Покрокова інструкція кладки барбекю з цегли

311

Дана стаття – це покрокова інструкція кладки барбекю з цегли своїми руками. Пропонований вашій увазі варіант барбекю являє собою конструкцію з подвійними стінками – внутрішня стінка, навколишня область приготування, виконана з термостійкої вогнетривкої цегли, зовнішня стінка виготовлена з модульної цегли. (Ми вибрали цеглу досить великого розміру, щоб зменшити роботу по його кладці. Ви можете використовувати той цемент, який є під рукою, просто потрібно внести деякі корективи при реалізації проекту.

Повітряний прошарок товщиною 10 см між стінками допомагає теплоізолювати зону приготування їжі. Зверху стінки покриваються відносно тонкої плиткою з обробленого каменю. В місцях прямого контакту з вогнем рекомендується використовувати вогнетривку глину: вона жаростійка і довгий час не дає тріщин. Фундамент барбекю являє собою поглиблену на 30 см опору, посилену підтримуючу плиту. Подібний фундамент, званий «плаваючим», розроблений з урахуванням можливого зсуву при зміні температури. Про місцеві специфікації будівельних норм ви можете дізнатися у інспектора з нагляду за будівництвом.

Як зробити барбекю з цегли

Підготовчі роботи

Підготуйте майданчик 120×150 см По периметру майданчика викопайте траншею шириною 30 см і глибиною 25 см Видаліть 10 см грунту з залишився в середині траншеї прямокутника і заокруглюйте його краю. Встановіть опалубку навколо ділянки так, щоб в задній частині вона виступала над землею на 5 см, а в передній – на 3.5–4 см (невеликий ухил необхідний для ефективного відведення дощової води). Підсильте опору п’ятьма 130 см шматками арматури. Два шматки арматури укладіть в 10 см від передньої і задньої сторін траншеї; три рівномірно розташуйте між ними. Змастіть опалубку оліфою або спеціальним антиадгезійним агентом і залийте бетоном.

Читайте по темі:  Євроштахетник: характеристики, переваги

Як зробити барбекю з цегли

Розмітка

Після того як фундамент застигне, на що буде потрібно приблизно тиждень, нанесіть на нього крейдою розмітку, позначивши розташування внутрішнього краю цегляної стіни. Прокресліть лінію в 10 см від переднього краю фундаменту і перпендикулярно їй, в центрі майданчика, ще одну. Симетрично щодо осьової лінії накресліть прямокутник 60×80 см, однією стороною якого буде перша лінія.

Як зробити барбекю з цегли

Суха розкладка внутрішнього шару цегли

Навколо зовнішньої сторони прямокутника укладіть (без використання розчину) перший шар вогнетривкої цегли, залишаючи зазори в 0.3 см

Примітка: правильне положення внутрішніх стін необхідне, щоб вони могли підтримувати решітки гриля. Почніть з розміщення цілих цеглин у передній лінії, в середині короткої стінки укладіть розрізану цеглу.

Як зробити барбекю з цегли

Суха розкладка зовнішнього шару цегли

Викладіть зовнішню стінку з модульної цегли розміром 10×8×20 см Залиште зазор між цеглою ~1 см Задня стінка повинна пройти в ~1 см від останнього вогнетривкої цегли лівої стінки. Розрізана цегла повинен опинитися в середині лівої стінки. Обведіть крейдою периметр зовнішньої стінки.

Як зробити барбекю з цегли

Шаблон для робіт кладок

Зробіть шаблон кладки. На дерев’яному бруску нанесіть 8 міток, відповідних розміру вогнетривкої цегли, з зазором 1 см для нижнього шва і 0.3 см для решти швів. Верхня частина заключного ряду повинна опинитися на відстані 90 см від нижнього краю. Перенесіть верхню лінію на іншу сторону лінійки-шаблону. Викладіть 11 рядів модульної цегли так, щоб останній ряд збігався з відміткою 90 см (товщина кожного шва при цьому повинна вийти близько 1 см).

Як зробити барбекю з цегли

Укладання першого ряду цеглин внутрішньої стінки

Покладіть шар розчину, необхідний для 1 см шва, уздовж накреслені крейдою ліній для внутрішньої стінки. Викладіть перший ряд з вогнетривкої цегли зазором 0.3 см

Читайте по темі:  Догляд за газоном восени і його підготовка до зими

Як зробити барбекю з цегли

Укладання першого ряду цеглин зовнішньої стінки

Викладіть перший ряд цегли зовнішньої стінки. Використовуйте промаслені 1 см вставки, щоб створити вентиляційні отвори після передніх цеглин лівої і правої стінок.

Як зробити барбекю з цегли

Кладка стінок

Почніть другий ряд кладки зовнішньої стінки з півцеглини, що примикає до внутрішньої стінки. Цегла у другому ряду повинна розташовуватися в шаховому порядку щодо першого ряду. По черзі укладайте ряди внутрішньої і зовнішньої стінок, після кожного ряду перевіряючи якість кладки з допомогою зробленого шаблону і рівня. Схему кладки барбекю з цегли своїми руками ви можете простежити на фотографіях, що супроводжують нашу інструкцію .

Як зробити барбекю з цегли

Металеві елементи (зв’язки)

Помістіть металеві зв’язки між кутами внутрішньої і зовнішньої стін на другому, третьому, п’ятому та сьомому рядах.

Як зробити барбекю з цегли

Згладжування розчину

Коли розчин затвердіє достатньо, щоб протистояти мінімальному тиску пальців (перевірте шви на обох стінках через кожні кілька рядів), сгладьте його. Для цього вам знадобиться спеціальний інструмент для розшивки швів. Час, коли настала пора приступати до розшивки швів, залежить від типу використовуваного розчину.

Як зробити барбекю з цегли

Додавання опор для гриля

Над п’ятим, шостим і сьомим рядами кладки прикріпіть Т-подібні пластини, які будуть служити для підтримки решіток гриля. Використовуйте 10 см пластини з бічними виступами завтовшки не більше 2.5 мм. Розташуйте пластини вздовж бічних стінок з вогнетривкої цегли на відстані 8, 30, 45 і 67 см від задньої стіни.

Як зробити барбекю з цегли

Покриття кам’яною плиткою

Коли ви закінчили укладання стінок, встановіть верхнє перекриття з обробленого природного каменю. На верхню поверхню внутрішньої і зовнішньої стінок покладіть шар розчину, розрахований на товщину шва 1 см. Укладіть перекриття з плитки, один край якої має стати врівень з внутрішньою поверхнею вогнетривкої цегли. Переконайтеся, що плитки знаходяться на одному рівні. Обробіть шви, коли розчин почне схоплюватися. Через тиждень загерметизуйте стики між плитами спеціальним складом та встановіть гриль.

Читайте по темі:  Гарний двір приватного будинку своїми руками + фото

Як зробити барбекю з цегли

Робота закінчена. Завдяки нашій покроковій інструкції будівництва барбекю з цегли ви своїми руками зможете зробити те, чим довгі роки будете пишатися. Залишилося купити м’ясо і овочі і покликати в гості друзів і рідних…

Як зробити барбекю з цегли

Джерело перекладу і фото: http://www.blackanddecker.com

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя