Як утеплити вікна своїми руками різними способами

3

У всі часи і до наших днів питання утеплення вікон завжди було і є актуальним. Напевно, кожен добрий господар знає, що в холодні сезони близько 50% втрат тепла йде з приміщень через вікна.

Утеплення вікон

Особливо це стосується дерев’яних конструкцій, які в процесі експлуатації пересихають, в результаті чого з’являються тріщини в рамах і щілини.

Утеплення вікон своїми руками – це самий оптимальний варіант для вирішення цієї проблеми.

Так як цей спосіб є найбільш простим, вигідним і швидким, то є сенс розібратися у всіх особливостях і тонкощах цієї роботи.

Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Пояса щілин між склом і рамою, тріщини в самих рамах, зменшення щільності прилягання стулок до рами – це ті прямі сигнали, які говорять про те, що конструкція відчайдушно потребує утеплення.

Особливо гостро це відчувається в холодні пори року, коли вітер прямо свище і проникає через щілини. Але, кажучи наперед, варто зробити наголос на тому, що проводити подібні заходи краще всього навесні або влітку, і вже ніяк не взимку.

Утеплення вікон своїми руками необхідно, насамперед, для того, щоб скоротити витрати на енергоносії. З втратами тепла, господар будинку щодня втрачає також і свої гроші.

Для тих, хто думає, що питання стосується тільки дерев’яних варіантів, варто відзначити, що в деяких випадках утеплювати потрібно і сучасні пластикові продукти.

Особливості утеплення дерев’яних конструкцій

В даний час існує маса різних способів утеплення старих вікон. Більшість з них – це прості методи, суть яких полягає у застосуванні дешевих підручних засобів.

Читайте по темі:  Основа затишного будинку: вибираємо теплі вікна та двері

Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Такі технології були затребуваними кілька десятиліть тому, але їх застосовують і сьогодні.

Найефективнішими вважаються сучасні методи, які забезпечують герметичність на кілька років.

Закладення щілин паперовими смужками

Даний спосіб був винайдений ще нашими недалекими предками. Щілини дерев’яних конструкцій замощують не потрібними газетами, размягченими у воді.

Мокрим папером заповнювали весь простір між рамою і склом. Далі всі стики проклеюються смужками паперу. В якості клею використовувався розчин з розм’якшеного господарського мила.

Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Утеплення вікон своїми руками цим способом і сьогодні вважається ефективним, але є у нього і суттєві недоліки.

При настанні тепла смужки і газети потрібно в прямому сенсі слова «віддирати», а разом з ними зривається і фарба з виробу. З цих причин цей спосіб сьогодні практично вже не застосовується.

Використання вати

На зміну газетам і паперу прийшов інший спосіб утеплення за допомогою технічної вати.

Процес відтворення роботи дуже простий: у всі щілини заштовхується вата, зверху наклеюються тканинні смужки, як і в попередньому способі намилені розчином господарського мила.

Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Даний спосіб також є досить ефективним, тому не варто ним нехтувати.

З настанням тепла вату витягують і смужки прибирають, причому робиться це дуже просто і без нанесення ушкоджень покриттю конструкції.

Закладення щілин поролоном і скотчем

Матеріал поролон використовують для закладення великих щілин між стулками і рамою конструкції. Її прибивають або проклеюють по периметру стулок.

Раніше в продажу не було порола з клейкою стороною, тому його прибивали з допомогою маленьких цвяхів. Зверху все проклеюється паперовим скотчем.

Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Таке утеплення може прослужити кілька років. Цей спосіб широко застосовується і сьогодні, і це не дивно, адже поролон забезпечує хорошу герметичність конструкцій.

Читайте по темі:  Як утеплити дерев'яні вікна своїми руками

Застосування монтажної піни

Даний спосіб вважається найбільш поширеним. За допомогою монтажної піни щілини задуваються швидко і надійно.

Після засихання надлишки піни необхідно видалити.

Єдиний недолік цього методу – неестетичний зовнішній вигляд, але і цю проблему можна вирішити, використовуючи спеціальну мастику.

Використання теплозберігаючої плівки

Даний спосіб є простим і недорогим рішенням проблеми.

Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Утепляючи вікна своїми руками за допомогою теплозберігаючою плівки, варто обов’язково простежити, щоб вона була приклеєна «потрібною» стороною.

Одна сторона плівки має металеве покриття, інша сторона не має.

Приклеювати плівку потрібно таким чином, щоб вона «дивилася» на вулицю металевої стороною.

Особливості і способи утеплення металопластикових конструкцій

Вище були описані найпростіші і розповсюджені способи утеплення старих дерев’яних конструкцій. Важко в це повірити, але в окремих випадках пластикові вікна також потрібно утеплювати.

До таких випадків належать:

  • Неякісно зроблений монтаж конструкції;
  • Результат неправильної експлуатації;
  • Погана якість вікон;
  • Поломки фурнітури вікон;
  • Вихід з ладу ущільнювача;
  • Зміна геометрії конструкції.

В таких ситуаціях є два варіанти вирішення проблеми – зробити роботу самостійно, або ж скористатися професійними послугами спеціалізованої компанії, вибір залежить від ступеня складності роботи.

Зі значними порушеннями теплоізоляції пластикових конструкцій можуть впоратися лише професіонали, але деякі роботи по утепленню можна зробити і самостійно.

До таких відносяться наступні способи утеплення:

  • Заповнення щілин монтажною піною, забивання шпаклівкою і забарвлення;
  • Закладення щілин герметиком із застосуванням монтажного пістолета;
  • Обклеювання по периметру коробки конструкції спеціальною теплозберігаючою плівкою;
  • Способи зовнішнього утеплення (самостійно відтворити можна лише в тому випадку, якщо вікна розташовані не вище другого поверху).

Всі види робіт з утеплення сучасних пластикових вікон вимагають знання і дотримання технологій. Тому, при явних дефектах конструкції розумніше всього звернутися за допомогою до фахівців.

Читайте по темі:  Розсувні вікна для веранди

Варто відзначити, що подібний процес – це самий оптимальний варіант вирішення проблеми, пов’язаної з ізоляцією, завдяки якому тепло буде зберігатися в приміщенні, а витрати на опалення значно скоротяться.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя