Як правильно шпаклювати стіни своїми руками

23261

Якісна підготовка стін до різних оздоблювальних робіт полягає в отриманні рівної, гладкої поверхні. Для цього необхідно грамотно виконати ґрунтування і шпаклювання. Шпаклювання – неважке заняття. Тут головне дотримуватися порядку дій і вміти правильно поводитися з будівельним інструментом. Як правильно шпаклювати стіни самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців ми розглянемо в даній статті.

Як правильно шпаклювати стіни

Який інструмент необхідний для шпаклювання

Щоб самостійно шпаклювати стіни, підготуйте мінімальний набір інструментів. Без деяких  інструментів ніяк не обійтися.

1. Дриль, оснащена спеціальною насадкою – міксером. Як правило, шпаклівка продається у вигляді сухої суміші. У таку суміш в певній пропорції додають воду. Тільки спеціальним міксером ви зможете ідеально розмішати шпаклювальну суміш. На виході повинна вийти однорідна шпаклівка без грудок.

2. Набір шпателів. Обов’язково підібрати шпателя різного розміру. У роботі вам доведеться користуватися і великими шпателями (40-50 см), і зовсім маленькими. Адже у проблемних важкодоступних місцях не вдасться якісно шпаклювати стіну великим шпателем. Якраз для цього і застосовуються маленькі шпателя.

3. Валики і кисті для грунтовки стін. Етап ґрунтування небажано пропускати. Після грунтовки стіна покривається найтоншою плівкою. Це не тільки додатково підвищує її міцність, але і забезпечує відмінне зчеплення обробленої стіни з будь-якими облицювальними матеріалами (адгезія).

4. Правило. Знадобиться в разі нерівних стін коли доводиться шпаклівку наносити товстим шаром. Для розрівнювання товстих шарів шпаклівки зручно користуватися довгим металевим правилом.

5. Спиртовий або лазерний рівень. Часто поверхня стіни дуже нерівна. Перш ніж починати стартове шпаклювання, встановлюють перевірочні маяки, застосовуючи для перевірки спиртовий або лазерний рівень.

6. Наждачний папір. Якщо бажаєте отримати гарну поверхню, на яку приємно дивитися, застосовуйте для затирання дрібні шкурки. Наприклад, затирка 240-й шкуркою дозволить вам отримати ідеальний результат. Найдрібнішу шкірку застосовуйте тільки при виконанні фінішної шпаклівки. А на етапі початкової стартової шпаклівки правильно затирати стіну грубою великою шкуркою.

7. Ручний шкуротер. Затирка шкуркою стане набагато зручнішою, якщо користуватися ручним шкуротером. Це інструмент, на ручці якого встановлені спеціальні затиски для закріплення шкурки.

8. Ну і, звичайно, не обійтися без ємності, в якій розмішується шпаклівка.

Як правильно шпаклювати стіни

Перелік інструменту, який може вам знадобиться при шпаклівці стін. Фото – srbu.ru

Якою шпаклівкою краще шпаклювати стіни і як її вибрати

Класифікація шпаклівки за складом: гіпсові, полімерні (акрилові) і цементні.

Читайте по темі:  Як клеїти шпалери на гіпсокартон і заздалегідь підготувати поверхню

Розглянемо їх недоліки і переваги.

1. Гіпсові шпаклівки привабливі недорогою ціною, відмінно піддаються вирівнюванню, не дають усадки. Єдиним недоліком можна назвати погану стійкість до дії вологи. Тільки це обмежує сферу їх використання.

2. Цементні шпаклівки відрізняються відмінною вологостійкістю, але мають істотний недолік – велика ступінь усадки.

3. І, нарешті, полімерні шпаклівки. Безперечні переваги: відмінна вологостійкість, абсолютно не дають усадки. З допомогою полімерної шпаклівки отримують високу якість оброблених поверхонь стін. Єдиним недоліком можна назвати високу ціну.

За призначенням шпаклівки можна розділити на стартові (вирівнюють), декоративні (фінішні) і універсальні.

1. Характеристика вирівнюючих (стартових) сумішей: висока міцність, відмінна адгезія, більша зернистість. Рекомендуються: для вирівнювання стін після нанесення штукатурки. Товщина нанесення: 3 -20 мм

2. Для якісного виконання декоративної обробки бажано на оброблювану поверхню наносити фінішні шпаклівки. З їх допомогою можна отримати ідеально гладку рівну поверхню, приховуючи невеликі вади. Міцність фінішної шпаклівки менша стартової, її обробка не викликає складнощів. Наноситься невеликим шаром до 4 мм.

3. Універсальні шпаклівки поєднують властивості декоративних та вирівнюючих сумішей. Коштують вони дорожче, хоча за властивостями трохи поступаються фінішним і стартовим покриттям. Рекомендуємо використовувати при обробці стін без великих вад.

Сучасний ринок пропонує сухі і готові до застосування шпаклівки. Привертає невелика вартість сухої шпаклівки і можливість її тривалого зберігання.

Готові шпаклівки зручно використовувати. Вам не доведеться користуватися міксером для приготування однорідної шпаклювальної суміші. При цьому економиться час і практично немає пилу. Але готові шпаклівки коштують набагато дорожче сухих. Врахуйте: такі шпаклівки дають велику усадку. Якщо наносити шар товщиною не менше 2 мм, то готові шпаклівки використовувати не можна. Тривалим терміном зберігання вони теж не похваляться. Він істотно менший, ніж у сухих будівельних сумішей.

Як правильно шпаклювати стіни

Сухі, у мішках і готові до застосування, у відрі шпаклівки.

Підготовка поверхні стіни під шпаклівку

Головне – слідкуйте, щоб поверхня стін була абсолютно чистою. Плями жиру, фарби або кіптяви обов’язково видаліть. Безумовно, не повинні зустрічатися відпадаючі шари штукатурки, залишки окалини, воску або частини опалубки. Не приступайте до шпаклівки промерзлих стін та стелі. Це категорично не рекомендується.

Перш ніж проводити шпаклівку, покрийте стіни грунтовкою. Це забезпечить гарну адгезію (з’єднання) шпаклювального розчину зі стінами. Ґрунтують поверхню за допомогою спеціального валика. Намагайтеся рівномірно наносити розчин грунтовки, не допускаючи пропусків. Цілком достатньо одного шару.

Розрізняють такі види шпаклівки: фінішна, маякова, стартова. Докладно розглянемо властивості і сферу застосування.

Стартова шпаклівка поверхні

Шпаклівку виконують, застосовуючи грубий стартовий матеріал. Знайти його нескладно. При покупці він так і називається – стартова шпаклівка. Щоб прибрати великі перепади стін, приховати штроби, отвори, такою шпаклівкою зручно користуватися. Товщина шару такої шпаклівки, що наноситься за один раз може досягати 1,5 см. Надайте можливість попереднім шарам повністю висохнути. Тільки потім приступайте до нанесення наступного шару шпаклівки.

Читайте по темі:  Сучасні матеріали для шумоізоляції стін в квартирі або будинку

Для того щоб отримати максимально можливу якість прошпакльованих поверхонь на стіну встановлюють спеціальну малярську сітку, а на ній рівно по всій поверхні, розподіляють шпаклівку. При цьому шпаклюють стіни повністю суцільно. Перевага такої технології полягає в тому, що при використанні малярної сітки шпаклівка відмінно лягає на поверхню стін. Та й сама поверхня стає більш міцною і рівною. При цьому чим грубіша малярна сітка, тим рівніша оброблена поверхня стіни.

Як правильно шпаклювати стіни

Стартова шпаклівка стіни.

Маякова шпаклівка стін

Матеріали не відрізняються від стартової шпаклівки. Єдина відмінність – застосовуються маяки. Маяк – дерев’яна, гіпсова або металева рейка, яка виставляється строго по вертикалі, перевіряючи вертикальність рівнем. На стінах маяки кріплять за допомогою будь-якої гіпсової суміші вона швидко висихає, після чого можна приступити безпосередньо до шпаклювання. Аналогічно відбувається вирівнювання і по горизонтальних лініях. Ось в цьому випадку для розрівнювання шару шпаклівки вам знадобиться правило. Виконуючи ці рекомендації після проведення стартових робіт виходить рівна поверхня. Щоб переконатися в якості робіт, можете перевірити рівнем. Таким видом обробки користуються досить рідко. Причина: її вартість значно вища стартової шпаклівки, хоча візуально вони майже не відрізняються.

Як правильно шпаклювати стіни

Шпаклівка стін по маяках. Фото – vipconstruction.kiev.ua

Фінішна шпаклівка стін

Після завершення стартової або маякової шпаклівки приступайте до виконання фінішної шпаклівки. Робиться вона фінішними шпаклювальними сумішами. Саме така шпаклівка надає поверхням стін ідеальну гладкість. Усуваються дрібні тріщини або пори. Важливо, щоб фінішна шпаклівка повністю співпадала по площині з попередньо підготовленою поверхнею, тому наносити її необхідно дуже маленьким шаром. Якщо стартова або маякова шпаклівка виконані неякісно, за допомогою фінішної шпаклівки вам не вдасться виправити ситуацію. Тому спочатку постарайтеся поверхні стін зробити ідеально рівними. Тільки тоді приступайте до фінішного шпаклювання. Її головна мета – красива гладка поверхня стіни.

Як правильно шпаклювати стіни

Фінішна шпаклівка проводиться при спеціальному освітленні, це дозволяє побачити найдрібніші нерівності. Фото – vipconstruction.kiev.ua

Шпаклівка тріщин в стінах

Щоб приховати тріщини в стінах рекомендуємо використовувати для шпаклівки гіпсові суміші. Набагато еластичнішою в роботі матеріал сантегипс, але твердне значно довше. Поради грамотних фахівців: спочатку рекомендується трохи розширити тріщину, незначно збільшити її глибину і ширину. Для збільшення шорсткості можна подряпати її ножем або іншим гострим предметом по всій довжині. Потім ретельно обробити її грунтовкою. Тільки після цього приступати до використання шпаклівки.

Читайте по темі:  Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу, етапи і нюанси складання будови

Як правильно шпаклювати стіни

Розшивання тріщин для шпаклівки. Фото – dekoratik.com

Як наносити шпаклівку на стіни

1. У разі застосування сухої маси треба грамотно приготувати шпаклювальну суміш.

Послідовність приготування:

  • у ємність налити невелику кількість води;
  • додати шпаклівку;
  • перемішати простим шпателем;
  • для отримання однорідної суміші використовувати дриль з міксером, при необхідності поступово додаючи воду.

Зверніть увагу: готовність шпаклівки слід визначати по консистенції. Вона повинна стати еластичною і трохи прилипати до шпателю. Якщо суміш шпаклівки стікає, значить вона рідкувата. Потроху додавайте сухої суміші, щоб виправити ситуацію. Якщо у шпаклівці грудки, це означає, що шпаклівка занадто суха. Потроху додавайте воду, ретельно помішуючи, щоб добитися ідеальної однорідності.

2. Наносимо стартову шпаклівку. Зручно користуватися великим шпателем. Наносити шпаклівку середніми порціями, рівномірно розподіляючи по поверхні. Тримайте шпатель під кутом близько 30 градусів. Шпаклівка наноситься по діагоналі за допомогою одного руху. Рекомендація: щоб уникнути переходів і горбів, кожен наступний шар слід наносити внапуск.

Увага: при виконанні стартового шару шпаклівку замішують невеликими порціями. Це дозволить уникнути появи висохлих сухих частинок, які знизять якість роботи. Не дуже переймайтеся при появі некрасивих смуг від шпателя. Смуги відмінно ховаються фінішною шпаклівкою.

3. Для обробки рівних кутів рекомендуємо користуватися кутовим шпателем. Технологія роботи: спочатку маленьким шпателем невеликий шар шпаклівки наносимо по всій висоті кута або укосу. Потім акуратно вирівнюємо поверхню кутовим шпателем. Протягом доби шар шпаклівки повинен добре висохнути.

Як правильно шпаклювати стіни

Для шпаклювання кутів знадобиться спеціальний шпатель кутовий.

4. Як тільки стартова шпаклівка повністю висохла, приступайте до виконання фінішної шпаклівки. Для роботи використовуються великий і маленький шпатель. На великий шпатель маленьким шпателем невеликими порціями накладаємо шпаклівку. Потім рівномірно наносимо шпаклювальну суміш на поверхню. Товщина шару близько 1,5 – 2 мм.

5. Перш ніж шпаклювати стіну під фарбування або шпалери, дочекайтеся повного висихання попередніх шарів. Стартова і перший шар фінішної шпаклівки повинні бути абсолютно сухими. На це йде приблизно близько 12 годин. Потім можна нанести фінішну шпаклівку.

6. Після повного висихання приступайте до завершального шліфування наждачним папером.

Увага: перед нанесенням кожного наступного шару шпаклівки, бажано, попередній обробляти грунтовкою.

Як шпаклювати стіни під фарбування і шпалери

Попередньо стіни вирівнюються за допомогою декількох шарів шпаклівки. Якщо шпалери товсті, бажано шпаклівку наносити в два шари. При використанні тонких шпалер рекомендуємо наносити три вирівнюючих шарів шпаклівки. Це дозволить наклеїти шпалери на рівну поверхню без складок і бульбашок.

Відео: Як правильно шпаклювати

Більш ретельної підготовки вимагає оздоблення стін фарбою. Фарба не приховує навіть найменшу нерівність. Тому для вирівнювання стін необхідно обов’язково застосовувати фінішну шпаклівку.

Процедура шпаклівки виконується в п’ять етапів:

  • наносять шпателем перший тонкий шар вирівнюючої шпаклівки;
  • при великих нерівностях застосовують ще 2-3 шари;
  • дають шпаклівці висохнути;
  • виконують фінішну шпаклівку для усунення дрібних дефектів;
  • після повного висихання затирають стіну шкуркою для отримання ідеально гладкої поверхні.

Відео: Фінішна шпаклівка: як шпаклювати і що треба знати

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (5 оценок, среднее: 4,60 из 5)
Завантаження...