Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

41

Будь садівник або вирощує, або мріє посадити на своїй ділянці сливи. Грамотно підібрані плодові дерева будуть радувати господаря своїм урожаєм щоліта не один рік. З слив можна приготувати компот, варення, повидло, пастилу, вино. Варто пам’ятати, що ця рослина примхлива, вимагає постійного догляду.

Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

Кращі сорти слив

Відома велика кількість сортів. Садівники умовно розділили сливи на жовті, червоні і сині. Кращі сливи ті, які підходять за кліматичними характеристиками і особливостям грунту на ділянці. Познайомимося ближче з найпопулярнішими сортами слив для середньої смуги Росії.

Жовті сорти слив

  1. Татарська. Невисокі дерева з розлогою кроною. Соковиті дрібні плоди визрівають до середини серпня. Урожайний сорт, з одного дорослого дерева можна за сезон отримати до 30 кг плодів. Потребує сусідів-запильниках і обробці фунгіцидами для боротьби зі шкідниками.
  2. Медова. Високі дерева з округлою кроною, вимагають багато місця на ділянці. Плоди дуже солодкі, великі, ароматні. Невибаглива у догляді, морозостійка зливу для Підмосков’я. Добрими запилювачами стануть Угорка Рання і Ренклод Карбишева.
  3. Золотиста велика. Пізньостиглий сорт з високою врожайністю, смачними кисло-солодкими плодами. Великі плоди (до 40 г) добре зберігаються. Рослини стійкі до посухи, не схильні до хвороб.

Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

Сині сорти слив

  1. Слива Стенлей (Стенлі). Невибагливий, пізньостиглий, середньої висоти сорт американської селекції. Великі плоди (до 50 г) подовжено-овальної форми з восковим нальотом, солодкі. Утворюються вони на букетний гілках і торішньому прирості. Врожайність висока, регулярна (до 60 кг з дерева). Любить родючий грунт.
  2. Топ Хіт. Пізньостиглий, великоплідний, сильнорослий, самоплодовий сорт німецької селекції. Він стійкий до захворювань та морозів. Урожай збирають у вересні. Овальні, темно-фіолетові плоди вагою до 80 г покриті легким восковим нальотом.
  3. Синій птах. Самоплодовий сорт виведений на основі Угорки Кавказької і Кабардинській Ранньою. Користується попитом у садівників через морозостійкості, стійкості до хвороб і раннього плодоношення (середина серпня). Переваги Синього птаха – це великі (до 45 г) і смачні плоди, придатні для консервування та приготування чорносливу.
  4. Угорка Корніївський. У середній смузі даний сорт високоврожайний (до 25 кг з дерева) сливи вирощують успішно. Гілки потребують додаткової опори. Дозрівання з кінця серпня до середини вересня. Сорт сливи Угорка Корніївський не вимагає рослин-запилювачів, успішно протистоїть засух і морозів, плодоносити починає на 4-5 рік після посадки.
Читайте по темі:  Чому гербіциди визнані дуже небезпечними?

Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

Червоні сорти слив

  1. Червона куля. Низькорослі плодові дерева (до 3 м). Янтарно-червоний насичений колір ягід (45 г) і округла форма дали сорту таку назву. Високі смакові якості, врожайність, швидке плодоношення зробили його добре відомим. Плодоносить Червона куля вже на третій рік після посадки саджанців.
  2. Скороплодная. Один з найбільш морозостійких сортів слив китайської селекції. Невисокі дерева (2-2,5 м) з веерообразной кроною рясно плодоносять, якщо поруч ростуть сусіди-запилювачі (Слива російська, Червона куля). Червоно-оранжеві солодкі плоди завжди соковиті і ароматні. Перший урожай може бути вже на другий рік після посадки.
  3. Оленка. Ранньостиглий сорт китайської селекції з соковитими кисло-солодкими плодами округлої форми, вагою до 40 г. Середньорослі дерева з пірамідальною кроною не перевищують у висоту 2,5 м, добре переносять морози, стійкі до хвороб і шкідників. Слива Оленка самобесплодни. Поруч на ділянці рекомендується висаджувати в якості запилювачів сорт скороплодная.

Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

вибір сорту

Слива – поширена кісточкових культура, відноситься до виду зливу домашня. Вона не зустрічається в дикому вигляді, а вирощується на присадибних ділянках і дачах. Садівники керуються кількома характеристиками для вибору підходящого сорту слив для домашнього обробітку. Це морозостійкість, стійкість до хвороб, терміни дозрівання, врожайність, смакові якості, величина плодів.

Досвідчені дачники перевагу віддають районованих, Самоплодность, високоврожайних сортів з великими смачними плодами.

Початківцям садівникам-любителям не потрібно прагнути посадити на ділянці високоврожайні сливи, так як через велику кількість плодів гілки будуть ламатися. Краще віддати перевагу Колоновидні сортам з вузькою вертикальною кроною. Вони скороспілі, морозостійкі, врожайні (від 8 до 15 кг з рослини). Заслужили повагу садівників такі сорти: Імперіал, Командор, муравушка, Рубін.

Найкращі сорти сливи: жовті, червоні, сині

На невеликій ділянці можна посадити 3-4 рослини з одночасним цвітінням, але різними термінами дозрівання. Через кілька років ви отримаєте конвеєр свіжих слив. Середній обсяг збору врожаю становитиме від 20 до 40 кг з дерева. Цього достатньо для засушування і зимових заготовок.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя