Як вибрати хороший електричний котел опалення

8

Сучасний приватний будинок за кількістю і якістю комунікацій мало в чому відрізняється від квартири в багатоповерхівці. Наявність в будинку водопроводу, каналізації та опалення планується ще на етапах проектування і будівництва.

Пічне опалення приватного будинку йде в минуле з багатьох причин: продукти згорання палива неминуче потрапляють у повітря житлового приміщення, разом з паливом в будинок заноситься сміття, за процесом горіння потрібен постійний контроль, прогрів приміщення відбувається досить довго. І це не повний перелік незручностей, пов’язаних з використанням пічного опалення.

Тому в індивідуальні будинки на зміну опалювальних печей прийшли котли.

Для котлів на твердому і рідкому паливі потрібна окрема котельня. Найпростіше повісити в будинку електрокотел: він не вимагає витрат на підготовку, простий в установці, в обслуговуванні, екологічний, безшумний. Єдина умова якісного опалення — правильний вибір моделі.

Різновиди електричних котлів

Ринок опалювального обладнання пропонує кілька видів електричних котлів. Вони мають багато загальних характеристик, таких як високий ККД, залежність від електроживлення, схоже компонування, вимоги до системи опалення.

Електрокотли, наприклад, не підходять до систем, в яких відсутній циркуляційний насос. Більше того, для цих електричних пристроїв підходять тільки біметалічні або чисто алюмінієві радіатори.

В той же час різні види електричних котлів відрізняються за принципом нагріву теплоносія. Вони можуть бути:

 • Тенові електрокотли — працюють як всі побутові водонагрівальні прилади з теном: бойлери, чайники, самовари;
 • Індукційні електрокотли — за основу роботи таких пристроїв взята схема звичайного трансформатора. Ці пристрої мають дуже тривалий термін служби без заміни комплектуючих — від 30 років;
 • Електродні електрокотли (іонні) — зазвичай зовні це металева ємність у формі циліндра з вбудованими всередину електродами. Такі котли швидко розігріваються і мають невеликі розміри.
Читайте по темі:  Камін в будинку. Переваги та недоліки

Як вибрати електрокотел

Розрахунок потужності. Один з найважливіших параметрів при виборі електрокотла — це потужність. Саме від неї залежить, наскільки електричний котел зможе забезпечити комфортну температуру в опалюваних приміщеннях.

Крім того, слід враховувати і те, для яких саме цілей встановлюється електрокотел. Якщо тільки для системи, яка розрахована на опалення, то потужність електрокотла потрібна менша, ніж для тієї системи, куди буде входити і гаряче водопостачання. Тому перед тим, як вибрати електрокотел, слід ретельно провести розрахунок системи опалення.

Для правильного підбору потужності електрокотла, потрібно розглядати такі умови:

 • площа опалювальних приміщень;
 • якість теплоізоляції в приміщеннях;
 • з яких матеріалів зроблені їх стелі і стіни;
 • чи є в приміщенні вентиляція;
 • яку площу займають вікна та двері;
 • середні температури по регіону.

Комплектація. Обов’язковий критерій при виборі котла — його комплектація. Мінімальна комплектація, звичайно, зменшує вартість обладнання, але може доставити багато проблем в процесі експлуатації. Кращим варіантом буде електричний котел з максимальною комплектацією. Коштувати він буде дорожче, але і працювати буде з більшою ефективністю і більш тривалий час.

Як вибрати хороший електричний котел опалення

Особливості використання. Перед вибором опалювального електричного котла слід визначитися з особливостями його експлуатації. Для опалення підходить одноконтурний електрокотел, якщо до опалення додається гаряче водопостачання, то потрібно розглядати двоконтурні моделі. У деяких зразках контури можуть працювати індивідуально. Їх відрізняє повна автоматизація системи управління, а в комплект входять розширювальний бак і циркуляційний насос.

Відповідність можливостям електромережі. Навіть самі малопотужні електрокотли вимагають досить великої потужності електромережі. Тому перед вибором і покупкою обладнання є сенс зробити ревізію системи електропостачання будинку. Іноді, для установки електричного котла в будинку необхідно замінити двофазну на трифазну електричну мережу, а для цього потрібен дозвіл енергослужби.

Читайте по темі:  Встановлення газового котла в будинку – вимоги, правила

У чому плюси і мінуси електрокотлів

У всіх видів опалювального обладнання є свої переваги і недоліки. У чомусь краще одні, в чомусь інші. Як вибрати електрокотел виходячи з гідності і недоліків даного обладнання?

Як вибрати хороший електричний котел опалення

Переваги електрокотлів перед газовими і твердопаливними полягають ось в чому:

 1. Економічність. Високий ККД електричних котлів, близько 99%. Сучасні моделі електрокотлів оснащені ступінчастим рівнем потужності, завдяки якому витрата електроенергії зводиться до мінімальних значень.
 2. Екологічність. Такі котли не вимагають установки димоходу, так як в процесі експлуатації не утворюють чадного газу, що виключає можливість отруєння.
 3. Ергономічність. Електрокотли не займають багато місця, не вимагають окремого приміщення, не складні в експлуатації.
 4. Великий вибір. Модельний ряд електричних опалювальних приладів великий.
 5. Пожежобезпечність. Зважаючи на відсутність відкритого вогню, ці електрокотли є найбезпечнішими.
 6. Простота установки. Для котлів потужністю не більше 10 кВт не потрібні ніякі узгодження. Встановити його можна власними силами, за допомогою електрика відповідної кваліфікації.

Що ж стосується недоліків, то їх всього два. В першу чергу, це залежність від наявності електрики в будинку, нема електроенергії – нема тепла. Другий недолік, не менш істотніший, і пов’язаний він з дорогою електроенергією на сьогоднішній день. Для опалення будинку електрокотлом доведеться викладати чималі суми грошей на місяць за споживання електроенергії.

Як вибрати хороший електричний котел опалення

Приймати остаточне рішення можна після того, як будуть розглянуті всі види та моделі електрокотлів, їх особливості співвіднесені з власними потребами і можливостями. Не завадять правильному вибору і поради грамотних фахівців.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя