Що таке геотермальне опалення

10

Ще півстоліття тому, термін «геотермальне опалення», звучав як щось з роду фантастики. Однак вже до кінця минулого століття, фантастична ідея по використанню тепла земних надр, виявилася не такою вже й нездійсненною. Внаслідок нафтової кризи, по всьому світу, одна за одною, стали з’являтися геотермальні станції.

Що являє собою геотермальне опалення? Чи настільки воно вигідно, і які плюси з мінусами має? Про це буде розказано в даному огляді.

Що таке геотермальне опалення

Ще зі школи багато хто пам’ятає, що таке геотермія. Коротко, даний розділ геофізики вивчає тепловий стан земних надр. До чого це все? Та до того, що в основі геотермального опалення, якраз і лежить тепло надр землі, яке люди навчилися використовувати в свою користь.

Найпростіша система геотермального опалення виглядає у вигляді глибоко вкладених у землю або на дно водойми труб, по яких весь час перетікає фреон, відбираючи тепло з землі або води, і віддаючи його теплообміннику. Отримане тепло використовується для нагріву теплоносія, який підігріває радіатори і конвектори в будинку.

Саме завдяки тому, що навіть взимку температура землі на глибині понад 20 метрів не опускається нижче +10°С, є можливість використовувати геотермальне опалення.

З чого складається система геотермального опалення?

Основним елементом системи геотермального опалення є тепловий насос, який споживаючи 1 кВт електроенергії, здатний видавати 3-5 кВт теплової енергії. Даний параметр геотермального насоса вказується як СОР, і у більшості сучасних теплових насосів він прирівнюється до значення 5,1.

Що таке геотермальне опалення

СОР геотермального насоса, в першу чергу, залежить від температури теплоносія і від режиму роботи. Чим нижче температура теплоносія, який подається в опалювальну систему, тим вище СОР.

Крім насоса, система геотермального опалення складається з теплообмінника, буфера, насосного обладнання, автоматики (не рахуючи труб). Тому пристрій геотермального опалення на сьогоднішній день обходиться досить дорого, плюс земляні роботи, які доведеться здійснювати в будь-якому випадку.

Плюси і мінуси геотермального опалення

Мабуть, геотермальне опалення – це найчистіший вид опалення на сьогоднішній день. І якщо опалення будинку вітрогенераторами і сонячними панелями не завжди ефективно в різні періоди року, то з геотермальним опаленням, в даному випадку, справи йдуть набагато краще.

Що таке геотермальне опалення

Однак найбільшою перевагою геотермального опалення, є дармова енергія, яка абсолютно безкоштовна. Правда, щоб отримати цю саму дармову енергію, доведеться неабияк розщедритися. В цілому, вартість монтажу системи геотермального опалення обійдеться близько 200 тис грн. Однак багато фахівців твердять, що окупність геотермальної установки, відбудеться вже за якихось 5-10 років після монтажу.

Сьогодні, коли плата за централізоване опалення постійно зростає, а у світі назріває наступна за рахунком нафтова криза, геотермальне опалення стане справжнім виходом з неї для багатьох країн. І, мабуть, лише єдиним тут недоліком геотермальної системи опалення, є споживання електроенергії тепловим насосом.

Наприклад, щоб обігріти будинок геотермальним опаленням, площею в 100 м2, знадобиться близько 2 кВт електроенергії на годину. Саме стільки споживатиме тепловий насос, видаючи за 1 кВт електроенергії-5 кВт тепла. При цьому розрахунки на обігрів будинку усереднені. Для того щоб опалити 10 кв. метрів житлової площі, потрібно приблизно 1 кВт теплової енергії.

Що таке геотермальне опалення

Ось і виходить, що на опалення будинку геотермальним опаленням доведеться платити багато грошей за електроенергію. Як варіант, це установка теплового насоса тільки на теплі підлоги та інші, низькотемпературні прилади опалення в будинку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя