Що краще металочерепиця або м’яка покрівля – порівняння матеріалів

191

Продумуючи у всіх деталях свій майбутній будинок, забудовники досить багато уваги приділяють даху. Адже хочеться, щоб вона була красивою і міцною, радуючи господарів багато років. І сьогодні при виборі часто виникає питання: що краще – металочерепиця або м’яка покрівля? Ну так, саме ці два матеріали стали зараз фаворитами серед покриттів для даху. Зараз ми порівняємо їх.

Що є що – коротко про кожному матеріалі

Спочатку про те, що є загальним для обох покриттів. Це їхнє призначення – вони застосовуються при організації покрівлі, ухил якої не менше 12 градусів. Вони відрізняються невеликою вагою, міцністю і тривалим терміном експлуатації. Тепер докладніше про кожному матеріалі.

#1. Металочерепиця зроблена з сталевого листа фігурного профілю. Зверху вона покривається шаром цинку для захисту від корозії. Самий верхній шар покритий одним з видів полімеру. Зокрема, це може бути пластизол, полівінілхлорид, поліестер, пурал.

Розміри листа:

  • Ширина – від 1100 до 1200 мм;
  • Довжина – від 400 до 6000 мм;

#2. Бітумна гнучка черепиця, або м’яка покрівля, має і інші назви – шинглс, гонт. Армовану основу цього матеріалу складає лист склополотна. З обох сторін він залитий окисленим (штучно постареним) модифікованим бітумом з добавками. Завдяки модифікації SBS (стирол + бутадієн + стирол) бітум стає більш еластичним, гнучким і стійким до температурних впливів. Посипання зовнішньої сторони покрівлі кам’яною крихтою дає високу міцність. А з внутрішньої сторони наносять самоклеючий шар, захищаючи його плівкою із силікону.

Розміри листа:

  • Ширина – 350 мм;
  • Довжина – 1000 мм;

Порівняємо основні параметри

Яка основа і кроквяна система потрібна під кожен з покрівельних матеріалів

Обидва покриття мають невелику вагу, тому при їх використанні цілком підійдуть крокви з кроком 60-80 сантиметрів. Перетин крокв – або 200, або 150 на 50 міліметрів. У металочерепиці крок обрешітки підбирається у відповідності з кроком її хвилі. Зазвичай ці значення лежать в наступних межах: від 30 до 35 сантиметрів.

Читайте по темі:  Всі секрети про ПВХ листи для покрівлі

Основа під настил металочерепиці

Ну, а гнучку черепицю на гратчасте основу покласти не вдасться – не буде тримати форму. Тому потрібно споруджувати конструкцію з плит ОСП-3 (OSB-3). Можливо і застосування листів ФСФ (водостійкої фанери). З одного боку, суцільне підставу і тепло допоможе утримати, і зайвий шум приглушить. З іншого боку, знадобляться додаткові витрати при монтажі. А це не менше 150-200 рублів на один метр квадратний.

Основа під настил м’якої покрівлі Металочерепиця + / М’яка покрівля –

Простота монтажу в залежності від форми даху

М’яка покрівля чудово підійде для даху будь-якої форми. Адже розміри одного аркуша зовсім невеликі, і тому цим матеріалом можна крити складні поверхні. І ніякі вигадливі вигини, куполи, башточки, ребра з зламами і ендови не стануть перешкодою. Все одно відходів залишиться мало – 15 відсотків, не більше.

Два правила монтажу:

1. М’яка покрівля не кладеться при мінусових температурах – вона стає крихкою;

2. У спеку з гнучкої черепиці ходити не можна – бітум розм’якшується.

А ось з металочерепицею справа йде по-іншому. Якщо дах зовсім проста, з одним або двома скатами, то монтаж не складе труднощів, а багато відходів не вийде. Але якщо форма покрівлі має вигини і складні деталі, то можна виявити у залишках майже половину металочерепиці. Є і даху, для яких дане покрівельне покриття і зовсім не підходить. Наприклад, якщо вони мають форму конуса або купола. Монтувати металочерепицю можна при будь-якій погоді, крім сильного вітру.

Головне – діяти за правилами:

1. Потрібно використовувати спеціальні саморізи з прокладкою з гуми;

2. Не можна різати металочерепицю «болгаркою» – можна працювати тільки циркулярною пилкою з електроприводом, ножицями по металу або електролобзиком.

Металочерепиця – / М’яка покрівля +

Про вазі і товщині

Вага металочерепиці на один метр квадратний – від 4,5 до 6,5 кілограма. Це значення залежить від типу і товщини шару полімеру, а також від характеристик металевого листа. Товщина варіюється від 0,38 до 0,55 міліметра.

М’яка покрівля буде трохи більш важкою – від 7,5 до 15 кг на один метр квадратний. Відповідно, листи її товстіший, ніж у металочерепиці – від 3 до 5 міліметрів.

Металочерепиця + / М’яка покрівля +

У якої покрівлі довший термін експлуатації

Виробники гарантують металочерепиці від 5 до 20 років бездоганної служби. В реальності покрівля з неї не втрачає своїх властивостей від 10 до 50 років. Багато в чому це залежить від типу полімерного покриття, яке захищає металочерепицю. А якщо взяти композитну металочерепицю, що відноситься до класу елітних матеріалів, то її можна спокійно експлуатувати 50-70 років (при тридцятирічної гарантії виробника). Ця покрівля має прочнейшее алюцинковое покриття, що зовні вона вкрита шаром кольорових кам’яних гранул.

Читайте по темі:  Чим краще покрити дах будинку – як вибрати покрівельний матеріал

М’яка черепиця з склополотна і бітуму може прослужити кілька довше, ніж металочерепиця – від 16 до 70 років. Адже ні стеклохолст, ні бітум не піддаються корозії, на відміну від сталі. Підприємства-виробники відводять гнучкої покрівлі гарантію 30 років.

Металочерепиця – М’яка покрівля +

Ставлення до вогню

М’яка покрівля у своїй основі містить горючі матеріали. Однак її верхнім шаром є кам’яні гранули, які здатні відмінно захистити дах від пожежі. Плавлення черепиці при близькому сусідстві з вогнем відбудеться, звичайно. Але не більше того. Так що м’якої черепичного даху не зможуть зашкодити випадково закинута туди петарда, ні іскорка з димової труби. Температурний межа – 110 градусів.

Що стосується металочерепиці, тут одразу все ясно. Адже сталевий лист, що знаходиться у неї всередині, не можна підпалити або розплавити. Відкрите полум’я, підібравшись до даху з цього матеріалу, далі поширюватися не зможе. Температурний межа – 130 градусів.

Металочерепиця + / Бітумна черепиця –

Захист від сторонніх шумів

Говорячи про металочерепиці, навряд чи кому-небудь прийде в голову назвати її безшумною. Під час дощу краплі дзвінко отстукивают по металу, і цей звук чітко чути у хаті. Можна цей дощовий акомпанемент зробити тихше, підібравши відповідний утеплювач, який ще й звуки добре буде поглинати. А товщиною він повинен бути як мінімум 15 сантиметрів.

Бітумна черепиця, укладена на суцільні плити, абсолютно «тиха». Та й немає в ній шуміти – металу в середині не є. Особливо хороша така дах, якщо у вас в планах облаштувати кімнатку на горищі. Тут і думати нічого, що краще – черепиця або бітумна черепиця (краще другий варіант, як ви вже напевно здогадалися).

Металочерепиця – / М’яка покрівля +

Як поведе себе дах під час снігопаду

Взимку, коли відбувається сходження снігової лавини, краще впритул до будинку не ходити – це небезпечно. Саме так йдуть справи, коли на даху лежить металочерепиця. Її поверхня гладка, і снігу на ній може накопичитися неабияк. А потім раптом увесь валиться вниз, та з такою силою, що і водостік з коренем вириває. Не забувайте влаштувати на такій покрівлі систему для затримання снігу.

Читайте по темі:  Як провести демонтаж старої покрівлі

Приклад системи снігозатримання для покрівлі з металочерепиці

Шорстка бітумна черепиця такого недоліку позбавлена – сніг, який на ній накопичується, вниз лавиною не сходить. Тому системи для затримання снігу ні так необхідні. Хоча деякі виробники їх передбачають. Втім, рішення про їх встановлення залежить від кута покрівлі та місцевого клімату.

Металочерепиця – / М’яка покрівля +

Естетика і дизайн

Обидва матеріали виглядають просто чудово. Металочерепиця, повторює своїм виглядом класичну черепицю з кераміки, виглядає стильно і вишукано. У неї є більше 30 стандартних відтінків колірної гами, які можна поєднувати різним чином.

М’яка покрівля може побалувати споживача різноманітністю кольорів і малюнків. Дахи, покриті цим матеріалом, в плані естетики, нітрохи не поступаються зробленим з металевої черепиці. Однак у бітумного матеріалу є явний плюс – приховане кріплення. Це дозволяє не порушувати естетику всього будинку. А ось металочерепицю кріплять відкритим способом, і кріплення досить помітний, хоча і не критично.

Металочерепиця + / М’яка покрівля +

Поговоримо про ціни

Один квадратний метр металочерепиці обійдеться вам в 180-480 рублів. Наприклад, відмінна покрівля з покриттям з пурала і товщиною в половину міліметра варто за один квадратний метр 350-400 рублів. А композитна черепиця має ціну 600-1200 рублів за квадратний метр.

Основні сорти м’якої покрівлі мають ціну 200-570 рублів за метр квадратний (елітні сорти – 700-2000 рублів). Підсумкова ціна залежить від складу бітуму, товщини черепиці, типу грануляту. Якщо сюди ще додати, те, що м’яка покрівля вимагає більше вкладень в основу, на яку настеляється, то за ціною такий дах вийде дорожче.

Металочерепиця + / М’яка покрівля –

Інші нюанси

Металочерепиця в основі своїй металева, тому:

  • У неї на вивороті часто буває конденсат, так що потрібні хороше утеплення, гідро – і пароізоляція.
  • Щоб уникнути статичної електрики, бажано зробити блискавкозахист.
  • Для запобігання корозії потрібно зафарбовувати всі місця зрізів.
  • При сильному вітрі великі металеві листи мають парусність.

М’яка покрівля не боїться ні корозії, ні конденсату. Її маленькі плитки і парусністю не володіють. Лише ультрафіолетові промені для гнучкої черепиці небезпечні. Але окислення і шар кам’яних гранул рятують від них.

Загальна: Металочерепиця 5 + 4 / М’яка покрівля 6 + і 3 –

Коли яку покрівлю краще застосовувати

Металочерепиця, міцна і не дуже дорога, хороша для будинку з простою дахом (з одним або двома скатками).

Будинок з житловою мансардою і дахом складається з складних елементів непогано буде покрити м’якою покрівлею. Особливо раціонально це тоді, коли дах має складну форму.

А в іншому покладайтеся на власний смак. І на розміри гаманця, природно.

Відео: Вибір покрівлі для даху будинку

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя