Що садити після моркви на наступний рік, а що не можна

17

Що садити після моркви на наступний рік

Практично ні одну овочеву культуру не садять на одній грядці щорічно. Це стосується і моркви, після якої будуть добре рости багато культури, але деякі садити не варто. Щоб знати, про яких овочах йде мова, треба уявляти собі основні характеристики рослин.

Що можна посадити після моркви

Згідно з правилами сівозміни, слід чергувати овочі з могутнім корінням і з поверхневими. Не можна садити слідом за прибраній культурою ту, яка уражується однаковими хворобами і шкідниками. Треба враховувати і те, наскільки сильно попередник виснажує грунт, витягуючи з неї основні поживні елементи.

Сівозміна на городі: рослини-попередники
Існують різні таблиці сівозміни, що мають довідковий і рекомендаційний характер.

Коріння моркви ростуть вглиб досить сильно, тому краще посадити після неї овочі з поверхневим розташуванням кореневої системи. Морква споживає багато поживних речовин, тому після неї треба вносити багато добрив або посадити культуру, нетребовательную до родючості грунту. З точки зору набору хвороб, а також найбільш злісних шкідників, треба пам’ятати, що у всіх зонтичних рослин вони однакові.

Кращий вихід — тимчасово зайняти грядку після збирання моркви сидератами (вівсом, люпином, гірчицею) та перекопати її вмсете з ними до того, як трави почнуть цвісти.

Що можна посадити після моркви
Багато трави висівають спеціально для того, щоб оздоровити грунт

Оптимальні послідовники моркви:

  • будь-пасльонові (картопля, томати, баклажани, всі різновиди перцю);
  • хрестоцвіті (капустяні овочі, різні салати, редька);
  • бобові культури (квасоля, горох);
  • ягоди (полуниця, суниця).

Що не слід садити після моркви

Однозначна заборона відноситься тільки до зонтичним культур: кропу, петрушці, кинзі, і т. д. Не варто висаджувати рослини, що вимагають високих доз поживних елементів. До таких, наприклад, відносяться гарбузові культури, включаючи огірки. Для всіх інших овочів, якщо в міру заправити грядку добривами, моркву — хороший попередник.

Читайте по темі:  Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні
Що не слід садити після моркви
У моркви і петрушки схожі не тільки суцвіття: у них одні й ті ж шкідники

Моркву і цибулю завжди вирощують поруч: вони захищають один одного відповідно від цибулевої і морквяної мухи. Але садити цибулю після моркви деякі городники чомусь не радять. Це ж стосується і часнику. Будь-які обмеження на посадки повинні дотримуватися протягом 2-3 років.

Після збирання врожаю моркви на майбутній рік можна посадити багато овочів і навіть ягоди, але слід внести в грядку хороші дози добрив. Щоб не давати розмножуватися на грядці шкідників, не слід висівати зонтичні рослини.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...