Тіньовитривалі рослини для саду

124

Світло необхідне всім рослинам без винятку. Без його допомоги вони не можуть виробляти поживні речовини, які утворюються в процесі фотосинтезу. Але що робити, якщо ваша ділянка знаходиться в тіні, наприклад, тих, що оточують його дерев або високих сусідських будинків? Невже доведеться відмовлятися від красивого оформлення саду? Зовсім ні, адже існує досить багато тіньовитривалих і навіть тіньолюбних рослин, які здатні прикрасити найтемніший куток вашої ділянки. Вони вміють вичавлювати максимум з того невеликого освітлення, яке потрапляє на їх листя.

У чому різниця між тіньолюбні і тіньовитривалими рослинами

Більшість представників флори здатні виживати в дуже різноманітних умовах. Тіньовитривалі рослини – це ті, що вважають за краще хороше розсіяне освітлення, але здатні жити (і добре виглядати) навіть в тіні. А ось тіньолюбиві рослини – це дуже невелика кількість видів, які вважають за краще жити в тіні, а при збільшенні освітлення можуть зачахнути. До них відносяться переважно папороті і хвощі. Тіньолюбні рослини не цвітуть! Більш-менш яскраве сонячне світло просто необхідний для створення циклу дня і ночі, без якого квітучі рослини просто не зможуть зрозуміти, коли їм пора виробляти бутони. А ось тіньовитривалі види цілком можуть цвісти, правда, менш рясно, ніж при хорошому сонячному освітленні. У цій статті ми будемо говорити переважно про тіньовитривалих видах.

Тіньовитривалі рослини для саду

Тіньовитривалі квіти і чагарники для вашого саду

У тінь найкраще висаджувати чагарники з невеликими бутонами або дрібними суцвіттями: навіть без цвітіння вони виглядають привабливо, до того ж не потребують такого рясному освітленні, як рослини з великими квітками.

Читайте по темі:  Чому кабачки гіркі і як прибрати гіркоту

Квітам потрібне світло в будь-якому випадку, тому не висаджуйте їх на ділянки, повністю закриті від сонця. Тіньовитривалі рослини в саду потрібно хоча б відбитий або розсіяне світло. Непогано буде розмістити їх навпаки білих стін (забору або будинку). Якщо такої можливості немає, або змініть рішення на користь менш примхливих чагарників, або забезпечте квітці мінімальне висвітлення за допомогою фітолампи (про неї ви можете прочитати в наступному розділі статті).

герань садові

Кімнатні квітникарі люблять герань за невибагливість і пишне цвітіння. В саду вона відрізняється тими ж якостями: навіть без рясного освітлення герань здатна добре цвісти і заповнювати собою весь простір клумби. Враховуйте цю особливість: чи не саджайте поряд з геранню менш життєлюбні рослини, вона може їх витіснити.

Тіньовитривалі рослини для саду

волжанка

Це рослина невибаглива і дуже добре відчуває себе в садах середньої смуги. До того ж дрібні білі квіти не тільки ефектно виглядають, але і виділяють м’який медовий аромат. Єдина вимога волжанки – родючий грунт. Обов’язково обробіть грунт компостом або перегноєм перед посадкою і потім регулярно вносите добрива.

Тіньовитривалі рослини для саду

гейхера

Чагарник з незвичайними листям може статті яскравим акцентом у вашому саду. Листя гейхери буває різних кольорів: зазвичай у дворах зустрічаються чагарники з темно-винними листочками, але є сорти з лимонними, рожевими, персиковими і м’ятними листям. Гейхера невибаглива, легко розмножується і стійка до заморозків.

Тіньовитривалі рослини для саду

папороть

Говорячи про невибагливих тіньовитривалих рослинах для саду, не можна не згадати папороть. Це багаторічна рослина пристосувалося до життя в тіні високих дерев, коли люди ще не ходили по землі. На відміну від всіх попередніх видів, папороть не просто виживає в тіні – він її любить. Декоративних папоротей зараз дуже багато – можна знайти види з ажурними листками (насправді листя папороті називаються вайямі), незвичайної форми або розмальовки.

Читайте по темі:  Як і чим виконується полив цибулі після посадки

Тіньовитривалі рослини для саду

актинідія коломікта

Ця рослина з незвичайними листям цілком непогано відчуває себе в тіні. Актинідія може цвісти, приносячи потім невеликі ароматно пахнуть плоди. Але головне достоїнство цього виду – його листя. Листя актинідії протягом усього сезону цвітіння поступово змінюють своє забарвлення із зеленою на світло-рожеву. Актинідія потребує підтримки і відмінно підходить для вертикального озеленення. З усіх тіньовитривалих витких рослин для саду актинідія, мабуть, найкрасивіша.

Тіньовитривалі рослини для саду

міхуроплідник калінолістний

Цей чагарник, як і гейхера, вражає в першу чергу кольором листя: він варіюється від рожевого до чорно-червоного. Міхуроплідник дуже невибагливий і спокійно росте навіть без істотного відходу з вашого боку. У нього немає вимог до грунту, він засухо- і морозостійкий. На початку літа пузиреплодник розпускається дрібними біло-рожевими квітками без запаху.

Тіньовитривалі рослини для саду

Поради садівникові

  • Хочете прикрасити найтемніший куток саду, куди сонце не потрапляє протягом всього дня? Спробуйте використовувати хитрість кімнатних квітникарів – встановіть ліхтарик з фітолампи. Бажано підключити харчування світильника до таймера, щоб імітувати для рослини нормальний світловий день. При хорошому оформленні цей ліхтарик може стати гарним декором для саду, не кажучи вже про його користь для рослини. Фітолампи дозволить значно розширити вибір рослин для темного куточка.
  • Вчіться у природи. Рослини найкраще процвітають в умовах, наближених до свого природного ареалу проживання. Досліджуйте темний куточок саду: яка на ньому грунт? Чи потрапляє туди хоча б розсіяне світло? Чи є дренаж у грунту? За допомогою довідників і енциклопедій ви зможете знайти рослини, які в природі віддають перевагу саме такі куточки – спробуйте висадити їх в своєму саду. Ви здивуєтеся, наскільки буйно вони будуть розростатися!
  • Попрацюйте з грунтом. У тіні волога випаровується повільніше, а тому є високий ризик загнивання коренів. Рослинам, які люблять тінь в саду, необхідний хороший дренаж, незалежно від виду. Перед посадкою обов’язково обробіть землю і додайте шар битих черепків, керамзиту або будь-якого іншого дренажу, який вам подобається. Не забудьте і про відведення води: якщо затінений ділянку розташовується нижче інших, потрібно продумати систему каналів для водовідведення. Таку просту дрібниця, на жаль, часто забувають, і після першої ж зливи рослини в тіні починають гнити і гинути.
Читайте по темі:  Борошниста роса: причини появи і методи боротьби

Тіньовитривалі рослини для саду

За допомогою невеликих хитрощів і хорошого знання асортименту садових рослин ви зможете прикрасити навіть самий затінений куточок свого саду. Не ставте на ньому хрест – ви обов’язково знайдете рослина, яке приживеться без яскравого світла!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя