Кріп — кращі сорти на зелень

46

Кріп – одна із самих невибагливих, динамічних і цілорічно вживаних в їжу овочевих культур. Мало який салат, суп або друге блюдо обходиться без кропу. Розповімо про кращі популярні сорти кропу на зелень. Ви дізнаєтеся, до яких груп кропу вони відносяться (рано -, середньо – або пізньостиглі) і якими особливостями відрізняються один від одного. Ця інформація допоможе вам визначитися з відповіддю на питання – який кріп краще посіяти на зелень?

Особливості груп сортів кропу

Кріп — кращі сорти на зелень

Сорти кропу розрізняються між собою дуже помітно. У них можуть бути абсолютно різними форми розетки і колір листя, а також довжина, ширина і форма сегментів, розташованих на кінці листа.

Проходить небагато часу від посіву, коли на кропі починають утворюватися стебла, це означає, що можна збирати перший урожай. Саме з часу початку стеблеутворення у кропу можна судити про належність сорту до тієї чи іншої групи.

Так, до першої групи належать сорти кропу, які дають зелень через місяць чи трохи більше після посіву. Кріп цієї групи не дуже хороший тим, що майже відразу після початку стеблеутворення він переходить до формування суцвіття і формує не більше шести листків (при нестачі вологи в грунті їх може бути всього чотири).

Друга група – це сорти кропу середньостиглі. У них стеблеутворення відбувається через 45-50 днів після появи сходів на поверхні грунту. У тому числі завдяки цій властивості, сорти цієї групи утворюють до десяти листів, що говорить і про досить солідний врожай кропу і про більш довге споживання свіжої зеленої маси цієї рослини. Зрозуміло, що і середньостиглі сорти, крім зеленої маси, формують суцвіття-парасольки вже в поточному сезоні, дозволяючи зібрати з них насіння, або самі здійснюють самосів.

Читайте по темі:  Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

До третьої групи відносяться пізньостиглі сорти кропу. У них потужна розетка, в якій завжди більше десяти листів. Сорти третьої групи дають максимальний урожай, але чекати його доведеться майже два місяці. З рослин, що належать до третьої групи, максимально довго можна збирати урожай свіжої зелені.

Ранні сорти кропу

Кріп «Гренадер»

Від сходів до першого врожаю зелені проходить від 30 до 35 діб. Ідеальний для культивування заради збору зелені. Самий кращий термін посіву насіння цього сорту – кінець квітня або початок травня. Формує досить велику розетку листя, що досягає висоти 29 сантиметрів. Листи зеленого забарвлення, мають досить великі сегменти. На смак зелень приємна, кроповий аромат яскравий. Для «Гренадера» характерна невибагливість. Врожайність цього кропу може коливатися від півтора до трьох з половиною кг з одного м2.

Кріп «Редут»

Рано дозріває – від 39 до 41 діб. Чудово підходить для вирощування на зелену масу. Насіння цього сорту кропу найкраще висівати в грунт в кінці квітня або початку травня. Сорт має піднесену над поверхнею грунту розетку листя. Листки середні за розмірами, мають зелене забарвлення, дуже ароматні. З кожної рослини на доброму грунті і при достатньому догляді можна зібрати до 40 грамів зеленої маси. З квадратного метра врожай також варіюється від 1,22 1,23 кілограма. Сорт кропу «Редут» дуже хороший для споживання у свіжому вигляді, підходить для заморожування і консервації.

Середньостиглі сорти кропу

Кріп «Парасолька»

Кріп «Парасолька», в першу чергу, ідеально підходить для консервації. Від посіву насіння до збирання врожаю проходить 34-37 доби. Сорт стійкий до несприятливих погодних умов, до цілого ряду хвороб і шкідників. Листя кропу темно-зеленого кольору, дуже запашні, приємні на смак.

Кріп «Амазон»

До збору зеленої маси проходить 50-55 днів. Сорт кропу ідеальний для вирощування саме заради отримання зеленої маси. Найбільш оптимальний час для посіву в грунт насіння – це кінець квітня-початок травня. У сорту кропу «Амазон» піднята над поверхнею землі розетка листя. Самі вони масивні, зелені з сизуватим відтінком. На смак листя дуже соковиті, дуже ароматні. Особливістю сорту є його приголомшлива невибагливість до грунту і клімату. З квадратного метра можна зібрати від 1,4 до 4,1 кілограма зеленої маси.

Безсумнівним достоїнством кропу «Амазон» вважається дружне дозрівання його зеленої маси, підвищена соковитість і ніжність зелені, тривалий період збирання врожаю до початку цвітіння. Зелень ідеальна для сушки, заморожування, для приготування приправ, маринування та соління.

Кріп «Рішельє»

Від сходів до збору врожаю проходить 40 або 42 дні, через тиждень після початку збору врожаю сорт викидає квіткову «стрілку». Кріп «Рішельє» прекрасний у свіжому вигляді. Кращий час для посіву насіння цього сорту – кінець квітня–початок травня. «Рішельє» формує велику розетку листя. Листи мереживні, мають тонкі і довгі частки, пофарбовані в синювато-зелений відтінок. Відмінною особливістю сорту є те, що в період цвітіння на кропі спостерігається велика кількість листової маси і пахне вона досить інтенсивно.

Сорт стійкий до шкідників і хвороб. Для тих, хто збирає насіння сам, буде корисно знати, що достигає воно в кінці літа. Висока стійкість до шкідників, в основному, завдяки своїм ароматичним властивостям. Можна сказати, що цей кріп і декоративний. З квадратного метра можна зібрати від 3,7 до 4,1 кг зеленої маси. Якщо хочете максимально розтягнути сезон споживання свіжої зелені цього сорту, то висівайте його, починаючи з квітня по серпень через кожні два тижні.

Пізньостиглі сорти кропу

Кріп «Алігатор»

Середньопізній сорт. Через 42-45 доби від виникнення сходів можна збирати врожай. Кріп «Алігатор» – кущовий сорт, чудово підходить для вирощування на зелень. Особливістю сорту є те, що він тривалий період не викидає парасольок, тому зрізати зелень можна не за пару прийомів, як зазвичай, а за більшу їх кількість. Кращий час для посіву в грунт насіння цього сорту – кінець квітня-початок травня. Для сорту характерна велика розетка листя, припіднята над поверхнею ґрунту, від чого вони часто залишаються чистими.

Читайте по темі:  Як садити, запилювати, розмножувати і переробляти обліпиху?

Листя кропу мають зелене забарвлення з сизуватим відтінком, дуже ароматні, дуже смачні. З однієї рослини можна зібрати від 30 до 60 грамів зеленої маси, а якщо земля поживна та агротехніка чудова, то можна зібрати від 100 до 150 грамів зеленої маси. Рослини невисокі, їхня висота коливається від 14 до 25 сантиметрів. Врожайність з квадратного метра може коливатися від півтора до двох з половиною кілограмів.

Кріп «Буян»

До збору першої зеленої маси проходить зазвичай 60-75 днів. Сорт володіє сильним кроповим ароматом, листя відрізняються надзвичайною соковитістю, тривалою лежкістю. Рослина має кущову форму. З одного куща на доброму грунті і при гарному догляді можна зібрати від 200 до 250 г зеленої маси. Листя темно-зеленого забарвлення з сизуватим нальотом, помітний і восковий наліт, що додає деяку декоративність куща.

Оскільки рослини потужні, на квадратному метрі краще залишати не більше трьох десятків рослин. Сорт кропу «Буян» дуже добре відгукується на додатковий (до природної вологи) полив. Зелену масу можна збирати в декілька заходів.

Кріп «Борей»

Кріп пізньостиглого терміну дозрівання, період від сходів до збирання на зелень 40-55 днів. Для сорту характерна сильна облистяність і висока сила росту. Доросла рослина може досягати 140 сантиметрів. Цікава особливість сорту – навіть на пізній стадії розвитку листя кропу майже не жовтіють.

Кріп «Салют»

Відразу варто відзначити особливість – листя цього сорту кропу не жовтіють. Від сходів до збору першої зеленої маси проходить зазвичай 55-60 днів. Це кущова рослина, що досягає висоти 56 сантиметрів. В розетці може бути до трьох десятків листів, розташованих вертикально. Листя великі, мають невеликий восковий наліт і довгі черешки, досягають 16 сантиметрів. З однієї рослини можна зібрати до 97 грам зеленої маси. Ще одна особливість сорту – він практично не стрілкується. Збирати зелень можна в два або три прийоми, що дозволяє розтягнути сезон споживання свіжого кропу. З квадратного метра можна зібрати до 2,8 кілограма зелені.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя