Як провести демонтаж старої покрівлі

456

Як провести демонтаж старої покрівлі

Основне призначення покрівельних конструкцій – це захист від негативних факторів атмосферного середовища. З часом покрівля зношується і починає протікати. З іншого боку, причина потрапляння вологи часто криється в недотриманні будівельних норм. Демонтаж покрівлі потрібен у тому випадку, якщо ви вирішили зробити новий дах. По-перше, якісне розбирання дозволить зберегти будівельні матеріали, по-друге, дотримання простих інструкцій допоможе максимально швидко виконати роботу.

Підготовчий етап

Розбирати дах досить незручно, так як всі роботи виконуються на висоті. Тому вартість демонтажу покрівлі досить висока. Але, якщо відразу ж підготувати весь необхідний інвентар, робота без проблем виконується самостійно. Для демонтажу старої покрівлі знадобиться:

 • висока драбина,
 • покрівельна сходи,
 • шуруповерт з набором насадок «шестигранник» і «хрест»,
 • моток линви,
 • молоток,
 • обценьки.

Як провести демонтаж старої покрівлі

Якщо звичайна драбина є в господарстві практично у кожного, то покрівельну, як правило потрібно робити. Вона відрізняється від звичайної наявністю зачепів, які фіксують сходи на конику будинку.

Крім цього, необхідно розробити систему блоків, за допомогою яких буде спускатися покрівельний матеріал. Вона складається з:

 • опори,
 • блокового механізму,
 • каната,
 • підставки для вантажу.

В якості опори використовують товсту дошку. Її необхідно закріпити таким чином, щоб один кінець виступав за межі покрівлі на один метр. До торця і середини верхнього краю дошки кріпляться блоки. Далі, через них пропускається канат. Підставка для вантажу складається з плоскої дерев’яної дошки з розмірами не менше 50х50 см. Для того, щоб вільна частина каната випадково не вислизнула, на опорній дошці необхідно зробити запор. Для цього хрест на хрест забиваються в дошку два цвяха, а вільний кінець каната зв’язується в кілька сайтів, щоб він не проскочив через цвяхи. А взагалі для робіт по демонтажу краще залучити спеціалістів у цій справі, наприклад, ТОВ «MKM Construction» mkm-construction.com.ua/cms/montazh_krovli/demontazhnye_raboty.html. Працівники компанії не тільки проконсультують в даному питанні, а й можуть виконати всі необхідні роботи в найкоротший термін.

Читайте по темі:  Підшивка звисів даху - доступні варіанти і способи

Демонтаж покрівельного настилу

Тепер переходимо до першого етапу демонтажних робіт. Для початку слід визначити тип покрівельних матеріалів. Це може бути:

 • керамічна черепиця,
 • хвильовий шифер,
 • металочерепиця,
 • бітумні основи,
 • «живий» дах.

Якщо подивитися прайс-лист на демонтаж покрівлі, то стане очевидно, що розбирання більш сучасних матеріалів коштує дорожче. Це пов’язано з тим, що процес встановлення таких конструкцій набагато більш технологічний, тому виникають певні труднощі.

Демонтаж старої покрівлі і ціна на цю послугу будуть найменшою, якщо дах вкритий керамічною черепицею. Така покрівля фіксується за технологією «замку», тому для її розбирання не потрібно застосовувати спеціальний інструмент. Вся робота полягає в почерговому зняття рядів черепиці. Починати треба знизу-вгору з краю будинку.

Як провести демонтаж старої покрівлі

Хвильовий шифер фіксується за допомогою цвяхів. Тому для його демонтажу знадобляться обценьки. На початку слід зняти коник. Потім, зверху-вниз, демонтувати старий шифер.

Дах з металочерепиці найбільш важкий в розбиранні. На перший погляд він розуміється також, як і шиферний. Але є одна важлива відмінність. Листів металочерепиці набагато більше і важче шиферу. Тому, для виконання даної роботи знадобиться мінімум дві людини.

Демонтаж покрівлі і ціна на послуги по розбиранню дахів на бітумних або живих покрівлях повною мірою обґрунтовані. Виконати цю роботу самостійно практично неможливо. Тому краще запросити експертів. Складність полягає в тому, що необхідно спеціальне дороге обладнання. Найчастіше його ціна не відрізняється від вартості робіт.

Демонтаж несучих конструкцій

Будь-який кошторис на демонтаж покрівлі включає в себе процедуру розбирання несучих конструкцій. Важливо виконати роботу послідовно, інакше кістяк даху обвалиться і заподіє каліцтва. Згідно технологічної карти на демонтаж покрівлі можна виділити наступні кроки:

 1. Розбирання ізоляційних матеріалів.
 2. Розбирання розшивки.
 3. Розбирання обрешітки.
 4. Розбирання кроквяних конструкцій.
 5. Не варто забувати і про мауерлат. Починати розбирання даху слід саме з цього.
Читайте по темі:  Що краще металочерепиця або м'яка покрівля - порівняння матеріалів

Якщо в якості герметиків в старих дахах використовувався руберойд. Для того, щоб його зняти, потрібно озброїтися шпателем. Якщо злегка підколупнути край руберойду, то весь листок відривається без проблем. Роботу слід виконувати на початку весни, так як влітку матеріал нагріється і буде сильно прилипати до дерев’яної поверхні розшивки.

Як провести демонтаж старої покрівлі

Більш сучасний дах ізолюється за допомогою бітумних основ або спеціальних гідроізоляційних плівок. У першому варіанті дешевше буде розібрати і викинути розшивку разом з бітумною ізоляцією. У другому – листи плівки, легко знімаються і придатні для повторного використання.

Розшивка являє собою верхню частину даху, до якої кріпиться покрівельний матеріал. Це єдине функціональне призначення цього елемента. Видаляти розшивку слід безпосередньо з горища. Принципового значення порядок розбирання не має, але важливо пам’ятати, що робота повинна виконуватися послідовно, або зверху вниз, або знизу-вгору.

Після виконання цієї дії дах являє собою каркас. Тепер важливо правильно його розібрати, що б він не розвалився. Процедура починається з видалення підпірних балок. Так як покрівлі більше немає, вони не потрібні. Тепер залишився тільки каркас. Його розбирання проводиться зверху-вниз. На початку знімаються несучі дошки, потім опорні.

При виконанні кожного з пунктів з демонтажу даху дуже важливо пам’ятати, що необхідно вчасно усувати сміття та розібрані будматеріали. Це звільнить місце для роботи і дозволить уберегти інвентар від випадкового падіння.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя