Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

41

Боротьба з шкідниками, такими як тля, муха, кліщ, довгоносик або блішки, є обов’язковою процедурою для гарантії високої врожайності малини. Однак щоб не нашкодити рослинам, важливо знати як, коли і що слід обробити малину навесні від шкідників, а також правильно підібрати і розрахувати дозування того чи іншого препарату.

Коли обробляти малину від шкідників навесні

Першу обробку малини від шкідників проводять ранньою весною, ще до розпускання бруньок, однак після повного сходу снігу і усталеної денної температури + 5 … + 8 ° С. У південних регіонах цей час припадає на 10-15 березня, в середній смузі ближче до кінця місяця, а на Уралі і в Сибіру не раніше перших чисел квітня.

У 80% випадків заражені кущі вимагають повторної обробки, яку проводять в період бутонізації або відразу після закінчення зав’язування ягід.

У період цвітіння обробляти кущі малини отрутохімікатами в профілактичних або лікувальних цілях категорично заборонено. Це наражає на небезпеку комах-запилювачів, а значить, призводить до істотного зниження показників врожайності.

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

Чим обробити малину від попелиці навесні

Профілактичну обробку малини від попелиці навесні проводять такими хімічними препаратами як «Фуфафон» або «Актеллік» (на відро води 5 мл препарату).

Обприскують пагони і прикореневу зону рослин, не чекаючи повного розпускання бруньок. У профілактичних цілях досить однієї обробки, при зараженні шкідником повторно обприскують через 7 днів.

Процедуру необхідно проводити в респіраторі, окулярах і рукавичках, щоб отруйні речовини не потрапили на шкіру і слизові. Час обробки має припадати на ранкові години в похмуру погоду.

Під час цвітіння

В цей час обробляти малину хімічними препаратами не можна, щоб не нашкодити корисним комахам. Однак якщо з попелиць не боротися вона повністю знищить рослина. Тому, щоб стримати чисельність шкідників, вдаються до народних засобів:

 • настій з порошку сухого тютюну. На 3 літри води беруть 100 г тютюну і наполягають в темному місці протягом 3-х днів або кип’ятять 60 хвилин. Далі розбавляють такою ж кількістю води і додають 40 г натертого господарського мила;
 • відвар з деревію. На 3 л води беруть 300 г подрібненої сировини і кип’ятять протягом півгодини. Потім остуджують, додають терте мило і проціджують;
 • настій з часнику. Беруть 3 головки часнику, подрібнюють, заливають 1 л води і настоюють 24 години. Потім додають 30 г господарського мила і розводять в пропорції 1: 3, після чого обприскують уражені шкідниками стебла.
  Обробку малини від шкідників народними засобами можна проводити кожні 10 днів.
Читайте по темі:  При якій температурі повітря виносити розсаду на балкон

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

Після цвітіння

Аж до закінчення збору врожаю малину також необхідно регулярно обробляти відварами і настоями без вмісту хімічних речовин. Добре себе зарекомендував настій кульбаби (1 кг рубаною трави залити 10 л води і настоювати 8-10 днів). Обробляти пагони слід не менше 3-х разів з інтервалом 4-5 днів.
коли краще

Попелиця здатна вивести до 8 поколінь за весь сезон. Тому протидіяти вредителю доцільно починати з ранньої весни і продовжувати протягом усього літа.
Чим обробити малину від мухи навесні

Малина стеблова муха сама по собі не є небезпечною для рослин. Однак її личинки, які живуть всередині пагонів, здатні повністю знищити кущ. Для захисту від шкідника ранньою весною застосовують такі інсектициди:

 • «Іскра» – в 10 л води розчиняють 1 таблетку препарату і обробляють малину не менше 2-х разів з інтервалом 7 днів;
 • «Карбофос» – на відро води беруть 60 г засобу. Зрошують кущі кожні 10 днів не менше 3-х разів;
 • Гас – у відро з окропом додають 100 мл нафтопродукту, остуджують і обробляють пагони 2-3 рази з частотою 7 днів.

Оскільки ці розчини отруйні, під час обробки необхідно стежити, щоб крапельки не потрапляли на відкриті ділянки шкіри, в дихальні шляхи і очі.

Під час цвітіння

На самому початку появи суцвіть личинки стеблової мухи спрямовуються вниз по стеблу, щоб закопатися в грунт для зимівлі. Якщо це допустити, то навесні цикл повториться. Оскільки на цій фазі малину можна обробляти отрутохімікатами, єдиним способом захисту від шкідника є візуальний огляд і видалення уражених пагонів.
після цвітіння

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

Для відлякування мухи від кущів, стебла зрошують розчином харчової соди (30 г на 10 л води). Для цієї ж мети добре підходить суха гірчиця (1 склянка на відро). Обробляти рослини слід кожні 5 днів з моменту появи перших зав’язей.
коли краще

Боротися з малиною мухою необхідно ранньою весною (кінець березня або початок квітня, в залежності від регіону). Це необхідно для того, щоб попередити відкладання паразитом яєць і поява личинок.

Чим обробити малину від довгоносика навесні

Зазвичай ранньою весною проводять профілактичну обробку від такого шкідника як довгоносик. Якщо знехтувати цим, то до середини літа з’явиться вже в другому поколінні, яке не залишить шансів зібрати високий урожай малини.

Читайте по темі:  Підживлення полуниці навесні, влітку, восени

На початку весни рослини обприскують розчинами на основі:

 • хвойного концентрату. У відрі води розводять дві столові ложки кошти і обробляють стебла і прикореневу зону кущів 2-3 рази з інтервалом 7 днів;
 • настою часнику. Беруть 500 г очищених зубків і подрібнюють за допомогою м’ясорубки або ступки, після чого перекладають кашку, що вийшла в 3-літрову банку. Доливають воду і наполягають в прохолодному місці 4-5 діб. Потім 60 мл процідженого настою виливають у відро з чистою водою, туди ж додають 50 г натертого господарського мила. Отриманим засобом обробляють кущі 3 рази з інтервалом 2 дні;

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

 • Кеміфоса. На 10 л води беруть 10 мл препарату і зрошують уражені шкідником кущі малини. Зазвичай достатньо одного разу.

Важливо обробляти потрібно не тільки пагони рослини, а й поверхню грунту, в якому зимує шкідник.

Під час цвітіння

В цей час довгоносика можна відлякати настоєм сухої гірчиці (20 г порошку розвести в 10 л чистої води і настоювати 4-5 годин). Так само добре допомагає розчин харчової соди (2 ст.л. соди на відро води). Цими коштами необхідно обробляти пагони малини кожні 3-4 дні і після дощу.
після цвітіння

Довгоносик, прозваний в народі квіткоїдом, після закінчення цвітіння може продовжувати шкодити малині, перейшовши на листя рослини. Для того щоб захистити зелень від шкідника, пагони одноразово обробляють препаратом «Фуфафон-нова» розчинивши одну ампулу засоби в 10 л води.

Найкращим часом обробки малини від довгоносика є період бутонізації, оскільки саме в бутони шкідник відкладає яйця. Якщо навесні упустити момент можна втратити від 50% до 80% всього врожаю.

Чим обробити малину від кліща навесні

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

В кінці квітня самка малинного кліща вибирається з грунту на поверхню і починає активно розмножуватися. Саме в цей момент доцільно обробити малину від шкідника. Оскільки кліщі не належать до комах, отрутохімікати, призначені для впливу на більшість шкідників, на них не діють.

Ранньою весною в якості профілактики кущі необхідно обробити 6% розчином сечовини або карбофосом (колоїдної сіркою). Обприскувати рослини слід в похмурий день, рано вранці або ввечері.

Якщо профілактичні заходи не допомогли і кущі вражені шкідником, то пагони і зелень слід обробити спеціальними засобами проти кліщів – акарицидами, такими як:

 • акрекса – приготувати 0,8% розчин на основі препарату і обробити малину 2 рази з інтервалом 10 днів;
 • Антікліщ – на 10 л води додати 10 мл препарату і обробити рослини (в середньому витрачається 3 л на 10 кущів). Результат буде помітний вже через 2 години;
 • Фитоверм – додати в відро з чистою водою 40 мл препарату і провести 2 обробки кущів малини з інтервалом 10 днів.
Читайте по темі:  Огляд і вирощування сортів китайської редьки

Оскільки акарициди високотоксичні і мають кишково-контактною дією, обробляти малинник слід в спеціальній захисному одязі, респіраторі і окулярах.

Під час цвітіння

Якщо ранньою весною кущі були правильно і вчасно оброблені, то в період висунення бутонів і цвітіння повторно обприскувати їх не потрібно. Однак слід уважно оглядати зелень і при перших ознаках появи шкідника видаляти уражені листя.

Після цвітіння

Після цвітіння застосовувати токсичні засоби для боротьби зі шкідниками можна, оскільки вони будуть накопичуватися в плодах. Тому, припустимо застосовувати тільки народні засоби, призначені для відлякування кліщів. Наприклад, добре зарекомендував себе цибульний настій (20 г цибулі наполягати в літрі води 7 днів) або відвар кореня хрону (1 кг сировини кип’ятити протягом години, після чого наполягати 2 діб). Обприскувати кущі слід кожні 5-7 днів.

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесніКоли краще

Профілактичну обробку навесні потрібно провести ще до розпускання бруньок. Важливо не упустити момент, оскільки розвиток яєць шкідника займає всего 3-є діб, після чого вилупилися личинки починають активно знищувати молоде листя.

Чим обробити малину від блішки навесні

Найбільше скупчення малиною блішки на молодих пагонах спостерігається в травні, тому щоб цього не допустити кущі слід обробити від шкідника ще в перших числах квітня. Для боротьби застосовують:

 • інсектициди: «АЛАТАР», «Іскра-М» (5 мл на 5 л води), «Інта-Вир» (1 таблетка на відро). Проводять дві обробки з інтервалом 10 днів;
 • кишкові отрути – 1 частина 0.15% паризької зелені змішують з 2 частинами 0.2% мишьяковокіслий кальцієм або негашеним вапном і обробляють пагони один раз;
 • народні засоби – 200 г натертого господарського мила розчиняють в 200 мл крутого окропу, вливають 200 мл гасу. Потім розбавляють до 10 л і обприскують малину кожні 7-10 днів.

Обробляти малину слід в захищає відкриті ділянки шкіри одязі і респіраторі в суху, безвітряну погоду. Процедуру проводять за 3-4 тижні до цвітіння.

Під час цвітіння

Коли і чим обробляти малину від шкідників навесні

Мірою боротьби проти блішки в цей час є збір і знищення уражених листя. Оскільки в цей період обробляти малинник хімікатами неприпустимо, для боротьби з шкідниками рекомендовано насаджувати біля малинників рослини, які виступають природними фітонцидами (чорнобривці, календула, настурція).

Після цвітіння

Щоб запобігти відходу блішки в грунт для зимівлі, після цвітіння рекомендовано одноразово обробити рослини 50% розчином актеллика або 50% розчином Карбофоса. Це дозволить зменшити кількість паразитів навесні.

Коли краще

Найкращим часом для обробки малини від блішки є весна, оскільки перед тим як злучитися і відкласти яйця жук два місяці харчується. Тому, щоб не допустити появу личинок і скоротити кількість дорослих особин, малинник слід починати обприскувати вже в квітні.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя