Всі секрети про ПВХ листи для покрівлі

65

ПВХ листи — надійний захист від вологи та вітру. Універсальний матеріал, що становить конкуренцію традиційному шиферу, полікарбонату, профнастилу, у різноманітних сферах діяльності. На сьогодні, інноваційний покрівельний матеріал, представляють десятки компаній (Evtek, Ondex, Salux та ін.). Але, чим більший асортимент, тим складніше зробити правильний вибір. Спробуємо розібратись на що слід звертати увагу.

Всі секрети про ПВХ листи для покрівлі

 

Характеристики листів ПВХ

Для того щоб покрівля слугувала довгі роки, потрібно орієнтуватись не лише на зовнішній вигляд, розміри та вартість, а й аналізувати комплекс технічних параметрів матеріалу. Матеріал, представлений на полицях будівельних супемаркетів, сторінках інтернет магазинів різниться комплексом якісних характеристик:

 • товщина (0,8 – 2,8 мм);

Зверніть увагу. Товщина листа не є показником міцності. Вироби завтовшки 0,9 мм, від одного виробника, можуть мати більший коефіцієнт міцності ніж листи товщиною 1,5 мм, іншої торгової марки.

 • діапазон експлуатаційних температур (від -45 до +80°С), стійкість до корозій та деформацій;
 • прозорість (від 0 до 88%);
 • світловідображення;
 • вага;
 • пожежо безпечніть;
 • термін експлуатації;
 • наявність гарантії від виробника.

Вибравши матеріал за якісними характеристиками, слід звернути увагу на авторитет виробників. Що особливо важливо, при виборі кольорового матеріалу. Серйозні компанії гарантують відповідність матеріалу всім заявленим параметрам. Часто трапляється, що листи, вироблені в Китаї невідомим виробником, втрачають колір, мають низький рівень якості, не витримують впливу ультрафіолетового випромінювання, зимових температур, внаслідок чого стають крихкими, мають короткий термін експлуатації.

Різноманіття форм ПВХ листів

За зовнішнім виглядом продукція різних представників може відрізнятись не лише кольором, а типом ребристості листів. Зустрічаються:

 1. хвилеподібні;
 2. трапецієподібні;
 3. прямокутні.
Читайте по темі:  Профнастил для покрівлі: простий монтаж і роки служби без нарікань

Розташування та тип рифління впливають на міцність матеріалу. Для перекриття промисловихскладів, ангарів, автомобільних стоянок, об’єктів загального призначення, у якості огорож, рекомендовано використовувати листи з трапецієподібним профілем. Такий шифер є найбільш надійними та стійким, проте має і більшу вагу.

Для об’єктів побутового призначення: «літніх» будинків, що не потребують теплоізоляції, перекриття альтанок, терас, басейнів, слід використовувати хвилеподібні листи ПВХ, які вирізняються рівнемеластичності та гнучкості.

Для перекриття теплиць можливо використовувати лише прозорі листи ПВХ. Найвищий рівень проходження світла (88%) дозволяє економити енергозатрати на обігрів та освітлення площі.

Монтаж та особливості кріплення

Зменшити витрати та полегшити монтаж допоможе наявність додаткових елементів (захисних планок, коньків, елементів кріплення, тощо).

Зверніть увагу. Монтаж повинен відбуватись знизу вверх. Листи потрібно укладати ребрами перпендикулярно стропилам. Матеріал має здатність до розширення, під впливом сонячних променів, що вимагає організації монтажних швів (3 мм).

Кріпляться листи спеціальними саморізами у комплекті з пінопропиленовою шайбою, що захищає від проникнення вологи під покрівлю скрізь монтажні отвори. На один лист, розміром 900×1800 мм, виробник рекомендує використовувати, в середньому, 18 кріпильних елементів. Дотримання технічних рекомендацій, дозволить провести монтаж за короткий проміжок часу.

Якщо у процесі вибору виникли питання, спеціалісти компанії «Mizol» готові надати консультацію, допомогти купити листи ПВХ по доступним цінам і підібрати найбільш оптимальний для вас варіант.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя