Скільки може зберігатися диня і як збільшити термін

44

Багато хто любить диню і з настанням літа із задоволенням її купують. Природно, хочеться якомога довше насолоджуватися прекрасною м’якоттю, але не всі знають, як зберігати диню. У цій статті ми розповімо, як зберегти диню, щоб вона довгий час радувала вас своїми чудовими смаковими якостями.

Скільки може зберігатися диня і як збільшити термін

Терміни зберігання дині різних сортів

Термін придатності дині може помітно різнитися в залежності від сорту, до якого належить конкретний екземпляр. Тому природно, що термін зберігання дині раннього сорту буде істотно відрізнятися від екземпляра пізнього сорту. Отже, скільки зберігається диня в залежності від сорту, до якого вона належить?

  • Ранній сорт. Плоди можуть добре зберігати товарний вигляд і смакові якості протягом одного місяця. Але місяць – це максимум, найкращим варіантом буде вжити її протягом двох-трьох тижнів.
  • Середньостиглий сорт. Така динька може зберігатися протягом 3-4 місяців, проте тут також варто уважно стежити за станом плода і не дотягувати до останнього моменту.
  • Пізньостиглий сорт. Тут термін зберігання може тривати від 4 місяців до півроку, проте краще вжити її не в останній місяць. І вже звичайно, перед вживанням необхідно уважно упевнитися, що диньку дійсно можна їсти.

Чітко видно, наскільки різняться терміни у баштанних різних термінів дозрівання. Однак, як вже було сказано, не варто думати, що якщо в теорії плід може зберігатися до півроку, то можна сміливо їсти після закінчення цього строку без попереднього огляду. Крім того, описані терміни актуальні для тих примірників, які зберігаються в льохах або підвалах, оскільки там забезпечуються всі необхідні температурні умови.

Скільки може зберігатися диня і як збільшити термін

Якщо ж мова йде про зберігання в холодильнику, тут відповідь буде однозначною: навіть екземпляри з пізніми строками достигання дозволяється зберігати не довше, ніж місяць. Більш того, рекомендують не зловживати часом і з’їдати плід після закінчення 2-3 тижнів.

Читайте по темі:  Як вберегти рослини від заморозків навесні

Нюанси зберігання динь

Вище ми розповіли про те, яка різниця в часі зберігання у сортів з різним терміном дозрівання, однак це ще не все. Нижче будуть наведені рекомендації, які допоможуть вам якомога довше зберегти плоди дині, щоб в осінні або навіть зимові холоди пробудити спогади про тепле літо.

Мабуть, перше питання, на яке варто відповісти – скільки зберігається розрізана диня? Адже зустрічаються досить великі екземпляри, і з’їсти цілу диньку в один присід буває непросто. Так що диньку можуть просто розрізати і залишити в холодильнику. Зберігання розрізаної дині в холодильнику може тривати протягом доби, але не довше, причому умови зберігання повинні бути відповідними. Зберігати розрізану диню слід, загорнувши шматочки в харчову плівку, або ж поклавши їх в контейнер з кришкою.
Скільки може зберігатися диня і як збільшити термінСкільки можна зберігати диню без целофану і контейнера? Такі продукти зберігаються в холодильнику протягом декількох годин, після чого їх необхідно викинути.
Зберігати слід виключно цілі, неушкоджені екземпляри, на яких повністю відсутні ознаки загнивання. Якщо є хоча б найменша темна плямочка або тріщинка, краще не ризикувати, а якомога швидше знайти застосування такого примірника.
Кращим місцем для зберігання цих баштанних є темні прохолодні приміщення. Як правило, це льохи і підвали.
Ні в якому разі не можна зберігати дині в холодильнику протягом декількох місяців, незалежно від сорту.

Крім того, можна в якості альтернативи зберігати плоди вдома на балконі. Для цього їх поміщають в ящики, засипавши піском, щоб утримати оптимальну кількість вологи.
Якщо ви зберігаєте багато плодів, необхідно зробити все для того, щоб виключити можливість їх зіткнення один з одним. Тому рекомендують не просто розкладати їх на деякій відстані один від одного, але і відокремлювати за допомогою тирси або паперу.
Найкраще зберігати плоди в підвішеному стані. Для цього їх поміщають в сітках (найчастіше) або використовують інші подібні конструкції. Розміщують в погребі.
Якщо ви зберігаєте плоди звичайним чином (не підвішуючи їх), то рекомендують виключити контакт з твердою поверхнею. Це робиться для того, щоб запобігти можливості появи вм’ятин, які, в свою чергу, провокують процеси гниття. Радять розміщувати дині на м’якій підстилці з тирси, застелених тканиною (або навіть просто на тканині).
Скільки може зберігатися диня і як збільшити термінНе забувайте стежити за баштанними, не залишайте їх надовго без огляду. Регулярно перевертайте і оглядайте їх, щоб у міру необхідності позбавлятися від зіпсованих продуктів.
Намагайтеся уникати зберігання цих баштанних поруч з іншими фруктами і овочами. Особливо небезпечним вважається сусідство з яблуками і картоплею.
Ні в якому разі не залишайте плоди в місці, куди потрапляють прямі сонячні промені, а також поруч з обігрівачами та іншими опалювальними приладами.
В ящику, де ви зберігаєте фрукти, обов’язково повинні бути отвори, щоб туди міг надходити кисень в необхідних кількостях.
Крім того, можна спробувати заморозити диню, щоб вона довше зберігалася. Це істотно вплине на консистенцію м’якоті, проте терміни зберігання збільшаться.
Якщо не хочете морочити голову з заморожуванням, можна висушити диню. Взимку вона послужить відмінними ласощами.

Читайте по темі:  Від чого жовтіє часник і як це виправити

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...