, що ребра відсутні. Немає конвекції – немає і пилу, яка неодмінно її супроводжує. Тому для лікарні чи дитячого садка вони є чудовим варіантом. Відсутність бічних стінок і решітки робить прибирання максимально простим.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Тип 11

Тут теж один ряд панелей, на тильній стороні яких є ребра. Верхньої решітки немає. Завдяки наявності ребер нагрів відбувається швидше, ніж у типу 10. Прибирання потрібне ретельне (конвекція притягує пил).

Читайте по темі:  Білий електричний камін – привабливість, різновиди, поради з вибору

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Тип 20

Рядів панелей – два, але конвектор (ребра) відсутній. Є решітка для виходу повітря. Потужність вище, ніж в однорядних моделей.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Тип 21

Знову два ряди панелей, але вже з конвекторним ребрами, змонтованим між панелями. Зверху радіатор закритий кожухом.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Тип 22

Панелей – дві, до кожної з них приварений конвектор. Зовні надітий кожух. Цей тип батарей найбільш популярний.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Тип 30

Панелей вже три ряди, конвектори відсутні, зверху батарея закрита гратами.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Тип 33

Між трьома рядами панелей зроблено конвективні ребра (три ряди). Є кожух. Цей тип радіаторів є самим потужним, даючи найбільше тепла і швидко нагріваючись. Але і пилу він збирає більше всіх.

Сталеві панельні радіатори та їх характеристики

Як вже говорилося найбільш популярним типом панельних радіаторів є тип 22 . Він володіє досить великою потужністю і при цьому є компактним приладом, тому багато хто віддає перевагу саме йому.

На яких виробників радіаторів варто звернути увагу

Запитавши у приятеля або сусіда, які краще сталеві панельні радіатори, в основному ми чуємо у відповідь назви європейських фірм. Є непогані відгуки і про турецькі батареї. Далі перерахуємо бренди, які дійсно можуть блиснути якістю продукції.

Радіатори фірми KERMI

Цей німецький бренд відрізняє нова запатентована технологія Therm X2, а також особливу якість обробки радіаторів. Спеціальне двошарове лакове покриття зроблено за унікальним рецептом. Радіатори можуть працювати і в двотрубної, і в однотрубної СО. Вони підключаються знизу, мають режим енергозбереження. Випускаються моделі з встановленим на заводі рівнем потужності.

Детальніше про даних радіаторах ми писали в матеріалі: Технічні характеристики радіаторів опалення Кермі, їх різновиди та переваги.

Радіатори фірми Dе’Longhi

Дана марка радіаторів – італійська. Вони можуть витримати до 8,7 бар тиску і до 110 °С температуру теплоносія. Моделі “Standart” підключаються збоку, моделі “Універсальний” з регулятором температури – знизу.

Читайте по темі:  Конденсаційні газові котли – принцип роботи, переваги і недоліки

Радіатори фірми Biasi S. p.A.

Ще одна італійська фірма випускає радіатори, використовуючи найдосконаліші технології. Тому тепловіддача приладів чудова, а нагрівання – практично миттєве. Вони добре працюють при зниженій температурі. Межа по робочому тиску – 9 бар.

Радіатори фірми Purmo та Retting Heating

Це фінські марки радіаторів, пофарбовані в білий колір. Вони робляться з холоднокатаної сталі найвищої якості (FePO1). Температурний межа мають до 95 °С, межа тиску 10 бар.

Радіатори фірми KORADO

Ці радіатори робить чеська фірма. Вони можуть бути з одним, двома і трьома рядами панелей. Широка гамма кольорів та 10 видів моделей, зручні кронштейни в комплекті, малий об’єм теплоносія – плюси цих радіаторів. Межа тиску – 8,7 бар. По температурі 110 градусів.

Радіатори фірми RADSON

Дана бельгійська компанія робить унікальні радіатори. Два ребра конвекторів на кожному каналі панелей дають високу тепловіддачу. Це дозволяє знизити об’єм теплоносія. А ще фірма випускає модель Compact, дійсно дуже компактну і зручну для маленьких кімнат. Ще один плюс радіаторів бельгійської фірми – фарбування по технології KTL2. Товщина покриття не менше 50 мікрон – все це не дає корозії ні найменшого шансу. Межа тиску 10 бар.

Радіатори фірми ” Demrad

Радіатори ці турецькі, а обладнання для їх виробництва закуповується в Німеччині. Це автоматизована лінія і зварювальні агрегати. Сталь, з якої зроблені радіатори, володіє підвищеною стійкістю до корозії. Додатковий захист дає цинково-фосфатне покриття, посилене емаллю. Межа тиску – 8,7 бар.

Порівняльна характеристика радіаторів типу 22, шириною 500 мм, довжиною 500 мм популярних виробників:

Виробники Робочий тиск, атм Макс. t теплоносія-теля, 0С Потужність, при 70 0С, Вт Об’єм води Вага Спосіб підключення
Kermi

Німеччина

10 110 965 2,7 17,07 Бічне – різьба 4 х 1/2″ (внутр.) Нижнє – різьба 2 х 3/4″ (наруж.)
Buderus

Німеччина

10 120 913 3.15 14.1 Бокове Нижнє, з інтегрованим термостат-вентилем
KORADO Radik

Чехія

10 110 914 2 15,6 Бічне – різьба 4 х 1/2″ (внутр.)Нижнє – різьба 2 х 3/4″ (наруж.)
PURMO

Фінляндія

10 110 929 2.6 13.6 Бічне – внутрішня різьба 1/2″Нижнє – внутрішня різьба 2 х 1/2″
DeLonghi RADEL

Італія

8.7 110 1079 3.1 14.9 Бічне – різьба 4х1/2″Нижнє – 2 х 1/2″

* Всі дані взяті з офіційних джерел виробників

Наявність знака якості

Вельми авторитетним промисловим стандартом є знак якості RAL, розроблений асоціацією забезпечення якості з Німеччини. Якщо радіатори мають даний знак якості, то їм можна сміливо віддавати перевагу, враховуйте це при виборі даних опалювальних приладів. Ось основні пункти, яким повинен відповідати радіатор, що володіє даним знаком (зокрема, їм відзначені деякі моделі радіаторів KERMI):

  • Сталь для виготовлення радіатора повністю відповідає стандартам. Вона перевірена в лабораторії або є документ від виробника.
  • Повністю справні зварювальні агрегати працюють з чітким дотриманням довжини шва і точок зварювання.
  • Стійке фарбування виконано з дотриманням DIN 55900-1, 2.
  • На кожній стадії виготовлення проводиться контроль, що підтверджується документами.
  • Випробовуються батареї при 1,3 робочого тиску.
  • Перевіряється, теплова потужність, відповідає вона загальноприйнятому стандарту EN 442.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя