Вікна в будинку з клеєного бруса

46

Рідко який будинок може зрівнятися за красою з дерев’яним котеджем або будиночком з профільованого брусового матеріалу. Але зведення і обробка подібних будиночків вимагає дуже зваженого і професійного підходу до окремих деталей. Наприклад, невміле або неграмотне оформлення вікна в будинку з клеєного бруса може не тільки вплинути на зовнішній вигляд, але і привести до серйозних проблем усередині приміщення.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Як правильно підготувати вікно

Перш ніж вибирати форму лиштви і спосіб обробки вікон, необхідно правильно засклити віконні прорізи, з урахуванням осідання стін з клеєного бруса і зміни висоти вінців:

  • Віконна рама вмонтовується в отвір тільки на підготовлений каркас обсад. Кріплення вікна виконується за допомогою будівельних шурупів, заганяє з внутрішньої сторони рами в товщу обсадної шпонки;
  • Під раму вікна обов’язково укладається подкладной профіль. Найчастіше профіль кріпиться до нижньої кромки рами до установки у віконний отвір;
  • Щілини по нижній кромці вікна і на третину висоти бічних стійок віконної рами запінюються монтажним спіненим поліуретаном. Верхній компенсаційний зазор і залишилися бічні порожнини щільно забиваються джутовим волокном.

Щоб волога не затікала в щілини між вікном і торцевою поверхнею клеєного бруса, по периметру вікон прорізи закривають плівкою і чорновими лиштвами зі звичайної необрізної дошки. Остаточна осаду стін з клеєного високомарочного бруса завершиться приблизно через півроку, тому обробку можна починати не раніше ніж через 5-6 місяців після установки вікон.

Важливо! Установка вікна в будинку з клеєного бруса повинна виконуватися тільки із застосуванням проміжного каркаса обсад.

Зрозуміло, обсаду і бічні торці клеєного бруса необхідно обробити водозахисним складом і антисептиком для зовнішніх робіт.

Чому так важливо використовувати обсаду

Велике число доморощених експертів намагаються представити клеєний брус матеріалом, за структурою та властивостями, що нагадує водостійку фанеру. В реальності клеєний брус різних виробників і марок може серйозно відрізнятися за такими характеристиками, як пористість деревини і здатність поглинати або віддавати водяні пари.

Читайте по темі:  Як підготуватись до приїзду замірника пластикових вікон

Незалежно від того, з якої деревини зроблений клеєний брус – з карельської сосни або молодняка, спиляного на воронезьких санітарних лісозаготівлях, матеріал все одно зберігає основну здатність деревної структури – вбирати і віддавати вологу. Існують окремі марки дорогою термостатно деревини, у якій водопоглинання знижено на порядок, але це дуже дорогий матеріал, і клеєний брус з нього не роблять.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Осадка стін у великій мірі залежить від клімату і вологості повітря, але, в будь-якому випадку, деформація отвору вікна з клеєного бруса буде, і закінчиться не раніше, ніж через 4-5 років. Але навіть при мінімальній величині опади вінці клеєного бруса легко ламають склопакети та алюмінієві рами.

Крім того, дошка обсад використовується, як підставу для кріплення наличників і укосів. Якщо, всупереч здоровому глузду, відмовитися від обсад і закріпити елементи обробки безпосередньо на клеєного бруса, цілком можливо, що восени або навесні лиштви будуть просто зірвані з кріплень.

Установка зовнішньої обробки вікна

Виконання опоряджувальних операцій краще запланувати на сухий і теплий період часу. Так як деякі елементи встановлюються з використанням клейових і полімерних складів, укласти пароізоляційну мембрану або наклеїти різьблені лиштви простіше і швидше в літній період.

Стандартна обробка вікон зводиться до послідовного монтажу захисних і декоративних елементів на віконний отвір:

  1. Установка підвіконня й відливу на зовнішній стороні вікна;
  2. Закладення стиків між віконними рамами і торцевою поверхнею клеєного бруса;
  3. Монтаж бічних укосів і верхньої декоративної планки;
  4. Кріплення лиштв на лінії стику клеєного бруса з блоком вікна.

Всі перераховані операції можна легко виконати своїми руками, за умови дотримання технології монтажу. Якщо є досвід столярних робіт, то при невеликому тренуванні можна виготовити навіть різьблені або точені варіанти наличників. Для будівель, побудованих з клеєного бруса, зазвичай використовують більш строгий однотонний декор, різьблення і візерунки більше підходять для дерев’яних будівель.

Читайте по темі:  Які вікна вибрати – дерев'яні або пластикові

Вікна в будинку з клеєного бруса

Установка підвіконня, відливу, бічних укосів

Для будинку з клеєного бруса однаково підходить як дерев’яна, так і металопластикова рама, всі розмови про те, що пластикове вікно не підходить для брусових стін, всього лише маркетинговий хід. Для підвіконня можна використовувати стандартний пластиковий варіант, або виготовити його з якісної дубової або соснової дошки.

Порада! Для облаштування підвіконь, укосів і наличників необхідно відбирати бездефектний матеріал, який не має пробок, сучків, тріщин і інших неоднорідностей структури, здатних вплинути на зовнішній вигляд виробу.

Для зовнішньої обробки прекрасно підійде дуб, модрина, горіх. Якщо поверхня деревини передбачається фарбувати або тонувати, то можна використовувати сосну або ялина, які без покриття і тонера з часом вигорають на сонці до сірувато-білого відтінку. Не підходить для лиштв і укосів бук, береза, осика, вони швидко тріскаються під дією сонячних променів і втрачають первинний вигляд.

Щоб встановити підвіконня, потрібно акуратно обрізати піну уздовж нижньої кромки, видалити навіть ті ділянки, які виходять за межі рами. Дошку підвіконня розмічають, вирізають кути для стику на стіни з клеєного бруса. Величина «заходу» в віконний проріз впритул до рами вікна повинна становити не менш як дві третини від загальної ширини дошки. На підставу з клеєного бруса укладають пару тонких рейок-маячків, за якими вивіряють горизонтальний рівень підвіконня.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Залишається задути опорну поверхню клеєного бруса піною і укласти дошку на маяки, придавивши зверху гнітом в 3-5 кг. Таким же способом на опори-маяки встановлюють верхню планку і бічні внутрішні укоси, з тією лише різницею, що кріпити доводиться без використання монтажної піни, за допомогою штифтів, саморізів або цвяхів зі зрізаними капелюшками.

Перед установкою відливу і зовнішніх укосів необхідно ретельно закрити ущільнювач з джуту і поліуретанову піну паропроницаемой плівкою або герметиком.

Ширину відливу, що встановлюється на вікно будинку з клеєного бруса, вибирають такий, щоб виліт крапельника склав не менше 5 см. Положення і кут нахилу відливу вибирають таким, щоб кромка крапельника, після установки на пенополіуретановий клей і саморізи, перебувала нижче горизонту опорного клеєного бруса на 1,5 см.

Читайте по темі:  Вікна в підлогу

Найчастіше дерев’яні панелі і дошки кріплять за допомогою стандартних клеїв і саморізів. Такий спосіб дозволяє зафіксувати обробку дуже швидко і надійно, але на світлому або тонованому фоні залишаються чорними точками капелюшки саморезов, які псують загальне враження від дерев’яної шліфованої поверхні дерева.

Для кріплення зовнішніх укосів і верхніх планок можна використовувати звичайні цвяхи – сороковки із зрізаною капелюшком. Точки від сталевого торця цвяха, діаметром в пару міліметрів, практично непомітні для ока.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Досвідчені столяри воліють садити обробку на клеєні меблеві штифти. Для цього в товщі клеєного бруса або обсад висвердлюють отвори, діаметром 8-10 мм і глибиною 15-20 мм. Всередину гнізда заганяють підготовлені раніше монтажні штифти з дуба або сосни, зовнішні торці яких обробляють фарбою. Перед установкою вирізану планку укосу прикладають на місце і отримують із зворотного боку відбиток під сверловку. Залишається просвердлити в планці отвори, змастити столярним клеєм і встановити укіс на місце.

Вибір і установка наличників

Крім основної функції – закривати стики між клеєного бруса і віконним прорізом, лиштви використовуються, і як декоративне оздоблення для вікон. Після широкого поширення якісних гідроізоляційних і паропроникних плівок лиштви стали використовуватися в основному для декору і посилення зовнішнього вигляду вікна на тлі стіни з клеєного бруса.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Класичним матеріалом для виготовлення та оформлення лиштви для вікон є дерев’яна планка, округлого або профільованого перетину.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Для виготовлення декору вирізують заготовки, рівні висоті вікна плюс ширина самої планки. Кінці заготовок запиливают під кутом в 45о, після чого зашліфовивают і підганяють «за місцем», укладаючи кожну сполучається пару на стіну з клеєного бруса.

Вікна в будинку з клеєного бруса

Вузькі лиштви з дерева або МДФ кріплять штифтами на торець окосячкі вікон. Широкі і важкі лиштви додатково підвішують на дротовому підвісі до клеєного бруса стіни.

Висновок

Для оформлення вікон нерідко використовують звичайний металопластиковий профіль, пофарбований акриловими або поліуретановими фарбами в близький до дерева колір. Щоб вікно виглядало на тлі клеєного бруса по-справжньому ефектно, досить надати білій поверхні темно-коричневий або, навпаки, контрастно-жовтий колір.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...