Основи та особливості опалення тепловим насосом

2

В пошуках альтернативних систем опалення деякі власники будинків і квартир звертають увагу на теплові насоси повітря-повітря. Здається, що це дуже простий спосіб обігріти приміщення, зробити будинок автономним. Розберемося з особливостями такого опалення.

Основи та особливості опалення тепловим насосом

Відразу відзначимо, що теплові насоси бувають різними:

 • Земля-вода. Це геотермальне опалення.
 • Вода-вода, коли для обігріву використовуються грунтові води.
 • Повітря-вода, коли вуличне повітря нагріває теплоносій.
 • Повітря-повітря.Ось саме про останній варіант, як найпростіший, доступний за ціною, що не вимагає проведення земляних робіт і буріння свердловини, і поговоримо.

Основи та особливості опалення тепловим насосом

Власне кажучи, тепловий насос повітря-повітря виглядає як звичайний кондиціонер, але дещо відрізняється від нього характеристиками. Кондиціонери, як ви пам’ятаєте, теж можуть працювати на обігрів, тому таке порівняння логічне і правильне.

Працюють теплові насоси повітря-повітря за наступним принципом:

 • Зовнішній блок, він же випарник, втягує в себе вуличне повітря.
 • Тепло з втягнутого повітря змушує холодоагент всередині буквально закипіти. Холодоагентом найчастіше виступає фреон, який здатний закипати навіть при низьких температурах. Холодоагент перетворюється в газ і рухається далі по системі.
 • Газ сильно стискається компресором, який є в кожному тепловому насосі такого типу.
 • Тепло від перетвореного в газ холодоагенту надходить у внутрішній блок, конденсатор, і підвищує температуру всередині приміщення.
 • лодоагент, який охолов і знову повернувся в рідкий стан, повертається в зовнішній блок.

 

Основи та особливості опалення тепловим насосомПроцес йде безперервно, повітря переміщається вентилятором всередині блоку. Як і зі звичайним кондиціонером, можна задати температуру, до якої потрібно нагріти приміщення.

Основи та особливості опалення тепловим насосом

Всі, хто коли-небудь використовували для обігріву будинку звичайний кондиціонер, швидше за все, стикалися з недоліками цього способу:

 • Коли пристрій працює на тепло, виділяється конденсат. Приблизно раз на годину включається режим відтавання. З зовнішнього блоку може вилитися від 300 до 1000 мілілітрів води. При монтажі зовнішнього блоку необхідно продумати дренаж цієї води.
 • При роботі на обігрів приміщення зовнішній блок буде виділяти холод. Тобто при установці зовнішнього блоку в підвалі або на горищі там буде «холодильник», і невелике болотце, якщо не забезпечити дренаж води.
 • Кондиціонер дуже довго буде прогрівати приміщення, якщо температура в ньому нижче 6-7 °C.
Читайте по темі:  Каміни з мармуру – варіанти виконання порталів, переваги, вибір і догляд

Багато моделей кондиціонерів не можуть працювати на тепло, коли на вулиці нижче -5 °C. тільки деякі моделі можуть функціонувати в такому режимі, якщо температура опустилася до -15 °C.Відповідно, переважна більшість цих недоліків є і у теплових насосів повітря-повітря. Єдине, вони можуть працювати, коли на вулиці -25…-30 °C. Крім того, працюють теплові насоси, як запевняють виробники, в 2,5 рази ефективніше кондиціонерів, швидше прогріваючи приміщення. Згідно відгуками домовласників, у теплових насосів менший рівень шуму і електроенергію вони споживають економніше.Основи та особливості опалення тепловим насосом

Тому в плані опалення будинку вони все ж помітно кращі від звичайних кондиціонерів. Влітку теплові насоси можуть працювати в якості кондиціонерів. Але коштують помітно дорожче.

Зовнішній і внутрішній блоки теплового насоса повітря-повітря практично не відрізняються від звичайного кондиціонера, який теж може працювати на тепло.

Система, безумовно, дешевша і простіша від всіх інших теплових насосів, проте постійним і єдиним джерелом тепла в будинку служити не може!

Чим нижча температура на вулиці, тим менш ефективно буде працювати тепловий насос, що нагріває повітря. В якості додаткового джерела тепла, коли, наприклад, ще не включено центральне опалення в квартирі, такий варіант цілком може бути використаний. Або в заміському будинку, куди сім’я приїжджає періодично. У всіх інших випадках потрібно ще одне джерело тепла, наприклад, твердопаливний або газовий котел.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...