Чому червоніє листя буряка і що при цьому робити

68

Листя буряка можуть змінювати колір в залежності від умов вирощування овоча. Найчастіше ці органи рослини червоніють, жовтіють, стають коричневими, сірими або навіть фіолетовими. Це пов’язано з тим, що листя культури активно реагують на всі негативні умови зростання. Чому так відбувається і що робити городнику, щоб уникнути цього?

Про вирощування буряка

Що стосується процесу вирощування буряка, то виконати його досить легко. При чому, незалежно від сорту, зібрати урожай коренеплоду можна вже через два місяці після посіву.

Чому червоніє листя буряка і що при цьому робити

Найкраще овоч росте в суглинному грунті. Саме такий грунт дасть урожай в найкоротші терміни при мінімальному підживленні компостом.

Багато дачників висаджують насіння прямо в землю, правда в добре прогріту і суху. Перші паростки буряка з’являються при температурі 5°, тому такий спосіб вирощування досить перспективний. При цьому, важливо своєчасно провести проріджування, так як багато насіння містять до 4 зародків. З них з’являється відразу кілька рослин, які “заважають” одна одній рости. Крім того, на зростання і розвиток молодих саджанців істотний вплив робить коливання температури. Зупинка в зростанні, викликана цією причиною, не допустить отримання багатого врожаю.

Зазвичай буряк не “страждає” від пересаджувань, проте перед процесом грунт навколо культури треба добре полити. Варто відзначити, що вирощування овоча за допомогою розсади дозволяє раніше зібрати плоди рослини. Крім того, розсадний коренеплід менш схильний до захворювань різного роду і нападу шкідників. Та й бур’яни культурі не страшні.

Відстань між особинами краще робити рівним діаметру бажаного коренеплоду. Коли плоди повністю сформуються і придбають бажаний для вас розмір, їх шкірка стане жорсткішою, а листя – грубішим. Як тільки це станеться, коренеплоди можна збирати. В іншому випадку вони будуть погано зберігатися, втратять смак і соковитість. Листя буряка також можна вживати в їжу. Вони принесуть організму користь.

Читайте по темі:  Коли і як правильно обрізати малину навесні

Отже, буряк не вимагає особливого догляду, і не представляє складнощів для вирощування. Іноді виникають певні проблеми, наприклад, листя культури червоніють. Причин цього явища кілька.

Нестача натрію

Чому бурякові листя почервоніли? Найчастіше це відбувається тоді, коли культурі бракує натрію. Що і як необхідно робити, щоб виправити ситуацію? Наситити овоч цим мікроелементом можна, полив її соляним розчином. Його основним інгредієнтом виступає кухонна сіль (250 г), розведена у відрі води. На одиницю площі досить пари літрів рідкої суміші. При підгодівлі полив овоча варто проводити по листю.

Чому червоніє листя буряка і що при цьому робити

Однак, проводити всі ці маніпуляції треба тільки переконавшись в тому, що причиною почервоніння бадилля культури є саме брак цього мінералу. Адже надлишок натрію може істотно знизити врожайність рослини.

Фосфор і калій

Листи овоча червоніють і від нестачі інших елементів, зокрема, калію і фосфору.

Ознаками нестачі фосфору виступає ряд послідовних явищ: потьмяніння, потемніння і тільки після цього почервоніння. Збільшити рівень вмісту елемента в коренеплоді легко, вносячи в нього необхідні підгодівлі. Краще робити це за допомогою суперфосфату.

Якщо листя буряка не просто стають червоними, а, при цьому, ще і скручуються, – це вірна ознака дефіциту калію. Спочатку бадилля втрачає своє зелене забарвлення, а вже після цього набуває темно-червоного відтінку і змінює форму (скручується). Змінити ситуацію допоможе внесення підгодівлі калійної природи. Можна удобрити грядку і золою дерева в співвідношенні: 1 стакан на одиницю площі.

Кислотність грунту

Чому червоніє листя буряка і що при цьому робити

Не кожен рівень кислотності грунту відповідає “вимогам” буряка. Така характеристика грунту також обумовлює зміни кольору культури. Цю проблему вирішити не так просто, як попередні. Чому?

По-перше, спочатку потрібно визначити рівень кислотності за допомогою лакмусового паперу. Культура віддає перевагу нейтральній землі, а в кислому середовищі рости не буде ні в якому разі. Визначити рівень кислотності можна і за допомогою концентрату оцту і харчової соди. Це варіант трохи складніший лакмусового, але застосуємо в разі відсутності такого паперу. Досить взяти грудку землі, змочити її і вручну перетворити в коржик. Після капнути на неї оцтовою есенцією. Реакція шипіння свідчить про те, що грунт має лужну природу, відсутність видимої реакції дозволяє визначити землю як нейтральну або кислу. В цьому випадку необхідно зліпити ще одну паляницю і насипати на неї соду. Наявність реакції – земля кисла. Після всіх операцій можна чітко визначити, чи є грунт причиною почервоніння бурякової гички.

Читайте по темі:  Чому гербіциди визнані дуже небезпечними?

Чому червоніє листя буряка і що при цьому робити

Нейтралізувати кислоту землю варто деревною золою. Допустимо використання доломітового борошна або вапна. Але вони надають «грубу» дію на грунт. Зола ж абсолютно нешкідлива. Розрахувати необхідну кількість золи потрібно виходячи з рівня кислотності грунту. В середньому, потрібно застосовувати 100 г на квадратний метр.

Іноді бурякове бадилля жовтіє. Чому? Найчастіше це явище обумовлено недоліком вологи. Іноді пожовтіння викликане дефіцитом азоту в грунті. В цьому випадку жовтизна поширюється від прожилок до краю і супроводжується уповільненням зростання культури. В цьому випадку удобрити буряк варто коров’яком або пташиним послідом, розведеними у воді. На одиницю площі треба використовувати в середньому літр розчину.

Отже, причин пожовтіння бурякових листків кілька. Важливо визначити їх і діяти відповідно до цих знань.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...