Характеристика та вирощування томата Бичаче серце

736

Городники нашої країни давно знайомі з кращими сортами томатів, які можна посадити і вирощувати на своїй садовій ділянці. Одним з них є томат Бичаче серце, який має не тільки оригінальну назву і незвичайну форму плодів, але і володіє чудовим смаком, тонким ароматом, а також особливою м’ясистістю. Про його основні характеристики та особливості, а також про різновиди сорту і його агротехніці ми розповімо сьогодні.

Особливості

Даний сорт шанований багатьма любителями томатів. Оскільки особливостями цих помідорів можна сміливо назвати найбільші за розміром і дуже смачні плоди. Часто вони здатні досягати кілограми ваги. Їх практично нереально законсервувати, так як це овочеве диво не влазить у класичну банку. І не лише це відрізняє сорт Бичаче серце від усіх інших. Такі величезні помідори мають оригінальний зовнішній вигляд, а також кілька різновидів основного сорту – Бичаче серце f1 буває червоне, оранжеве, рожеве, золоте, жовте, біле і навіть чорне!

вирощування томата Бичаче серце

Ці нестандартної форми томати давно завоювали серця багатьох дачників, оскільки вони ще й дуже корисні для здоров’я. Помідори Бичаче серце f1, як стверджують фахівці і свідчать відгуки на сайтах, багаті на вітаміни С, В, Д, клітковиною, фолієвою та нікотиновою кислотою, цукрами, мінеральними і пектиновими речовинами. Цікавий той факт, що багато років існувало велика помилка, що помідори такого сорту отруйні, тому їх розводили як декоративну рослину.

Різновиди сорту

Бичаче серце f1 помаранчеве являє собою томати, що досягають від 300 до 800 грам. Сорт відрізняється середнім терміном дозрівання, а для того, щоб отримати більш ранній урожай, досвідчені дачники радять розводити його розсадою. Помаранчеве Бичаче серце найкраще формувати в одне стебло, а також обов’язково робити для кущів опори. Пасинки ж треба своєчасно видаляти. Помаранчеве Бичаче серце f1 – томати з характерним для даного сорту кольором плодів, а також відмінним смаком і зовнішніми даними.

Читайте по темі:  П'ять кращих сортів огірків для вирощування в 2019 році

вирощування томата Бичаче серце

Крім сорту Помаранчеве Бичаче серце, існують і інші цікаві різновиди. Чорне можна назвати сортом з пізнім терміном дозрівання. Його бурі, майже чорні, помідори володіють ніжною серединкою і майже не мають всередині насіння. Такі томати здатні важити в середньому 400 – 600 грам. Особливостями сорту, як свідчать і відгуки на сайтах, є здатність культури плодоносити на всіх наявних кистях. На кожній з них в нормі з’являється до 4 плодів.

Бичаче серце f1 червоне являє собою сорт з середнім терміном дозрівання. Його кущі являють собою рослини з розлогими гілочками, а особливістю є можливість отримати з одного куща помідори різної ваги. Під час першого зняття врожаю у вас виявляться плоди, які важать до 800 грамів, а під час другого – до 400. Також ті томати, які будуть менш великими, часто мають форму овалу, а не серця.

вирощування томата Бичаче серце

Бичаче серце рожеве являє собою ще один вид основного сорту, і являє собою пізньостиглий сорт томатів. На кущиках традиційно виростають плоди різного розміру і ваги – вперше можна зібрати помідори, які важать на 900 грам, пізніше – навіть мають близько 200. Такий вид овочевої культури проявляє хороший імунітет до захворювань. Має чудовий смак і аромат. Бичаче серце f1 золоте являє собою сорт, який має середні терміни дозрівання плодів. Перший урожай реально отримати десь на 110 день. Кущики такого виду є досить високими, можуть вирости до 160 см. Плоди овоча Бичаче серце золоте мають відмінну золотисто-жовте забарвлення і конусоподібну форму. При першому збиранні врожаю їх маса сягає до 600 грам, а при подальших можна очікувати збору помідорів навіть до 100 грам.

Підвид Бичаче серце Гігант являє собою сорт з середнім терміном дозрівання. Такі помідори мають гарний малиновий колір, характерну для основного сорту форму. Як показує практика та відгуки садівників на сайтах, цей вид томатів найкраще вирощувати в помірному кліматі без плівки.

Відео «Як підготувати насіння до посіву»

Характеристика

Даний вид добре підходить для вирощування як в умовах відкритого грунту, так і для теплиці. Він має детермінантні кущі, які до того ж ще й досить розлогі. Такі культури здатні досягати в довжину до півтора метрів. При вирощуванні на грядці врожайність кожного куща може скласти до 5 кг. Якщо вирощування буде проводитися в теплиці, то з кожної рослини реально отримати до 12 кг добірних томатів.

вирощування томата Бичаче серце

Сорт має середні терміни дозрівання плодів. Таким чином, ви зможете ласувати свіжими томатами через 120 – 130 днів. Плоди куща здатні відрізнятися не тільки по масі, але і по формі. Відмінною особливістю вважається розташування на нижніх кистях найбільш великого розміру томатів. Вони можуть важити близько 400 грам, а на верхніх гілочках розташовуються плоди, які ледь досягають ваги 100 грам.

Що стосується опису плодів різних видів сорту, що воно багато в чому збігається. Кожен з видів має властивий йому колір – рожевий, червоний, помаранчевий, чорний, золотистий, а також серцеподібну форму плодів. Достоїнствами можна сміливо назвати відмінні смакові якості плодів, їх великий розмір, високу ступінь врожайності. Невеликим мінусом помідорів фахівці та відвідувачі сайтів у відгуках називають те, що, як вже говорилося вище, вони навряд чи підійдуть для консервування із-за значних габаритів.

Агротехніка

Вирощування таких великих помідорів є досить трудомістким процесом. Насіння на розсаду прийнято сіяти на початку березня, при цьому глибина їх закладання повинна становити близько 3 см. Перед посівом їх рекомендують обробити розчином марганцівки, після якого слід промити водою. Пікірування проводять в той період, коли візуально буде помітно наявність на кущику не менше двох листочків. Також фахівці і досвідчені городники радять здійснювати підживлення за допомогою комплексних підживлень. Приблизно за півтора тижні до висаджування потрібно проводити загартовування.

Читайте по темі:  Чорна ніжка у помідор: заходи боротьби

вирощування томата Бичаче серце

Що стосується теплиць без опалення, то розсаду у них слід садити на початку травня, а в умовах відкритого ґрунту її рекомендовано висаджувати на грядки з кінця травня по початок червня. При вирощуванні овочевої культури в парнику необхідно обов’язково провітрювати приміщення, щоб рослина не заразилися небезпечним фітофторозом. При висаджуванні прийнято використовувати таку схему посадки – близько 5 рослин на кожен метр квадратний. Кущі також потрібно підв’язувати. При формуванні слід залишати пару стебел. В кінці липня роблять прищіпку точки зростання. Збір врожаю потрібно проводити по мірі дозрівання томатів.

Відео «Теплиця з полікарбонату для вирощування томатів»

З відео-ролику ви зможете дізнатися, як обладнати таку теплицю і що потрібно, щоб отримати гарний урожай стиглих томатів Бичаче серце.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя