Розсувні пластикові вікна

15

В епоху масової заміни старих дерев’яних віконних блоків на алюміній і пластик розсувні пластикові вікна довгий час залишалися відносно рідкісним явищем. Тільки в останні п’ять-сім років популярність розсувних конструкцій стала стрімко зростати. Власники балконів і лоджій нарешті «розсмакували» більшу частину переваг універсальної віконної системи.

Розсувні пластикові вікна

Що дає установка розсувних вікон

Основна відмінність від класичної конструкції полягає в тому, що віконна стулка блоку відкриваються не поворотом, а зміщенням паралельно рамі. Це означає, що в умовах обмеженого простору стулку можна відкрити однією рукою, практично не змінюючи свого положення, не ухиляючись від повертається стулки.

Що це дає? По суті, розсувні вікна ПВХ дають можливість:

  • Повноцінно використовувати підвіконня і прилеглу до зовнішньої стіни частина корисної площі квартири;
  • При установці розсувних віконної конструкції вікна на лоджії її приміщення можна переобладнати в додаткове житловий простір, наприклад, для заняття спортом або вирощування лимонів;
  • Зменшити втрати тепла, знизити рівень шуму, зробити проживання в квартирі комфортнішим.

Важливо! Все перераховане стає реальним лише за умови установки теплих двох або трикамерних віконних профілів.

Крім теплих вікон, багато фірм пропонують встановити більш легкі і прості алюмінієві однокамерні розсувні вікна. Такі системи прекрасно захищають від дощу і пилу, але лоджія або балкон стає по-справжньому населеної тільки в теплу пору року.

Розсувні пластикові вікна

Полегшені алюмінієві вікна з розсувними стулками вибирають для відносно старих балконів або для приміщень, в яких важливо забезпечити вільний простір. Невелика вага алюмінієвої рами практично не вплине на навантаження, потрібно тільки підсилити каркас огорожі балкона.

Читайте по темі:  Як зробити дерев'яне вікно своїми руками: креслення, відео

Якщо в будинку зроблені нормальні повнорозмірні балкони і лоджії, економічно більш вигідним буде установка розсувний пластикової віконної системи на основі трикамерного пакету, за відгуками користувачів, зменшуються втрати тепла, краще стійкість до злив і вище надійність фурнітури.

Пристрій пластикових розсувних систем

Основою розсувного пластикового вікна є металопластиковий каркас, армований вставкою з оцинкованого сталевого профілю. Відсутність у віконному блоці вертикальної стійки, на якій в класичній схемі підвішується повертається стулка, змушує виробників робити профіль більш потужним і дорогим.

Розсувні пластикові вікна

Переміщення зсувний стулки забезпечується за рахунок направляючого жолоба. У нижній частині стулки встановлені опорні ролики, тому конструкція не ковзає, а котиться по пластику. Таке рішення дозволяє зробити розсувні вікна малочутливими до пилу і вологи.

Бічна кромка стулки розсувних вікон ущільнюється спеціальним поруч із синтетичної ворси або щетинок, званих щітковим ущільнювачем. Це дає можливість на порядок збільшити стійкість силіконових ущільнювачів при переміщенні стулок.

Особливості конструкції

Конструктивно розсувні пластикові вікна ділять на три основні групи:

  1. Англійське вікно, в якому віконна рама розділена на дві частини. Нижня половинка являє собою рухливу стулку, яку можна по напрямних просто піднімати на висоту отвору;
  2. Поздовжньо ковзаючі розсувні системи, в яких віконна стулка переміщається в горизонтальному напрямку, подібно до дверей купе. У закритому і відкритому стані рухлива і примикає «глуха» частина пластикової рами залишаються в своїх площинах, аналогічно шафі-купе;
  3. Розсувні системи з доворотом рухомої частини рами на посадочне місце. При відкритті стулка спочатку подається «на себе», стає на направляючий жолоб. Тільки потім віконна стулка може бути зрушена горизонтально.

Розсувні пластикові вікна

До відома! Через підвищену маси рами пластикового вікна розсувні системи не застосовують для облаштування виносного скління балконів.

Пластикові розсувні вікна з підйомною рамою мають репутацію найбільш надійних і стійких до злому, але їх використання обмежене розмірами віконного отвору, тому англійське вікно може бути встановлено на кухні, в коридорі або ванній кімнаті. Зазвичай пластикове вікно з вертикальною стулкою встановлюють на верхніх і мансардові поверхах котеджів та гостьових будинків.

Читайте по темі:  Розміри вікон в приватному будинку

Розсувні пластикові вікна

Англійське вікно відмінно витримує інтенсивні дощі, які не примерзає і не боїться перекосу або розбухання дерев’яних балок стін, що найчастіше відбувається в каркасних і брусових будівлях.

Крім очевидних переваг, у розсувних пластикових систем є ряд недоліків. По-перше, розсувні системи можна встановити не на будь-який балкон. Обмеження пов’язані, перш за все, з розмірами балкона і місцем установки рухомий пластикової стулки.

Розсувні пластикові вікна

У класичному варіанті відкритий отвір виконують в кутовий або в центральній частині рами. У першому випадку можна домогтися дуже хорошою шумо-і теплоізоляції, встановити повноцінну москітну сітку, але в режимі провітрювання відкривати пластикову стулку буде не зовсім зручно. Такі варіанти найчастіше використовують для кутових балконів. Якщо балкон використовується для зимового саду або домашнього спортзалу, асиметричне розташування буде найбільш сприятливим.

Розсувні пластикові вікна

У другому випадку віконний проріз оформляється у вигляді двох симетричних розсувних частин, що переміщаються в протилежних напрямках, як на фото.

Розсувні пластикові вікна

Розмір віконного отвору може досягати 2/3 заскленій поверхні. До недоліків такої схеми можна віднести слабку герметичність вертикального стику між пластиковими стулками в закритому стані. Навіть використання спеціального профілю та фурнітури замку, філігпісов в зимовий час може не забезпечувати повноцінне закриття системи.

Пластикові конструкції, як правило, прекрасно переносять перепади температур і випадання конденсату. Якщо балкон або лоджію використовують, як опалювальне приміщення, механізми замків і фурнітури не замерзають і залишаються в робочому стані, навіть в крижаний дощ.

Експлуатація та обслуговування розсувних вікон

За заявами провідних постачальників розсувних пластикових вікон, механізм і фурнітура успішно витримають експлуатацію протягом 25-35 років, за умови повноцінного періодичного обслуговування та регулювання запірних механізмів. Але в різних умовах надійність вікон може відрізнятися.

Читайте по темі:  Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція

Наприклад, англійське вікно через 15 років служби в будь-яких умовах вимагає замети тільки нижньої кромки ущільнювача і фіксатора верхнього положення пластикової стулки розсувної системи. Горизонтально розсувні вікна за той же період вимагають додатково регулювання блокує системи і заміни роликів. Чим вище рама, тим швидше відбувається знос.

Розсувні пластикові вікна

При обслуговуванні розсувних вікон основна увага приділяється регулюванню замків, мастилі і налаштування обмежувачів переміщення. Поверхня щеточного і силіконового ущільнення необхідно періодично очищати від пилу і змащувати спеціальними захисними складами. Пластикові напрямні жолоби є найбільш чутливими до забруднення з усіх механізмів розсувних вікон, тому в обов’язковому порядку ролики і контактна поверхня повинні продуватися від бруду, але без застосування миючих засобів.

Висновок

Основною причиною, по яким розсувні пластикові вікна не мають такої популярності, як в країнах ЄС, можна назвати високу вартість конструкції і досить складний механізм фурнітури. Якщо в орних пластикових вікнах знос можна компенсувати регулюванням, то в зсуваються схемах переважно використовувати свідомо якісну зносостійку конструкцію з великим терміном служби.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...