Падає тиск в системі опалення. Причини і що робити

13

На жаль, навіть правильно виконаний монтаж системи опалення не гарантує перепадів тиску. Як правило, основною причиною падіння тиску в газових котлах є витік.
Витоки бувають різних видів. Вони можуть бути на системі опалення (на трубах, на запірній арматурі, на ниппелях, на батареях) або ж всередині котла, тобто внутрішні витоки.

Зовнішні витоки

Для початку розглянемо зовнішні витоки, тобто витоки по трубах. В основному в системах опалення використовують дешеві види труб, такі як металопластикові та пластикові труби. Дуже рідко використовують мідні труби. Всі вони можуть стати причиною витоків.

В першу чергу необхідно перевірити всю систему на витік. Для цього вмикається котел на максимум (наприклад, на 80 градусів), нагрівається повністю вся система, і після прогріву всієї системи ми доводимо тиск в системі до максимального, який буде становити приблизно 2 – 2,5 Бар. На деяких котлах це значення може становити близько 3 Бар. Тобто тиск доводиться до такого максимально можливого значення, вище якого спрацює вибуховий клапан.

Падає тиск в системі опалення. Причини і що робити

Накачавши тиск, слід дочекатися моменту, коли система почне остигати. У той час як система остигає, беруться звичайні серветки, туалетний папір, газети або будь-який інший матеріал, на якому буде видно витік води. За допомогою даного матеріалу обжимаються всі трубки, всі запірні арматури та інші елементи, проходячи по всіх точках.

Особливу увагу слід звернути на ті місця, в яких є оксиди. Зазвичай вони утворюються навколо тих місць, де в батарею входять фітинги. Вони можуть накопичуватися у великій кількості. Для чого необхідно нагрівати систему опалення?

При нагріванні системи опалення йде максимальне розширення води, і якщо десь є витік, то тріщина розшириться, і звідти почне бігти, виступати вода. Коли ж система опалення нагріта до 80 градусів, витік не можна виявити. Витік можна буде визначити тільки в той момент, коли система опалення охолоне до 20-30 градусів. При високій же температурі вода буде просто випаровуватися, і витік не буде помітний.

Читайте по темі:  Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Падає тиск в системі опалення. Причини і що робити

Якщо ділянка системи опалення замурована в стіни або в підлогу, то визначити витік в цьому місці буде практично неможливо. Приміром, якщо тепла підлога зроблена з неякісних труб, то відшукати витік в даному випадку ніяк не вдасться.

Витоки всередині котла

Другий вид витоків – це витоки всередині котла. Всередині котлів є агрегати, в яких може здійснюватися витік води. Подібні проблеми, як правило, завжди можна помітити. До вузлів, в яких може відбуватися витік, відносяться:

  • Автовоздушний клапан;
  • Вибуховий клапан;
  • Триходовий клапан;
  • Розширювальний бак.

Перший вузол, в якому може відбуватися витік — автовоздушній клапан. Він стоїть нагорі насоса і має маленький ковпачок, звідки можуть виходити краплі води разом з повітрям, яке утворюється в системі опалення. Ці краплі можуть висихати, однак це відбувається рідко, зазвичай вони починають виходити з котла.

Падає тиск в системі опалення. Причини і що робити

Проблема з автовоздушним клапаном є дуже поширеною. Це трапляється, якщо автовоздушному клапану не робиться ревізія, він не чиститься і не змінюється вчасно.

Другий вузол витоку – вибуховий клапан. Деякі люди виводять вибухові клапани через стіну на вулицю з допомогою трубки, щоб не затопити під котлом кухню або іншу кімнату в залежності від того, де встановлений котел.

Зазвичай так радять робити працівники, які встановлювали котел. Вони рекомендують виводити трубку в каналізацію або через стіну на вулицю. Часто трапляється так, що через цей вибуховий клапан виходить тиск. Вибуховий клапан коли спрацював, туди потрапила піщинка або ще щось, і тепер з нього повільного сочиться вода.

Падає тиск в системі опалення. Причини і що робити

Щоб перевірити вибуховий клапан на витік, необхідно взяти рукою трубку, яка від нього відходить. Якщо трубка тепла або гаряча десь на відстані метра, значить, швидше за все, проблема у вибуховому клапані. В такому випадку слід демонтувати трубку і перевірити візуально, капає вода чи ні.

Читайте по темі:  Тепловий насос для геотермального опалення

Третій можливий гідровузол витоку — триходовий клапан. Цей клапан здійснює перемикання між опаленням і гарячим водопостачанням. Часто трапляється так, що виходять з ладу подібні вузли, які відповідають за перемикання. Це говорить про те, що сервопривід зламався. В цьому випадку вода буде витікати, а тиск падати.

Четвертим вузлом витоку може виявитися розширювальний бак. В даному баку відсутнє повітря. У ньому є мембрана, завдяки якій в одну сторону закачується повітря, а в другу йде тиск з системи опалення.

Якщо розширювальний бак вийшов з ладу, то в ньому відсутня компенсація — вода притиснулася повністю до розширювального баку. Коли температура на котлі падає, то система опалення остигає, а тиск, який був, наприклад, 1,5 Бар, падає майже до нуля або до того значення, при якому котел вже не може включитися. Зазвичай це значення становить 0,5 Бар.

Падає тиск в системі опалення. Причини і що робити

Це і є всі основні причини, за якими може падати тиск в системі опалення. Зрозуміло, існують і інші причини, які можуть призводити до даної проблеми.

Щоб якомога швидше виявити причину падіння тиску в системі опалення, слід звернутися до фахівців. Завдяки своїй кваліфікації, досвіду і знанням в області будови і правильного монтажу систем опалення вони зможуть швидко відшукати причину і усунути несправність.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя