Як і чим краще утеплити дах на балконі

30

Утепленням даху балкона на останньому поверсі – це одне з важливих завдань, що стоять перед власником квартири. Старий і слабо утеплений дах може бути небезпечним для мешканців, тому і про цю частину свого житла необхідно подбати. Засклена лоджія в поєднанні з утепленим дахом може бути герметичною, а додаткові квадрати легко перетворити в спокійний куточок для творчості, місця релаксації і перебування наодинці з самим собою.

Навіщо утеплювати дах на балконі останнього поверху

Для чого потрібно робити теплий балкон з захищеним дахом? Ця теплоізоляційна процедура необхідна з метою забезпечення захисту від можливого промерзання, формування конденсату у внутрішній частині приміщення.

Як і чим краще утеплити дах на балконі

Фахівці виділяють наступні причини для цієї процедури:

 • Збереження комфортного тепла у весняно-осінній період – завдання, яке підвладне ізоляції даху над балконом.
 • Запобігання утворення обледеніння на даху – на холодній металевій поверхні збираються краплі, що створюють вогкість, на краю починають рости бурульки, нависає снігова шапка, що представляє загрозу для перехожих. Герметичне утеплення металевого балкона допоможе захистити балкон від цього неприємного ефекту.
 • Надійний захист від спеки – правильна теплоізоляція над балконом необхідна для підтримки комфортного клімату в приміщенні, коли дах схильний до нагрівання до + 70 градусів. Якісний утеплювач створює певний прошарок між двома просторами з різними рівнями кімнатних температур, вирівнюючи її способом передачі тепла.
 • Відмінний рівень шумоізоляції – гуркіт крапель дощу по даху вже не стане перешкодою для нічного сну.
 • Повноцінна обробка без утеплення даху на балконі неможлива, оскільки без вологозахисту і утеплювача буде страждати дах.

Інструменти для утеплення даху балкона зсередини

Для створення надійної ізоляції знадобляться наступні пристосування:

 • перфоратор або дриль-шуруповерт;
 • будівельний ніж або ножівка по дереву;
 • якісний будівельний рівень;
 • степлер або рулетка;
 • пістолет для піни.
Читайте по темі:  Лавка для дачі своїми руками

Як вибрати утеплювач для утеплення козирка балкона

З особливою ретельністю потрібно підійти до вибору утеплювача для зовнішніх ізоляційних робіт. Основний критерій для вибору теплоізоляційного матеріалу – підвищена екологічність і нульова гігроскопічність. Це важливо, тому що під дах лоджії нерідко потрапляють дощові краплі, проникаючи крізь непомітні щілини покрівельного покриття. Через вологу звичайний матеріал для балконного утеплення починає втрачати свої властивості.

Увага! Безпека матеріалу особливо важлива в спекотний час, коли дах починає прогріватися разом з шаром утеплювача. Тому важливо захистити себе і оточуючих від небезпечних виділень.
Досвідчені будівельники з метою утеплення балконного козирка застосовують листи пінопласту завтовшки 50 мм, рулонну мінеральну вату або сучасний засіб утеплення – спінений поліетилен.

Як утеплити дах балкона на останньому поверсі своїми руками

Поетапне утеплення даху балкона зсередини своїми руками проходить наступним чином:

 • на початковому етапі проводять оцінку стану покрівлі лоджії, в міру необхідності утеплюють Покрівельний каркас;
 • далі фіксують покрівельний матеріал, кладуть одним цільним листом, точки безпосереднього стику обробляють будівельним гермобутилом;
 • встановлюють звукоізоляційний шар, для цього використовують звичайну клейку стрічку, її накладають так, щоб щільно прилягала до покрівлі;
 • потім укладають шар антикорозійної плівки, що блокує зайве накопичення вологи;
 • наступним кроком монтують теплоізоляційний прошарок, для такої мети годиться пінополістирол, або якісна мінеральна вата, яка надійно фіксується в обрешітці, всі стики закладаються будівельною піною;
 • на завершення укладають пароізоляційний шар, поверх встановлюють каркасне облицювання даху зсередини (в якості матеріалу використовують гіпсокартон, хороший пластик або дерев’яну вагонку).

Як і чим краще утеплити дах на балконі

Як утеплити балкон на останньому поверсі пінопластом

Найпростіше зробити утеплення пінопластом за допомогою звичайного будівельного клею. Більш надійний спосіб установки захисного шару на даху — саморізи. Основне правило – під час ремонту ретельно дотримувати послідовність: спочатку утеплюють стельову поверхню, потім вже стіни і підлогу.

Читайте по темі:  Основні помилки при монтажі теплої підлоги

Під час укладання шарів пінополістиролу вирізують плити потрібної довжини, змащують поверхню шаром клею за допомогою шпателя. Потім фіксують на поверхні і залишають до повного висихання. Всі стики необхідно ретельно закрити, використовуючи будівельну піну. Далі по всій висоті лоджії встановлюють металеву армовану сітку, зверху кладуть ще один шар клейового складу на пінопласт, в ньому топлять сітку. Після повного висихання зачищають поверхню наждачкою. На пінопласт фіксують обраний оздоблювальний матеріал.

Як утеплити дах на балконі останнього поверху мінеральною ватою

Монтаж мінеральної вати на дах балкона відбувається в кілька етапів, слідувати яким необхідно для якісної і тривалої служби проведеної роботи.

Першим етапом проводять гідроізоляцію всіх поверхонь балкона. Для цієї мети фахівці застосовують рулонні матеріали, наприклад, поліетиленова плівка, пергамит або руберойд.

Як і чим краще утеплити дах на балконі

На другому кроці йде установка дерев’яної обрешітки, при цьому відстань між перекладинами має бути не менше 1 см менше товщини блоків мінеральної вати. Щоб сформувати додатковий захисний повітряний прошарок, товщина бруска обрешітки повинна бути більше товщини шару утеплювача на 0,5-1 см.

Наступним етапом утеплення лоджії йде установка плит з мінеральної вати. Для обробки стелі підійдуть щільні плити.

Послідовність установки в процесі утеплення виглядає наступним чином:

 • На плиту наносять клейовий склад, який по консистенції нагадує сметану, інакше він не буде надійно фіксуватися.
 • Далі плита йде в осередок обрешітки, спочатку згинають посередині, а потім акуратно притискають по всій поверхні.
 • Якщо попався короткий шматок утеплювача, то їх загальна довжина може бути на 2 см більше осередку.
 • На завершення всі зазори заповнюють клейовим складом.

В кінці утеплювач закріплюють дюбелями і фанерою, поверх накладають тонкі рейки. Також замість об’ємних дюбелів можна використовувати будівельний степлер або саморізи.

Як утеплити дах балкона пінополістиролом

До початку утеплення даху пінополістиролом монтують балконну раму, готують поверхні.

Як і чим краще утеплити дах на балконі

Підготовчі етапи утеплення лоджії виглядають наступним чином:

 • Проводять уважний огляд поверхні на наявність патьоків, неприємних коричневих плям.
 • Знімають шар будівельних матеріалів, що здувся.
 • Всю поверхню обробляють особливим протигрибковим складом, виконують грунтувальні роботи для підвищення міцності.
 • Якщо є протікання лоджії, мікроскопічні щілини заповнюють спеціальним поліуретановим герметиком.
 • Великі щілини розширюють болгаркою, оцінюють стан арматури, покривають стійким антикорозійним складом. Щілини змочують і заповнюють поліуретановою піною, після її висихання покривають склад герметиком.
 • По необхідності продовжують вирівнювання стін і стелі, грамотна обробка допоможе приховати всі дефекти.
Читайте по темі:  Який біметалічний радіаторів вибрати для опалення

З метою утеплення стельової поверхні застосовують такі види матеріалу:

звичайний пінопласт;

Як і чим краще утеплити дах на балконі

піноплекс;

Як і чим краще утеплити дах на балконі

фольгований пінополістирол.

Як і чим краще утеплити дах на балконі

Обшивку завжди починають зі стелі. Комфортна товщина листа будівельного пінополістиролу – 50 мм. Під шар шпаклівки йде утеплювач щільністю 25 кг на один квадратний см. Етапи внутрішнього утеплення виглядають наступним чином:

 • Відзначають місце кріплень, фіксують підвіси для металевих профілів.
 • Проводять ретельну обробку поверхні спеціальним клеєм, по краях листа наносять клей смугою. Фіксують утеплювач, щільно притискаючи і утримуючи протягом декількох хвилин, монтаж проводять саморізами.
 • Якщо поверх хочуть нанести штукатурку, після застигання клейового складу, приклеюють на нього будівельну армуючу сітку.
 • Якщо хочутьвиконати обробку дерев’яним матеріалом, або МДФ панелями, на пінопласт встановлюють пароізоляційний шар.

У ролі відмінної пароізоляційної сировини для подальшого утеплення підійдуть листи з фольгованої поверхнею.

Поради та рекомендації

Фахівці з ремонту рекомендують під час утеплення звернути увагу на наступні моменти:

 • Якщо балкон має виступ хоча б на 3 м, то його необхідно зміцнювати. Для цієї мети годяться 3 або 4 кріплення, так звані ферми. Для їх міцної фіксації йде металева труба, на яку фіксують обрешітку.
 • У ролі обрешітки підійдуть дошки. Конструкцію з металу для утеплення кріплять методом електрозварювання.
 • При роботі з пластиком і полімером фахівці не радять використовувати цвяхи, оскільки є ризик пошкодити крихкий матеріал.

Увага! Щоб уникнути протікання вологи навесні забезпечують повну ізоляцію і герметизацію балконної конструкції. Між вікном, стінами і огорожею простір заповнюють особливим герметичним складом. Для якісної гідроізоляції плит і покрівельного козирка підійдуть спеціальні мастики, що відрізняються підвищеною стійкістю до механічних і агресивних хімічних впливів.

Щоб утеплити дах балкона на останньому поверсі, використовують подвійний шар будівельного пінофолу, вату, пінопласт або інші підручні засоби. Найвірніший варіант – виконувати облаштування міцного даху, засклення і утеплення балкона одночасно. З цією метою необхідно прорахувати навантаження всіх матеріалів, зміцнити безпеку конструкцій, врахувати варіанти подальшого застосування лоджії.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя