Переваги та недоліки геотермального опалення

2

Геотермальне опалення набуває популярності. Звичайно, його ще важко зустріти в звичайних будинках, але варто обговорити плюси і мінуси геотермального опалення. Теплові насоси типу “земля-вода”, тобто земля і теплоносій, не так популярні, як “повітря-повітря”, або “повітря-вода”.

Переваги та недоліки геотермального опалення

Однак, у них багато переваг:

 • Екологічна чистота. Ви дбаєте про природу, майбутні покоління, допомагаєте берегти енергоресурси планети. Це вже величезний плюс, внесок в екологію.
 • Економія коштів. Не потрібно платити за газ і купувати дрова, витрати на електроенергію, на якій працює тепловий насос, є, але вони не настільки великі. Економія може досягати 80%, якщо будинок підготовлений правильно і утеплений. В середньому ж рахунки знижуються на 40-60%.
 • Відновлювана енергетика. Система буде працювати настільки ж довго, скільки існує наша планета, джерело енергії воістину невичерпне.
 • Незалежність від сезону. Не потрібно чекати сонячного дня, поривів вітру. Геотермальна енергетика від погоди не залежить.
 • Передбачуваність. Якщо з сонячними панелями і вітряними генераторами не можна точно сказати, скільки енергії вони зможуть виробити за день, з геотермальними все прогнозується набагато точніше.
 • Велике майбутнє. Людство працює з такими джерелами енергії не так давно, а теплові насоси досі вважаються новинкою. У них великі перспективи, технології будуть розвиватися, впевнені фахівці.
 • Можливість зробити будинок автономним і не залежним від поставок енергоносіїв.

Переваги та недоліки геотермального опалення

Переваги та недоліки геотермального опалення

Але треба згадати і про мінуси геотермального опалення:

 • Системи займають багато місця на ділянці. Над колектором не посадиш дерева і не побудуєш гараж. Для економії місця колектори поглиблюють в грунт, проводять буріння. Однак робити це можна не скрізь, можуть бути проблеми.
 • Підвищена емісія газу. Так, з грунту гази можуть підніматися. Це незначна проблема, але все ж даний момент потрібно враховувати.
 • Проект дорогий. Потрібно проводити земляні роботи, сам тепловий насос коштує чимало. В опалення будинку доведеться серйозно вкластися на першому етапі, первісна вартість помітно, в рази вища, ніж у інших систем опалення.
 • Потрібно вдаватися до послуг професіоналів, щоб монтувати і налаштувати систему, своїми руками зробити досить проблематично.
 • Низька тепловіддача. Поглиблена на 15-30 метрів система забезпечить всього 40 Вт теплової енергії з 1 погонного метра колектора. Потрібно не менше 100 метрів для будинку.
Читайте по темі:  Як вибрати вібратор для бетону

Переваги та недоліки геотермального опалення

Як відзначають фахівці, термін окупності геотермальної системи опалення становить від 5 до 15 років, не менше. Сума початкових вкладень може досягти 20 тисяч доларів, а термін служби теплового насоса та інших складових системи не перевищує зазвичай 20-25 років.

З цих причин, а також через технічні складнощі з облаштуванням, даний варіант екологічно чистого опалення будинку поки не дуже популярний. Але, повторимося, за поновлюваними джерелами енергії, в тому числі геотермальними, велике майбутнє.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя