Як посадити горох своїми руками і що необхідно знати городникові

168

Як посадити горох своїми руками

Голландські фермери знайшли спосіб, як посадити горох в кам’янистій місцевості і у весняну мерзлоту, що дає прибавку до врожаю до 100-120%! Чим відповіли російські агрономи, і як сьогодні правильно садять цю культуру в Росії – читаємо далі!

Коли можна починати агротехнічні роботи

Ще 20-25 років тому вважалося, що бобові необхідно висаджувати не раніше, ніж у середині квітня, коли температура повітря піднімається до +8-9 градусів (середньодобова), так як існує ризик вимерзання. Але ці встановлені рамки значно розширилися з часом, адже практично всі сорти на сьогоднішній день володіють великою морозостійкістю і витримують до -10 на ґрунті. Таким чином, холод уже давно не є основним індикатором початку посівної кампанії необхідно враховувати багато інших факторів, які можуть несприятливо (або навпаки) вплинути на врожайність зернових.

1 травня – це крайній термін. До цього часу потрібно помістити горох в землю, навіть якщо ви проживаєте на території з рясними опадами причому не тільки навесні, але і на протязі всього періоду вегетації рослини. Це потрібно тому, що велика кількість озону і тепла початку літа може сильно позначитися на якості зерна, а також на його кількості. Необхідно, щоб перша фаза росту рослини починалася при низьких температурах і до спеки були сформовані плоди. Якщо вони знаходяться в стадії воскової стиглості до кінця травня – це ідеальний варіант і можна розраховувати на хороший результат при збиранні.

Починати посів вкрай рекомендується відразу ж після останніх морозів. Треба, щоб земля достатньо прогрілася тільки для того, щоб загнати в неї сівалку. Багаторазові дослідження показали, що найкращий результат дає посів у «вікні» між сильними морозами. У деяких регіонах буває час «відлиги» в середині або наприкінці лютого, коли температура піднімається до +10-15 градусів, після чого через 2-3 тижні, починаються знову морози до -10 і тривають до середини березня. Саме такий момент є ідеальним для посадки зерна – воно «набухне» і підготуватися до старту, а коли настає тепло і світловий день збільшується, воно інтенсивно рветься до світла. Йому вистачає вологи до формування стручка, тобто, полив практично не потрібно навіть в роки засухи.

Читайте по темі:  Малинове дерево: догляд і вирощування

Як посадити горох своїми руками

Як посадити горох своїми руками

Як посадити горох своїми руками

Як правильно вирощувати горох – посадка й догляд до цвітіння

Для того щоб взяти більше сировини з відведеного під культуру ділянки, необхідно враховувати кілька нюансів і дотримуватися основних правил садівника. Давайте докладніше розглянемо, як садити горох і на що потрібно звертати увагу.

  1. Глибина залягання насіння. Тут треба враховувати, коли саме ви захотіли вийти на «полі бою». Якщо ви почали агротехнічні роботи в середині квітня, тоді глибина не повинна перевищувати 2-3 сантиметри. Занадто довгий зростання в товщі грунту може істотно послабити рослину і позбавити його запасу живлющої вологи. Поки ви будете чекати сходів, верхній шар грунту вже пересохне, і необхідно буде здійснювати полив. Без нього культура практично приречена (більше ніж на власні потреби ви вже не зберете). Для любителів інноваційних методів обробітку грядки в «вікна» рекомендується заглиблювати насіння на 7-8 сантиметрів, так як вологи більш ніж достатньо буде в той час, а надто швидкі сходи не потрібні – нехай рослини набирається більше сил і вкорінюється, поки зверху на грунті буде від’ємна температура.
  2. Густота. Для домашнього вирощування рекомендується сіяти не більше 16-19 штук на метр погонний, трохи рідше, ніж при посадці моркви в промислових масштабах (густина збільшується до 21-25 штук, а відстань між рядами є стандартним на апараті і не регулюється). В такому випадку, боби будуть мати трохи менший розмір, довше визрівати, але загальна врожайність збільшується на 35-40%.
  3. Терміни. Існує певний час для висадки (описано в першому розділі), але потрібно ще враховувати особливості того чи іншого сорту. Є гібриди, які мають 45-денний період вегетації – їх можна садити на початку травня і вже в кінці червня збирати, а є різновиди, у яких технічна готовність наступає тільки через 90-120 днів – вони повинні потрапити в землю якомога раніше.
  4. Вибір правильного сорту. Для того, щоб культура вас радувала, потрібно звертати увагу не тільки на те, скільки вона дає з одного гектара або куща, але і на її смакові якості, концентрацію цукру, аскорбінової кислоти, крохмалю. Існують цукрові гібриди, які містять до 12% фруктози і надзвичайно смачні, мозкові сорти, а також лущильні. Останні можуть порадувати тільки масою, зібраної на ділянці, але смакові показники істотно поступаються першим двом. Вибирайте культуру згідно вашим побажанням і завжди читайте опису!
Читайте по темі:  Характеристика та вирощування томата Бичаче серце

Що стосується подальшого догляду за кущами, то він досить простий і не потрібно яких-небудь надприродних умінь або знань від городника. Відразу при посіві потрібно трохи удобрити землю, приблизно як при вирощуванні кукурудзи, по 100 кг суперфосфату на 1 га площі, а також по 150 аміачної селітри – цього буде більш ніж достатньо. Азотні добрива не потрібні – їх і так багато накопичиться в грунті (тому бобові – кращий попередник для будь-якої культури).

Рясний полив вітається. Найкраще – краплинний (якщо вирощується на дачі), але оскільки він дорогий і не кожен городник захоче викинути таку суму грошей, то можна обійтися і звичайними розпилювачами типу «фрегат», як всі роблять. Обов’язково потрібно полити до посіву (якщо ґрунт сухий і робите це в квітні), після нього і перед цвітінням, причому рясно залити всю грядку.

Обприскування проти комах обов’язково, інакше всі боби будуть червиві. Виконується воно 2 рази. Відразу після того, як опаде цвіт і зав’яжуться плоди і через 2 тижні, коли діюча речовина перестане відганяти шкідника. Інсектициди краще робити концентровані, збільшуючи на 10-15% зазначену дозу – вони не нашкодять культурі, але надійно вбережуть від проникнення в стручки гусениць.

Багато городників не знають, що посадити після гороху і віддають перевагу знову бобовим рослинам або гарбузовим. Насправді варто задуматися про посадку більш вимогливих культур, для яких необхідна велика кількість азоту, наприклад, пшениці. Ще варто звернути увагу на соняшник, ріпак та інші однорічні рослини, які сильно виснажують грунт і вимагають багато азоту (він накопичується кореневою системою гороху).

Як посадити горох своїми руками

Як посадити горох своїми руками

Як посадити горох своїми руками

Як посадити горох своїми руками

Зберігання та відбір насіння

Для того щоб посадити горох, необхідно правильно відібрати посівний матеріал. Для початку треба взяти сировину (зерно) при збиранні, причому оброблене усіма потрібними інсектицидами. Далі покласти його на вібростіл і взяти тільки третю фракцію (важче середньої групи), просіяти його на решеті 4,6 мм і підібрати зерна однакового розміру.

Читайте по темі:  ТОП–5 важливих правил по догляду за баклажанами

Зберігання посівного матеріалу – це дуже важливий процес. Для цього треба спеціальне приміщення з відносною вологістю не більше 75%, а також температурою до +5-10 градусів. Бажано, щоб сім’ядолі не потрапляли на мороз взимку (або відібрати верхній шар бурту і взяти тільки зсередини купи), а також не контактували з вологою, так як це призведе до їх проростання або утворення грибка. Якщо ви не знаєте, як зберегти горох для посадки взимку без втрат, не впадайте у відчай. Для цього досить просто помістити його в дерев’яні ящики, поставити в сарай і накрити добре вентильованим і сухим утеплювачем (скловата, папір, пінопласту крихта). Мороз –25-30 градусів на вулиці не страшний для такого укриття.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя