Вирощування часнику як бізнес: рентабельність справи

44

Вирощування часнику як бізнес стає все більш популярним. Багато господарників усвідомили вигоду даного підприємства, а вона очевидна – при мінімальних капіталовкладеннях можливий дохід, в рази перевищує витрати. Бізнес на часнику вигідний тим, що продукт високо цінується, а споживчий попит на нього є цілий рік. Крім того, цей вид бізнесу підходить всім: від пенсіонерів, які мають ділянку в кілька соток, до фермерів, які вирощують культуру на полях у великих масштабах.

Скільки можна заробити на вирощуванні часнику

Багато починаючих бізнесменів ставляться до такої затії скептично. Вони вважають, що споживання часнику, в порівнянні з іншими овочами, набагато нижче, і на його вирощуванні багато не заробиш. Але так можуть міркувати тільки люди далекі від сільського господарства. Насправді часник є дуже цінним харчовим продуктом. Його, нехай в невеликих кількостях, але регулярно вживає кожна сім’я, а з середини літа, коли починається період консервації і заготовок попит на продукт підвищується у багато разів.

Вирощування часнику як бізнес: рентабельність справи

Аналізуючи рентабельність часникового бізнесу, не можна не відзначити, що при вирощуванні культури у відкритому грунті можна легко обійтися без застосування спеціальної техніки, це значно знижує витрати на етапі розвитку. Крім того, співвідношення врожайності і вартості продукту досить привабливе – закупівельна ціна продукту починається від 1,3$, а роздрібна в два і більше рази вища. Врожайність культури в середньому складає 13 тонн з гектара, при цьому садивного матеріалу на гектар знадобиться приблизно 1000 кг або 1 тонна.

Нескладно підрахувати, що прибуток від реалізації досить високий. Але все залежить від обсягів продукції і способу реалізації. Найвищий прибуток можна отримати від роздрібного продажу – вартість часнику на ринку варіюється в межах 30-60 грн за кілограм. Якщо цей спосіб не підходить, збувати продукцію можна оптовикам або перекупникам.

Читайте по темі:  Обробка винограду від хвороб: чим обприскувати виноград навесні

Звичайно, промислове вирощування культури у великих обсягах принесе більш високий прибуток. Але потрібно враховувати, що для фермерського господарства потрібна спецтехніка, складські приміщення, наймання персоналу, а це додаткові витрати.

Згідно з підрахунками, рентабельність промислового вирощування озимого часнику становить 70-80%, тоді як при роздрібній реалізації вона досягає 150%.

Як видно з цифр, часниковий бізнес можна вважати стабільним і прибутковим.

Вирощування часнику як бізнес: рентабельність справи

Організація часникового бізнесу

Складання бізнес-плану – початковий етап організації будь-якого бізнесу. Ретельно продумане планування забезпечить безпечне і прибуткове ведення бізнесу, а також убезпечить від можливих ризиків та перешкод. Але і тут все залежить від масштабів підприємства. Навряд чи у пенсіонера є необхідність у складанні бізнес-плану з вирощування часнику на своїй дачній ділянці. Однак для фермерського господарства планування обов’язково і неминуче, так як займатися таким бізнесом поодинці не вийде

Розрахунок капіталу на посадку і вирощування

Бізнес на вирощуванні часнику особливо вигідний, якщо є у власності земельна ділянка, так як для оренди землі знадобиться додатковий капітал. Якщо ваша підприємницька діяльність у цьому напрямку тільки починається, то краще обмежитися невеликою ділянкою, не більше 1 га – велику площу обробити вручну проблематично. Доведеться наймати персонал, що також виллється в додаткові витрати.

Вирощування часнику як бізнес: рентабельність справи

Крім земельної ділянки ще потрібне насіння (часникові зубці). Ринкова ціна на посівний матеріал становить 20-80 грн за 1 кг. Вартість залежить від сорти часнику, тому купуючи насіння, добре подумайте, що важливіше – заощадити на дешевих сортах і отримати середній урожай або придбати найкращий посівний матеріал і отримати високий урожай і великий прибуток.

Для вирощування часнику у відкритому грунті потрібні добрива. Триразове підживлення рослин протягом сезону обійдеться в копієчку. Можливо, на час посадки та збору врожаю знадобиться один або кілька тимчасових робітників, працю яких також потрібно буде оплатити.

Читайте по темі:  Правила вирощування огірків у відкритому ґрунті

Якщо планується роздрібна реалізація врожаю, необхідно подбати про складське приміщення і тару для зберігання. В цьому плані вигідніше збути продукцію оптом і відразу, щоб знизити витрати на зберігання.

Вирощування часнику як бізнес: рентабельність справи

Загалом, сумарний початковий капітал на цей бізнес може скласти 10-20 тис. грн. Все залежить від того, чи будете ви наймати помічників, або обійдетеся власними силами, чи потрібна оренда складу, і інших робочих моментів. Для промислового вирощування культури у відкритому грунті необхідна реєстрація фермерського господарства, а це вже зовсім інші вкладення.

Слід враховувати витрати на такі організаційні моменти:

  • оформлення підприємництва;
  • оренда землі;
  • купівля техніки, інвентарю;
  • посівний матеріал;
  • мінеральні добавки та добрива;
  • оренда складських приміщень;
  • наймання персоналу і оплата праці.

В цьому випадку розмір початкового капіталу буде залежати від масштабів вирощування часнику у відкритому грунті. Приблизний розрахунок добрив і посівного матеріалу представлений вище на прикладі площі в 1 га, плюс витрати на вирішення організаційних питань.

Вирощування часнику як бізнес: рентабельність справи

Тонкощі збуту часнику

Якщо обсяги продукції великі, то питання збуту необхідно вирішувати ще до збору врожаю.

В першу чергу зверніть увагу на підприємства та організації, що займаються виробництвом харчових продуктів. Вашими потенційними споживачами можуть стати великі супермаркети, кафе або ресторани, підприємства з переробки м’яса, консервні заводи.

Якщо вдасться налагодити з ними контакт, то проблем збуту в наступні роки не буде. Віддаючи часник в магазини, знайте, то там часто беруть товар під реалізацію. Це означає, що свій дохід ви отримаєте тільки після того, як продасться весь товар. Якщо такий варіант Вас влаштовує, то обов’язково убезпечте себе від можливих проблем за допомогою укладення договору, в якому вказана фіксована сума угоди.

Збут часнику оптом привабливий тим, що всі ризики, пов’язані із зберіганням і реалізацією продукції ви перекладаєте на перекупників, а самі отримуєте чистий прибуток. Звичайно, дохід не так великий, як міг би бути при роздрібному продажі, але і проблем зі збутом більше немає.

Читайте по темі:  ТОП-5 правил правильної підготовки насіння до висадки

Важливо розуміти, що прибуток збільшується з розширення клієнтської бази, тому безперервно шукайте нові канали збуту.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...