Як обрізати помідори у відкритому грунті: правила і терміни

20

На всій протяжності життя помідора щось безжально відсікається, віддаляється і коротшає. Кінцева мета очевидна — підвищення врожаю. А розуміння сенсу цього прийому на кожному етапі, зніме питання, коли і як правильно пасинкувати помідори.Як обрізати помідори у відкритому грунті: правила і терміни

Чи потрібно обрізати

Помідори дуже потребують рівномірного освітлення, яке ускладнюють численні бічні гілки (пасинки). Боротьба за сонячні промені породжує конкуренцію, при якій рослина витрачає свої сили на витягування пасинків і нарощування листових пластин. Утворення плодів настає пізніше і частина їх просто не встигне визріти.

Крім того, зав’язь з’являється на всіх пагонах, переносячи поживні соки від частини врожаю, тому встиглі дозріти помідори не вразять своїми розмірами. Видалення пасинків прискорює дозрівання плодів, збільшує їх розміри, що призводить до підвищення врожаю. Видалення частини листя на залишених пагонах дає декілька переваг.

По-перше, економить поживні речовини. По-друге, сприяє кращій освітленості плодів, які на певному етапі беруть на себе функцію фотосинтезу. По-третє, зменшення контакту з грунтом і сусідніми рослинами гальмує розвиток захворювань і шкідників. Безперешкодна циркуляція повітря сприяє зниженню надлишкової вологості, так необхідної для розвитку всіляких грибків.

Висновок: контроль над зростанням зеленої маси підвищує урожай за рахунок збільшення відсотка дозрілих плодів, їх маси і більшої схоронності від шкідливої флори і фауни.

Як проводити пасинкування правильно

Навіть сама корисна процедура, проведена неграмотно, може пзавдати шкоди рослині. Тому перед тим як обрізати помідори, що ростуть у відкритому грунті, корисно ознайомитися із загальними правилами, яких необхідно дотримуватися.

Як обрізати помідори у відкритому грунті: правила і терміниЩоб звести до мінімуму стрес, який неминуче настане при видаленні великої кількості листків і пагонів, пасинкування проводять часто, хоча б 1 раз в тиждень. Погода повинна бути сухою і сонячною. Краща перша половина дня, щоб утворені ранки як слід підсохли, перекривши доступ до всіляких інфекцій. Якщо пасинок виламати повністю, через деякий час на тому ж місці з’явиться новий. Тому його прищипують на висоті 1-1,5 см від пазухи листків, залишаючи пеньок.

Читайте по темі:  Що посадити після кабачків, щоб не залишитися без врожаю

Обрізані листя не можна залишати на грядці. Якщо вони здорові, то краще місце для них — компостна купа. Хвору, пожовклу зелень бажано спалити. Пасинкування вимагають не всі сорти помідорів.

Виняток становлять штамбові, які не утворюють зайвих гілок і ранні детермінантні, що відрізняються коротким терміном дозрівання. Видалення пасинків у останніх знизить потенційний врожай, так як утворені на бічних пагонах кисті цілком встигнуть визріти до кінця літа.

У детермінантних сортів з більш пізніми термінами дозрівання залишають нижні найсильніші пасинки, причому їх кількість індивідуальна для кожного сорту і тим менша, чим північніше знаходиться регіон зростання. Часто виробник насіння дає рекомендації щодо формування куща. Для індетермінантних сортів характерний необмежений ріст як центрального, так і бічних пагонів. Як правило, їх формують в 1-2 стебла і в певний момент прищипують верхівки.

Коли необхідно пасинкувати

Перше проріджування краще проводити, коли пасинки доросли до 5-6 см, щоб залишити найсильніші, з яких формуються додаткові стебла. Зазвичай це відбувається через 2 тижні після пересадки розсади у відкритий грунт. Наступні пасинкування проводять з інтервалом у тиждень, звертаючи увагу на стан листя. Хворі і пожовклі видаляються в першу чергу. Потім необхідно обрізати листя або їх частини, що торкаються землі та інших рослин.

Як обрізати помідори у відкритому грунті: правила і терміниДо моменту, коли плоди на першій плодовій гілці повністю сформувалися, все зростаюче під нею листя можна видалити. Поступово видаляють листя затінюючі зріючі помідори. У кінці серпня потрібно прищипнути верхівки пагонів і видалити квітучі кисті, плоди, на дозрівання яких потрібно 45-60 діб, все одно не встигнуть встигнути. При обрізанні важливо витримувати баланс між освітленістю і кількістю залишеного листя. Недостатня кількість листя не зможе підтримувати фотосинтез на необхідному рівні, що призведе до ослаблення рослини.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя