Де і як правильно зберігати цибулю сіянку

19

Зелені стрілки цибулі картина, можливо, і мила. Тільки не в тому випадку, якщо такими стрілочками проросла цибуля-сіянка, яку ви збиралися дбайливо зберігати для посадки. Якщо вже так вийшло, з частиною городніх планів доведеться попрощатися. А щоб історія не повторилася, розібратися, які секрети таїть зберігання сіянки.

Як зберігати

Відповісти на питання, як зберегти цибулю-сіянку, значить зрозуміти, як перехитрити науку ботаніку. А вона, знаєте, теж досить точна наука! І якщо температура навколишнього середовища від 0 до 15 градусів, вона запускає процеси утворення стрілок. Або академічною мовою кажучи, органотворчі процеси.

А нам потрібно створити такі умови, при яких цибулинки до посадки не будуть вражені хворобами, не проростуть раніше часу, але і не засохнуть ще при зберіганні або ледь опинившись на грядці.

Де і як правильно зберігати цибулю сіянкуПерше, що важливо виконати, розумно підготувати сіянку до зберігання. Викопавши, її залишають на грядці на просушування і провітрювання і там же обрізають. Це виконується з суворим почуттям міри. Шийку обов’язково залишаємо, інакше цибуля гірше витримає зиму.

Друге, розсортувати сіянку за розміром. Самі крихітні, до сантиметра, стрілок не дадуть. Зате відмінно підходять для озимої посадки. А якщо все-таки спробуєте їх зберегти, потрібна температура близько нуля, не вище +2 градусів.

Найбільші, більше 2,5 см, підуть «на перо». Інші стануть матеріалом для весняної і літньої посадки. Їх-то і слід зберегти протягом всієї зими. А для цього треба знати, як правильно вибрати місце і створити оптимальний температурний режим.

Відео «Посадка»


З відео Ви дізнаєтеся, як правильно висаджувати цибулю.

Читайте по темі:  Весняна обрізка смородини: правила і терміни

Вибір місця

Для того щоб вдало помістити цибулю-сіянку на зберігання, необхідно створити певні умови. Місце повинно бути

  • сухим;
  • затемненим;
  • прохолодним (відносно).

Наскільки прохолодним повинно бути приміщення, залежить від того, який саме спосіб зберігання ви виберете: холодний, теплий або комбінований. Про деталі кожного із способів ми поговоримо нижче.

Де і як правильно зберігати цибулю сіянкуПромислове зберігання сіянки

Вирішіть, в якій тарі ви будете зберігати сіянку. Для цього підходять і ящики, кошики, мішки. Головне, щоб тара пропускала повітря. Якщо у вас мішки, не потрібно їх зав’язувати, залишайте відкритими. Якщо сітки їх обов’язково слід підвішувати.

Зберігання взимку

Купили ви сіянку або виростили самі, головне завдання зберегти до весни. Одна з важливих справ строго і прискіпливо розглянути всі цибулинки і безжально розлучитися з підпорченими і хворими. Відмовтеся від спокуси збирати в сховище все: одна невдала цибулина може погубити все.

Відібрану сіянку треба гарненько просушити. Ознака правильного і достатнього просушування хрустке сухе лушпиння. Коли такий стан досягнуто, можна прибрати сіянку в сховище.
Приміщення, де ви збираєтеся зберігати цибулю, має бути сухим та захищеним від сонячного світла, з постійним надходженням повітря. Температура в приміщенні залежить від обраного способу зберігання.

Варіанти зберігання

Умови зберігання цибулі-сіянки взимку можуть бути різними.
Де і як правильно зберігати цибулю сіянкуЗазвичай вибирають один з трьох способів: холодний, теплий або комбінований.

Холодний метод зберігання

Холодний спосіб зберігання цибулі-сіянки передбачає поміщення в льох або холодильник. Допустима температура 2-4 градуси нижче нуля.
Перш ніж визначити сіянку в такий режим, його потрібно прогрівати протягом двох тижнів. Потім цю процедуру потрібно повторити перед посадкою. Підходяща для цього температура +32-34 градуси.

Де і як правильно зберігати цибулю сіянкуЄ більш екстремальний варіант холодного способу, коли напередодні зими цибулю просто закопують у землю. Для цього у відро чи пластикову ємність на дно насипають товстий шар тирси, а зверху укладають цибулю. Переповнювати відро не потрібно: повинна залишитися вентиляція. Зверху ще один шар тирси. Відро або ємність накривають кришкою і занурюють у землю досить глибоко: шар грунту поверх кришки має бути близько 20 см. Можливо, такий спосіб здасться вам трохи “крутим”, проте в холодній землі зберігання цибулі-сіянки забезпечується найкращим чином.

Читайте по темі:  Від чого жовтіє часник і як це виправити

Тепле зберігання

При теплому зберіганні для сіянки створюється температура +17-25 градусів. Важливий контроль температури, вентиляції та вологості: вона повинна бути невисокою. Дотримуватися це правило необхідно, щоб уникнути проростання цибулі або її висихання.
Скласти цибулю можна в мішки, коробки, ящики і т. д.

Комбінований метод зберігання

Суть методу зводиться до підтримання температури у сховищі відповідно до температури «за бортом». При комбінованому способі вдається обійти саме той температурний проміжок (від 0 до +18 градусів), при якому цибуля інтенсивно проростає.

Де і як правильно зберігати цибулю сіянкуТобто, поки не настали морози, використовуємо теплий метод. З приходом зими пора вибирати температуру в сховищі так, щоб вона стала нижче нуля. Навесні ж повертаємося знову до теплого методом і підтримуємо температуру близько +20 градусів до самої висадки сіянки.
Кожен спосіб ефективний і покликаний допомогти вам зберегти сіянку, щоб згодом зібрати хороший урожай.

Відео «Як зберігати»


З відео Ви дізнаєтеся, як зберігати цибулю сіянку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя