Основи та особливості опалення тепловим насосом

1

В пошуках альтернативних систем опалення деякі власники будинків і квартир звертають увагу на теплові насоси повітря-повітря. Здається, що це дуже простий спосіб обігріти приміщення, зробити будинок автономним. Розберемося з особливостями такого опалення.

Основи та особливості опалення тепловим насосом

Відразу відзначимо, що теплові насоси бувають різними:

 • Земля-вода. Це геотермальне опалення.
 • Вода-вода, коли для обігріву використовуються грунтові води.
 • Повітря-вода, коли вуличне повітря нагріває теплоносій.
 • Повітря-повітря.Ось саме про останній варіант, як найпростіший, доступний за ціною, що не вимагає проведення земляних робіт і буріння свердловини, і поговоримо.

Основи та особливості опалення тепловим насосом

Власне кажучи, тепловий насос повітря-повітря виглядає як звичайний кондиціонер, але дещо відрізняється від нього характеристиками. Кондиціонери, як ви пам’ятаєте, теж можуть працювати на обігрів, тому таке порівняння логічне і правильне.

Працюють теплові насоси повітря-повітря за наступним принципом:

 • Зовнішній блок, він же випарник, втягує в себе вуличне повітря.
 • Тепло з втягнутого повітря змушує холодоагент всередині буквально закипіти. Холодоагентом найчастіше виступає фреон, який здатний закипати навіть при низьких температурах. Холодоагент перетворюється в газ і рухається далі по системі.
 • Газ сильно стискається компресором, який є в кожному тепловому насосі такого типу.
 • Тепло від перетвореного в газ холодоагенту надходить у внутрішній блок, конденсатор, і підвищує температуру всередині приміщення.
 • лодоагент, який охолов і знову повернувся в рідкий стан, повертається в зовнішній блок.

 

Основи та особливості опалення тепловим насосомПроцес йде безперервно, повітря переміщається вентилятором всередині блоку. Як і зі звичайним кондиціонером, можна задати температуру, до якої потрібно нагріти приміщення.

Основи та особливості опалення тепловим насосом

Всі, хто коли-небудь використовували для обігріву будинку звичайний кондиціонер, швидше за все, стикалися з недоліками цього способу:

 • Коли пристрій працює на тепло, виділяється конденсат. Приблизно раз на годину включається режим відтавання. З зовнішнього блоку може вилитися від 300 до 1000 мілілітрів води. При монтажі зовнішнього блоку необхідно продумати дренаж цієї води.
 • При роботі на обігрів приміщення зовнішній блок буде виділяти холод. Тобто при установці зовнішнього блоку в підвалі або на горищі там буде «холодильник», і невелике болотце, якщо не забезпечити дренаж води.
 • Кондиціонер дуже довго буде прогрівати приміщення, якщо температура в ньому нижче 6-7 °C.
Читайте по темі:  Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Багато моделей кондиціонерів не можуть працювати на тепло, коли на вулиці нижче -5 °C. тільки деякі моделі можуть функціонувати в такому режимі, якщо температура опустилася до -15 °C.Відповідно, переважна більшість цих недоліків є і у теплових насосів повітря-повітря. Єдине, вони можуть працювати, коли на вулиці -25…-30 °C. Крім того, працюють теплові насоси, як запевняють виробники, в 2,5 рази ефективніше кондиціонерів, швидше прогріваючи приміщення. Згідно відгуками домовласників, у теплових насосів менший рівень шуму і електроенергію вони споживають економніше.Основи та особливості опалення тепловим насосом

Тому в плані опалення будинку вони все ж помітно кращі від звичайних кондиціонерів. Влітку теплові насоси можуть працювати в якості кондиціонерів. Але коштують помітно дорожче.

Зовнішній і внутрішній блоки теплового насоса повітря-повітря практично не відрізняються від звичайного кондиціонера, який теж може працювати на тепло.

Система, безумовно, дешевша і простіша від всіх інших теплових насосів, проте постійним і єдиним джерелом тепла в будинку служити не може!

Чим нижча температура на вулиці, тим менш ефективно буде працювати тепловий насос, що нагріває повітря. В якості додаткового джерела тепла, коли, наприклад, ще не включено центральне опалення в квартирі, такий варіант цілком може бути використаний. Або в заміському будинку, куди сім’я приїжджає періодично. У всіх інших випадках потрібно ще одне джерело тепла, наприклад, твердопаливний або газовий котел.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя