Чому перець не росте після висадки в грунт

62

Виростивши розсаду перцю за всіма правилами і пересадивши її в теплицю або на теплу грядку, ми вважаємо себе вправі очікувати бурхливого зростання. Однак трапляється, що після висадки в грунт перець не росте. Рослини завмирають, впадають в ступор, а разом з ними в ступор впадаємо і ми – городники. Починаємо гадати, що зробили не так, чим підгодувати, які ще заходи слід терміново прийняти.

Про це і поговоримо в сьогоднішній статті – Чому перець зупиняється в зростанні і що з цим робити. Розглядати причини будемо в порядку зменшення ймовірності.

Перець приживається на новому місці

Так-так, найчастіша “причина” уповільнення зростання перців – це нетерпіння того, хто їх вирощує. Не потрібно квапити події. Будь-яка культура (в тому числі і перець) потребує невеликого періоду адаптації до нових умов. Через 8-12 днів процес акліматизації та звикання закінчиться, і тоді рослини порадують нас новими листочками, а то і бутонами. Наша справа – не панікувати завчасно і дати перцям прижитися на грядці.

Перець призупиняється в рості через холод

Зі справжніх винуватців зупинки юних перчиків у зростанні найімовірніший-це холодна погода. Перець теплолюбний, для комфортного існування йому потрібна денна температура близько +25°С, а нічна – не менше +10-12°С. Різке похолодання викликає сильний стрес і уповільнення всіх життєвих процесів. Особливо страждає від низьких температур коренева система.
Справитися з примхами погоди нашим перцям допоможуть:

  1. По-перше, укриття плівкою або нетканим полотном. Навіть в теплиці не зашкодить мати дуги на грядці з перцями, щоб утеплити посадки в разі серйозного похолодання. А у відкритому грунті без укриття ніяк. При невеликому нічному зниженні температури можна обійтися великими пластиковими пляшками, накривши ними кожну рослину зверху.
  2. По-друге, акумулятори тепла. Розкладені по грядці камені або пляшки з водою добре нагріваються за день, а вночі віддають тепло в грунт. Цей спосіб забезпечує додатковий захист від холоду кореневої системи перців.
  3. По-третє, обприскування спеціальними препаратами для активізації захисних механізмів самої рослини.
Читайте по темі:  Ковдра для теплиці: навіщо потрібно, як зробити

Заглиблена посадка уповільнює зростання

Нерідко нормальному розвитку перцю заважає неправильна посадка розсади. На відміну від розсади томатів, яку при пересадці на постійне місце рекомендують закопувати в землю аж до верхівки, заглиблювати перці небажано. Зазвичай коренева система перцю не прагне піти вглиб, а розташовується у верхньому шарі грунту. Перець, звичайно, здатний нарощувати додаткові корені від стебла, але робить це повільно. А тому немає сенсу змушувати рослину витрачати сили на приріст коренів. Куди краще направити їх на плодоношення.
Що ж робити, якщо розсада перцю заглиблена і замість того, щоб рости в висоту,

нарощує коріння? Нічого. Перець погано ставиться до пересадок, тому зайвий раз його турбувати не варто. Просто звикаємо до думки, що плодів доведеться чекати довше.

Перець не росте через пошкодження кореня при пересадці

Чому перець не росте після висадки в грунтЩе одна помилка при висадці розсади на постійне місце може на час призупинити зростання сіянця. Йдеться про пошкодження коренів. Ніякі прищипування коріння перцю не потрібні. Його взагалі краще не чіпати, акуратно перевалити рослину зі стаканчика в лунку разом з грудкою землі і готово. При такому способі пересадки перець швидше приживається на новому місці і без проблем пускається в ріст.

Надлишок або недолік харчування негативно позначається на сіянцях

Іноді перець погано росте у висоту через “передозування” добрив. Часто ми підгодовуємо розсаду, не замислюючись, чи потрібне рослині додаткове підживлення чи ні. А надлишок суперфосфату, наприклад, може привести до того, що коріння почнуть розвиватися швидше наземної частини. В підсумку відставання в зростанні. В цьому випадку підгодівлі необхідно припинити і забезпечити рясний полив.

Зворотна ситуація теж буває, хоча і набагато рідше. Якщо перчики вирощувалися в покупному малопоживному грунті без підгодівлі, а потім ми їх висадили в бідну, виснажену землю, уповільнення зростання цілком передбачувано. Тут, навпаки, доведеться братися за розум і підгодовувати за графіком.

Читайте по темі:  Правила вирощування, догляд та обрізка агрусу

Неправильний полив може вплинути на зростання перців

Чому перець не росте після висадки в грунтПерець – культура чутлива до нестачі вологи. Будь-яка посуха не тільки здатна призупинити зростання куща, але і погубити до половини врожаю. Забули вчасно полити розсаду, листя підв’яли до стану “ганчірочки”? Вважайте, частину врожаю втратили. Висадили розсаду в грядку в суху погоду і не полили толком? Зниження врожайності гарантовано. Загалом, перець треба поливати часто. В теплиці через 1-2 дні, у відкритому грунті кожні 3-6 днів. А в спекотну посушливу погоду бажано поливати двічі в день, вранці і ввечері, виливаючи під кожен кущ не менше літра води.

Але палиця, як завжди, має два кінці: перелив теж шкідливий. Надмірна вологість приваблює патогенні мікроорганізми, і починається кошмар садівника: грибкові хвороби і гнилі. Дуже люблять вологу і слимаки, завжди готові схрумкати соковитий перець замість нас. Тому після поливу міжряддя рекомендують рихлити, а теплицю – провітрювати.

Ось основні причини проблем зі зростанням наших ненаглядних перчиків. Звичайно, вплинути на погоду нам не під силу, зате можемо утеплити кущі (і особливо коріння). Не будемо закопувати розсаду в грядку до самої верхівки і перегодовувати її добривами. Організуємо своєчасний полив. В негоду обприскаємо рослини біостимулятором для підстраховки. І тоді скарга “у мене не росте перець” стане неактуальною.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...