Весняна обрізка смородини: правила і терміни

3339

Весенняя обрезка смородины: правила и сроки

Для отримання якісного щорічного врожаю ягід чорної смородини необхідна обрізка кущів. Її можна виконувати восени і весною до початку розпускання бруньок. Якщо восени зробити омолоджуючу обрізку, а навесні санітарну, то життя куща можна продовжити до 15 років і більше!

Коли обрізати смородину

Весна – час пробудження рослин та активного сокоруху. Тому дуже важливо всі роботи з весняної обрізку смородини та її обробки від шкідників і хвороб закінчити до набрякання бруньок.

А оскільки смородина пробуджується рано, то всі санітарні роботи потрібно провести дуже ранньою весною, поки не зійшов сніг.

Як визначити вік гілок смородини

Для нормального розвитку куща смородини необхідний набір гілок різного віку, тому важливо розрізняти пагони приросту різних років. Для цього потрібно уважно дивитися кущ. У чорній смородині їх легко відрізнити.

  • Однорічні – світлі, з білястою корою, тонкі, без приростів.
  • Дворічні – з більш темною, яскраво-коричневою корою.
  • Трирічні – з ще більш темною корою і бічними приростами. Гілки віком більше трьох років легко відрізнити – вони товщі і з більш темною розтрісканої корою, часто уражаються лишайниками.

Як правильно обрізати смородину навесні

Перед тим як обрізати смородину потрібно визначити на кущі хворі та сухі гілки – їх треба буде видалити в першу чергу.

Гілки старше трьох років вирізують під корінь – для цього потрібно розсунути землю. Чим нижче рівня землі зрізати гілку, тим краще, інакше зрізаний пеньок стане принадою для шкідників.

Весенняя обрезка смородины: правила и сроки

Всі гілки, які лежать на землі, пониклі і слабкі, спрямовані всередину куща, або в діаметрі більше одного сантиметра потрібно видалити.

Огляньте бруньки на гілках, вони повинні виглядати здоровими. Якщо на гілках є нирки, які особливо відрізняються від більшості, то краще їх зрізати.

Важливо, щоб на кущі чорної смородини залишалося 10-15 гілок різного віку, причому, молодих однорічних гілок має бути на дві більше, ніж самих старих, так як урожай ягід формується тільки на нових пагонах трирічних гілок.

Після обрізки, щоб удобрити смородину, навколо куща розчищають землю від сухого листя в діаметрі близько метра і підсипають перегній, перемішаний з попелом.

Обрізка кущів порічок

Червона і біла смородина в догляді відрізняються тим, що верхівки торішніх приростів не прищипують, а пагони двох і трьох років не вкорочують, тобто обрізка полягає у видаленні старих і хворих гілок.

Старі, але ще продуктивні гілки можна укорочувати до сильного бічного розгалуження, стимулюючи цим ріст бічних пагонів.

Правильно сформований кущ порічок має складатися з 20-25 гілок віком від одного до восьми років.

Весенняя обрезка смородины: правила и сроки

Обробка смородини після обрізки

Після обрізки потрібно провести профілактичні роботи. Для цього кущ зв’язують мотузкою, але не туго, і обливають окропом.

Обливати потрібно зверху і так, щоб всі гілки були оброблені. Це роблять для того, щоб знищити тлю, смородинного кліща і борошнисту росу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 1,50 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя