Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

318

Майстри ландшафтного дизайну рекомендують планування посадок уздовж забору проводити на початковій стадії будівельного процесу. В цьому випадку до моменту заселення територія набуде обжитий вид і наповнить простір красою квітучих насаджень. Але облагороджувати заміський ділянку ніколи не пізно. Питання, які дерева переважно посадити уздовж забору, розглянемо всебічно.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Нюанси планування

Перед початком процесу озеленення проводять огляд ділянки, що підлягає перетворенню. При підборі насаджень для оформлення простору вздовж паркану на дачі важливо оцінити і вміло використовувати позитивні моменти.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Посаджені дерева повинні вміло маскувати негативні сторони, якщо вони не підлягають усуненню. Щоб грамотно визначити, які дерева краще вибрати для оформлення забору, необхідно з’ясувати ряд питань:

 • Призначення дерев і чагарників. Чи буде це додаткове прикраса, висаджені вздовж красивого забору, чи висадка проводиться з метою приховати наявні дефекти і недоліки ділянки.
 • Площа території, яка відводиться під дерева. Не варто надмірно перевантажувати ділянку високими і великими насадженнями, це здатне візуально зменшити внутрішній простір.
 • Характеристика грунту. Дерева відрізняються умовами проростання, тому потрібно подбати про створення для них комфортного середовища.
 • Ступінь освітлення. Це впливає на вирішення питання, з якого боку паркану проводити посадку. Рада! За високим суцільною огорожею саджайте тіньовитривалі дерева, які не потребують великої кількості прямих променів сонця.
 • Можливість подальшого догляду. Якщо планується регулярний і ретельний догляд, можна вибирати декоративні насадження, які вимагають підвищеної уваги. При нестачі вільного часу зупиніть вибір на невибагливих примірниках.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Існує два напрямки при оформленні ділянки вздовж огорожі:

 • Пейзаж максимально наближений до природного виростання, де низькорослі посадки йдуть упереміш з високими екземплярами насаджень. Варіант хороший для нерівних місцевостей і здатний вміло замаскувати недоліки території.
 • Чітке дотримання геометричних форм. Ряди дерев строго вивірені, рослини підібрані за зростом і формують доглянуту завершену композицію.

Гарний краєвид постає на фото з деревами вздовж паркану на ділянці:

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Вибір рослин з урахуванням виду забору

Вибір насаджень проводять з урахуванням характеристик огорожі, якою вона висоти і з яких матеріалів виконано.

Читайте по темі:  Дизайн освітлення ділянки

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Сітка рабиця

Сітка вважається нестійкою конструкцією, тому навантажувати її важкими рослинами небажано. Проблему представляє і прозорість забору. Тому при виборі чагарників і дерев орієнтуються на екземпляри, які приховають внутрішню територію ділянки від сторонніх поглядів і не створять зайвого навантаження на конструкцію.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Формування живоплотів – оптимальне вирішення питання. Зазвичай для цих цілей використовують високі чагарники, які не потребують регулярної обрізку крони. Уздовж прозорого паркану добре висадити:

 • невибагливу бузок;
 • вечнозеленую тую;
 • корисний глід або барбарис;
 • іргу;
 • чорноплідна горобина.

Проміжок між чагарником і парканом становить близько 1 м, глибина посадки понад півметра.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Крім сітки рабиці, прозорістю володіють і ефектні ковані огорожі. Красиво оформити простір уздовж забору допоможуть рослини, представлені в наступній таблиці:

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Дерев’яна огорожа

Дерев’яна огорожа вважається універсальним, тому особливих обмежень при виборі насаджень для висадки не існує. Ділянка уздовж огорожі заповнюють плодовими деревами або кучерявими чагарниками типу хмелю. Єдиною проблемою в цьому випадку постане питання періодичного фарбування.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Огорожа з профнастилу

Металева конструкція створює певні труднощі при озелененні прилеглої території. Проблема полягає в сильному нагріванні металу, жар від якого переходить на насадження. Другий важливий аспект – затененность на окремих ділянках. Тому тут приживуться невибагливі екземпляри у вигляді жасмину та бузку. Добре буде себе почувати малина і обплітають поверхню ліани.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Характеристика насаджень з урахуванням захисної функції

Декоративна прикраса ділянки – не єдине призначення дерев, висаджених уздовж паркану. Найчастіше вони виконують захисну функцію, затримуючи пил і вихлопні гази від проїжджаючого повз транспорту. На окремих ділянках насадження створюють подобу щита від сильного вітру.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Зауваження! Живопліт, на яку покладається захисна функція, краще висадити за парканом.

Якщо дозволяє простір, щит з насаджень вздовж паркану формують в кілька рядів. Невисокі екземпляри висаджують ближче до дороги, вони затримають на собі важкі елементи від вихлопних газів. Безпосередньо вздовж паркану розміщують великі дерева, висота яких перевищує розмір огорожі ділянки. Подібна форма висадки не тільки створить перешкоду від пилу і газу, але і значно знизить шумові ефекти.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Практичність в поєднанні з декоративністю – верх досягнення в майстерності ландшафтного дизайну. Щоб корисні дерева створювали на ділянці привабливий пейзаж, скористайтеся інформацією в таблиці нижче:

Читайте по темі:  Як зробити будку утеплену для собаки своїми руками

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Витривалість – важлива умова вибору рослин

Можливість регулярно поливати дерева та інші насадження за парканом є не завжди. Тому варто звернути увагу на екземпляри, які стійкі до посухи. Їх зазвичай висаджують на ділянках з гарним освітленням. Так само як північно-східна і південні боку. Перебувати під палючим сонцем без поливу тривалий час здатні такі види дерев і чагарників:

 • верба ламка і біла;
 • клен татарський і гостролистий;
 • різні види ялівцю;
 • туя західна і в’яз гладкий;
 • дівочий виноград.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Суцільний паркан – одна з причин формування постійної тіні на ділянці вздовж огорожі. Це можуть бути бетонні, дерев’яні або металеві конструкції. Ділянка, який висвітлюється в першій половині дня, а після полудня знаходиться в затіненні, рекомендується оформити наступними деревами:

 • кленом цукровим і гостролистий;
 • липою мелколистной;
 • туями західної;
 • ялиною;
 • вязом або грабом;
 • черемхою.

Крім дерев, на ділянці вздовж суцільного паркану висаджують тіньовитривалі ліани і чагарники:

 • плющ і ліщину звичайну;
 • бузину;
 • калину;
 • дівочий виноград;
 • жимолость;
 • дерен білий.

Важливо! Серед плодових чагарників на особливу увагу заслуговує кизил чоловічий. Крім витривалості щодо нестачі світла, він надзвичайно довговічний. Тривалість життя цього примірника сягає 200 років.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Трохи про чагарниках

Крім дерев, територію ділянки вздовж паркану оформляють чагарниками. Зверніть увагу на плодові види, які після привабливого періоду цвітіння принесуть корисний урожай. Перевагу віддають насадженням, звичним для конкретних кліматичних умов. Гнатися за екзотикою не рекомендується.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Чагарники – найбільш підходящий варіант для формування живоплотів. Низькорослі види підійдуть для розмежування лінії з сусідньою ділянкою, більш високі сорти підбирають при висадці уздовж зовнішнього паркану. Це можуть бути насадження з однакових рослин або вдало підібране комбінування різних видів. Популярністю для висадки уздовж забору і прикраси ділянки користуються такі рослини:

 • спірея;
 • гортензія;
 • бузок;
 • туя.

Увага! Окремі види не переносять сусідства один одного. Яскравим прикладом служить нелагідність дерну і барбарису.

Багато плодоносні чагарники швидко розростаються, тому територія вздовж паркану потребує періодичного догляду. Уривок або вирубка зайвих примірників, видалення хворих гілок збереже привабливість ділянки.

Читайте по темі:  Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

При відсутності можливості сформувати багаторядну огорожа, чагарники висаджують густо в одну канаву. Гібриди з кольоровими листям насадження ефектно прикрасять простір ділянки вздовж паркану. Наступна таблиця стане відмінною підмогою при виборі рослин для щільної посадки:

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Правила посадки дерев вздовж паркану

При впорядкуванні уздовж забору ділянки, важливо грамотно скомпонувати рослини, щоб дерева і чагарники створювали гармонійну композицію.

Багаторядна посадка здійснюється каскадом: безпосередньо біля паркану висаджують високі дерева, потім йде смуга середніх по висоті насаджень, завершують картину низькорослі рослини. Цей прийом дозволить милуватися усім різноманіттям рослинності на ділянці.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Зі зворотного боку паркану варто уникати висадки плодових дерев. У разі несвоєчасного прибирання опале фрукти створять біля ділянки неохайний зовнішній вигляд. Високі дерева з часом можуть створювати загрозу цілісності проходять поблизу комунікацій. Цей аспект потрібно враховувати при підборі саджанців для висадки уздовж паркану.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Рекомендації фахівців допоможуть уникнути прикрих помилок при висадці на ділянці дерев уздовж огорожі:

 • Дотримуйтесь мінімальний проміжок для повноцінного розвитку кореневої системи. Близько висаджені до паркану дерева здатні порушити цілісність конструкції. Також насадження можуть затінювати сусідню ділянку і викликати справедливе невдоволення його власників. Оптимальна відстань для посадки дерев біля паркану становить 3 м, чагарників – 1,5 м.
 • Високі види дерев вимагають ще більше вільного місця. Щоб потужна крона не завдавала незручностей оточуючим, великі дерева висаджують на ділянці з проміжком між парканом в 5 м.
 • Застій повітря – одна з причин вимерзання насаджень в зимовий період. Цей момент враховують при виборі місця для посадки уздовж забору декоративних рослин.
 • Потужні дерева мають розгалуженою кореневою системою. Щоб не допустити пошкодження цілісності фундаменту, від житлових будівель вони повинні відстояти на відстані 7 м.
 • Слід дотримуватися обережності при оформленні ділянки поруч з водопроводом.
 • Присутність поблизу плодових дерев зливної ями вкрай небажано.

Посадку дерев на ділянці проводять, коли вже закінчився або ще не розпочався вегетативний період. Відсутність морозів і стійкого тепла – дуже вдалий час зайнятися благоустроєм території вздовж паркану.

Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Висновок

При оформленні деревами території уздовж огорожі враховують ряд факторів. Яку роль відіграють насадження – практичну або декоративну. Приділяють увагу особливостям росту, який грунт підходить, потрібно чи велика кількість світла або потрібна тінь. Стежать, щоб розміри дерев не створювали проблем на власному і сусідній ділянці. При грамотному плануванні згодом ділянку ефектно перетвориться і буде радувати привабливою композицією.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...