Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

15

Кабельні системи обігріву отримують все більше поширення. Розберемося де саме можуть застосовуватися гріючі кабелі, навіщо вони потрібні, якими бувають, а також розповімо вам про особливості і правила монтажу.

Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Основним завданням гріючих кабелів є захист різних труб і систем від промерзання. Але насправді сфера їх використання ширша:

  • Водопровід, захист труб від промерзання;
  • Каналізація — таке ж призначення;
  • Для створення системи антизледеніння покрівлі, під’їзних доріжок і сходів;
  • В якості системи теплої підлоги в будинку — це вже окрема тема;
  • Для обігріву різних ємностей і резервуарів — в основному використовується в промисловості, але може бути застосований і в домашніх умовах, якщо вам потрібно запобігти, наприклад, замерзання бака з водою.

Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Діє гріючий кабель просто — він перетворює електричну енергію в теплову. Електрострум проходить по замкнутому ланцюгу кабелю, нагріваючи його по всій довжині. Гріючий кабель завжди випускається в особливо міцній, герметичній оболонці, може витримувати вплив вологи і перепади температур. Його можна використовувати і всередині будинку, і зовні, в тому числі під землею.

Найбільш недорогим і простими в застосуванні є одножильні гріючі кабелі, але сьогодні більш затребувані дроти з декількох жив, як найнадійніші і практичні.

Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Всі гріючі кабелі діляться на два види:

  • Резистивні. Недорогі і прості в монтажі, мають стабільні температурні характеристики. В основному резистивні гріючі кабелі використовуються при облаштуванні теплої підлоги і для запобігання промерзання труб діаметром не більше 40 міліметрів. Система має на увазі установку проводу по всій протяжності поверхні, що обігрівається біля спеціальних датчиків, які будуть контролювати зміну температури і комунікувати струм в кабелі. Гріючий резистивний кабель обмотується по всій трубі, без натягу. Зверху кабель потрібно буде обмотати теплоізоляційними матеріалами, наприклад, фольгованою скловатою. Резистивний кабель продається у вигляді готової системи заданої довжини, розрізати його можна лише в конкретних місцях. Якщо буде пошкоджена одна з ділянок, доведеться міняти всю систему обігріву;
  • Саморегулюючі. Більш сучасні гріючі кабелі, які змінюють свій опір і інтенсивність нагріву в залежності від температури зовнішнього середовища. Застосовується напівпровідникова полімерна гріюча жила. Сфера застосування більш широка — системи антиобмерзання покрівлі і ганку, під’їзної доріжки, обігрів труб діаметром понад 40 міліметрів, запобігання промерзання різних ємностей. Різати саморегулюючий гріючий кабель можна по-різному, є можливість замінити окрему ділянку. Крім того, такий кабель не боїться перепадів напруги в мережі, не прогорає, має більш високий ККД, ніж резистивний, тому економить електроенергію. Однак, термін служби саморегулюючого кабелю зазвичай не перевищує 15 років. І ціна вища.
Читайте по темі:  Які радіатори опалення кращі алюмінієві або біметалічні

Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Монтувати гріючий кабель на водопровідну систему можна двома способами:

  • Зовні труби. Це більш простий варіант. Кабель можна просто прикріпити до труби по всій довжині ділянки, яку потрібно захистити від замерзання. Або обгорнути трубу по спіралі, щоб забезпечити більш швидкий обігрів завдяки більшій площі зіткнення з кабелем. Фіксується гріючий кабель на трубі просто липкою стрічкою або хомутами, а зверху, як ми вже писали, обмотується шаром теплоізоляції. Це може бути проста тепловідбивна фольга;
  • Всередині труби. Тут вже трохи складніше. Кабель, який проходить всередині водопроводу більш ефективно прогріває воду, але зате зменшує пропускну здатність труби, так як займає місце. Якщо труба досить довга, протягнути по ній гріючий кабель буде складно. У будь-якому випадку вам буде потрібен спеціальний сальник, муфти для забезпечення герметизації системи. Крім того, для проведення опресовування водопроводу з гріючим кабелем всередині дуже бажано викликати фахівця. І якщо кабель припинить працювати, вам доведеться розбирати всю систему.
    Важливо! Якщо протяжність кабелю не більше 80 метрів, його можна просто включати в розетку. В іншому випадку буде потрібен розділовий трансформатор. Крім того, в обов’язковому порядку система обігріву трубопроводу кабелем забезпечується УЗО.

Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Вартість кабелю бути різною в залежності від його виду, потужності та інших характеристик. У середньому, найпростіший одножильний резистивний кабель можна купити за ціною близько 20 грн за погонний метр. Вартість саморегулюючих кабелів потужністю 30 Вт може досягати 120 грн за метр. Дуже часто гріючий кабель продається комплектами потрібної довжини вже з терморегуляторами та іншими деталями для його монтажу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя