Як вирощувати полуницю в теплиці круглий рік

20

Всі люблять соковиту, солодку полуницю, та тільки ось біда – плодоносить вона тільки влітку. Чи ні? Звідки тоді в магазинах і глибокої взимку можна знайти коробочку свіжих ягід? Виявляється, можна вирощувати полуницю в теплиці круглий рік, і це дуже прибутковий бізнес. Навіть якщо ви хочете вирощувати ягоду тільки для себе, ви можете організувати невелику тепличку і насолоджуватися смаком соковитих ягідок.

Як вирощувати полуницю в теплиці круглий рік

Теплиця і обладнання

Для промислового вирощування полуниці підходять теплиці з щільного пластику або скла. Не економте на теплиці: будь-який протяг може нашкодити врожаю і погубити ваші рослини, і бізнес побудувати не вийде. Крім самої теплиці, вам буде потрібно устаткування:

  • освітлення;
  • опалення;
  • автоматизована крапельна система для поливу.

вибираємо сорт

Від вибору сорту залежить не тільки врожайність, але і протистояння шкідників, стійкість до морозів і в цілому пристосованість до навколишнього середовища. Незважаючи на те, що ваша полуниця буде рости буквально в тепличних умовах, деякі місцеві негативні чинники все ще можуть до неї дістатися, наприклад, протяги і шкідники. Паразити специфічні для кожного регіону: наприклад, в південних регіонах процвітає златка плодова, в той час як на півночі частіше зустрічаються короїди та кочанні черви. Сорти полуниці, призначені для конкретного регіону, пристосовані не тільки до погодних умов, а й до боротьби зі шкідниками. Тому, якщо ви хочете побудувати бізнес на полуниці в теплиці, критично важливо вибирати сорти вашого регіону. Якщо ви берете полуницю для півдня, встановлюючи теплицю в середній смузі, будьте готові до великої загибелі врожаю через ураження шкідниками та хворобами.

Читайте по темі:  Редис на підвіконні взимку - дивовижна користь для організму

За інших рівних для промислового вирощування зазвичай вибирають найбільш врожайні сорти: Корона, Брайтон, Сан-Андреас і інші. Вони дають максимальний урожай при малій площі посіву. Не вибирайте сорт наосліп: спочатку постарайтеся знайти зразки готових стиглих ягід. Якщо ягоди великі, але без смаку, їх швидко перестануть у вас закуповувати. А ось соковита полуниця з насиченим смаком обов’язково знайде своє місце на ринку, навіть якщо вона невелика.

Як вирощувати полуницю в теплиці круглий рік

Як посадити полуницю

У теплицях для цілорічного вирощування полуниці зазвичай садять двома способами – класичним і по-голландськи. Перший метод простіший і підходить для початківців садівників. До того ж, організувати класичну теплицю дешевше. Якщо ж ви хочете вирощувати більше ягід і отримувати більше врожаю (і прибутку відповідно), спробуйте побудувати голландську теплицю. Бізнес на вирощуванні полуниці в теплиці по-голландськи буде більш прибутковим, але зажадає від вас більше початкових вкладень.

Класична посадка

Класична посадка дуже проста:

  1. Розділіть площа теплиці на смуги по 1 м шириною, залишивши між ними доріжки приблизно по 0,5 м шириною для ходьби.
  2. Засипте широкі смужки в три шари – спочатку керамзит (5 см, для дренажу), потім пісок (8 см), зверху чорнозем (7-8 см). Від якості чорнозему залежить успіх вашого врожаю, так що не скупіться на хороший грунт!
  3. Садіть полуницю як у відкритий грунт. Найзручніше посадити саджанці в шаховому порядку на відстані 25-30 см одна від одної в кожній смузі.

Посадка по-голландськи

Голландська посадка дозволяє по максимуму використовувати потенціал вашої теплиці і її корисну площу. Замість висадки прямо в грунт на землю полуницю висаджують у великі горщики для голландської посадки (ви знайдете їх в будь-якому судовому магазині). Ці горщики встановлюються в кілька ярусів. Можна підвісити їх на троси, якщо установка полиць здається вам занадто витратною.

Читайте по темі:  Кращі способи посадки полуниці

Як вирощувати полуницю в теплиці круглий рік

Поради для цілорічного врожаю

При правильному догляді ваша невелика плантація буде приносити урожай 4-5 разів на рік. Ось кілька порад по загальному догляду за рослинами, які допоможуть вам досягти постійного плодоношення.

Дотримуйтесь світловий день

У ботаніці квітучі рослини ділять на дліннодневние і короткодневние. Перші починають цвісти, коли світловий день стає довшим світловий ночі. Другі – навпаки. Полуниця відноситься до перших, тому для стимуляції цвітіння (після якого відбувається формування зав’язей і плодів) вам важливо підтримувати світловий день близько 14-15 годин. Буде менше – і полуниця не стане активно формувати бутони. Більше – і рослина відмовиться часто плодоносити, обмежившись 1-2 врожаями в рік. Рентабельність такого бізнесу на вирощуванні полуниці в теплиці буде досить низька.

Врахуйте, що для формування квіток рослині потрібна нічим не порушується темрява. Не заходьте в теплицю і не вмикайте світло під час запланованої світловий ночі у вашій полуниці!

У невеликій теплиці поруч з будинком можна обійтися і без автоматизації освітлення: просто в призначений час включайте і вимикайте світло. Але краще все-таки продумати автоматичне керування підсвічуванням. Зараз в побутових магазинах можна знайти таймери для розеток – вони допоможуть вам залишити теплицю на кілька днів без нагляду.

Як вирощувати полуницю в теплиці круглий рік

Підтримуйте вологість і температуру

Полуниця найкомфортніше почувається при денній температурі + 20-25 градусів і нічної + 16-17. Оптимальна вологість повітря – 65-75%, в період цвітіння її рівень потрібно трохи знизити – до 60%. Як і у випадку зі світловим днем, можна коригувати ці параметри вручну, а можна налаштувати автоматику. Пристрої для автополиву і автоматичного зволоження складніше і дорожче, ніж таймер на світло, але вони дадуть прекрасний результат. Їх можна купити в магазинах електроніки або, якщо ви розбираєтеся в робототехніці, зробити самостійно, наприклад, на базі мікропроцесора Arduino або Raspberry Pi. Теплиця для полуниці цілий рік повинна підтримувати клімат, як на початку літа.

Читайте по темі:  Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунті

Без автоматизації вам варто встановити чіткий контроль над температурою і вологістю. Поставте термометр-гігрометр в декількох точках теплиці і щодня стежите за його показаннями, при необхідності коригуючи їх. Температуру контролювати простіше – можна встановити обігрівачі з термостатом. Не використовуйте для цієї мети термокилимок – полуниця не любить тепло, що йде знизу. Замість цього краще встановіть теплові лампи.

Полуниця може стати для вас непоганий статтею доходу, якщо ви правильно організуєте свою теплицю і не полінуйтеся доглядати за кущами. Терпіння, уважність до деталей і наполеглива праця – все це допоможе вам досягти відмінних результатів.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя