Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

6

Утеплення будівель і споруд користується все більшою популярністю. Теплоізоляція приміщень дозволяє вирішити ряд поставлених завдань. Це в першу чергу економія енергетичних ресурсів на опалення, і підтримання комфортної температури в приміщенні як взимку, так і в літній час.

Утеплюють будинки, побудовані з різних матеріалів, дачі, балкони, лоджії та нежитлові приміщення. Як правильно утеплити балкон?

Існують різні методики залежно від конкретного випадку.

Матеріали утеплювача

Для утеплення балконів використовують:

 • Пінополістирол (пінопласт);
 • Екструдований пінополістирол (піноплекс);
 • Мінеральна вата;
 • ноізол (рідкий пінопласт).Утеплення повинно виконувати певні завдання. Крім основної — теплоізоляції, це ще і зниження шуму в приміщенні і додаткова гідроізоляція.
  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона
  Незалежно від виду використовуваного матеріалу, потрібно підготувати балкон до проведення робіт.

  Підготовка

  Перед проведенням основних робіт потрібно ретельно прибрати. Збити відшаровані частини штукатурки або бетону, очистити від старої фарби. Після цього потрібно прогрунтувати приміщення.

  Ця операція проводиться для очищення поверхонь від пилу, зміцнити основу. Робота виконується за допомогою малярних кистей або валиків.

  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

  Інші роботи можна проводити після повного висихання грунтувального шару.

  При необхідності проводиться обробка антисептиком. Це допоможе захистити базу від цвілі, грибкових заражень. Особливо ретельно обробляються місця, де відзначені протікання води.

  Перед утепленням необхідно встановити якісні склопакети. Це важливо зробити, адже більша частина тепла втрачається через неякісні вікна та щілини в рамах.

  Наступним кроком буде чорнове вирівнювання стін, закладення великих вибоїн. Наскрізні тріщини заповнюються гідроізоляційною мастикою.

  Існує два основних різновиди робіт. Можна утеплювати приміщення зовні і всередині будівлі.

  Як правильно утеплити балкон зовні?

  Якщо балкон знаходиться на першому поверсі — проблем не виникає. При роботі на другому — третьому поверсі, необхідна установка риштовки.

  Якщо ж це висотна будівля, то не обійтися без промислових альпіністів.

  Розрізняють два методи. Мокрий — із застосуванням клеїв і штукатурних розчинів і каркасний (сухий) метод. Вони вибираються в залежності від того, якими матеріалами буде оброблений будинок зовні.

  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

  «Мокрий» метод застосовується, якщо система утеплення буде зверху покрита:

 • Звичайною або структурною фасадною фарбою. При цьому важливу роль відіграє підготовка основи. Вона має бути рівною і гладкою;
 • Декоративною штукатуркою;
 • Мармур або гранітна крошка.Каркасний метод необхідний при використанні в обробці:
 • Композитних панелей;
 • Вологостійкої вагонки;
 • Пластика;
 • Сайдинга;
 • Системи «блок-хаус» (панелі імітують колоди або дерев’яні бруски).
 • еваг у такого способу утеплення багато.Економія внутрішнього простору. Якщо балкон не з’єднаний з кімнатою, то ця перевага грає важливу роль. Зазвичай балкони мають невелику площу і 5-10 см по периметру істотна економія.Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балконаЕкологічність. Так як пінопласт або піноплекс — це хімічно синтезовані матеріали, то краще не застосовувати їх усередині приміщень.

  Ефективність. Так як «тіло» балкона повністю закрито від дії вологи та температури, то руйнування основи відбувається набагато повільніше.

  Краса. При виконанні робіт по утепленню, автоматично поліпшується зовнішній вигляд балкона. Різноманітність матеріалів дозволяє вибрати потрібне оформлення фасадної частини будинку.

  Якщо утеплення проводиться зовні приміщення, то необхідно подбати про пристрій козирка, який буде захищати теплоізоляцію від попадання вологи.

  Утеплення балконів зсередини

  Види виконуваних робіт такі ж. Відмінність в тому що їх проводити значно простіше. Немає різниці на якому поверсі знаходиться балкон.

  Не потрібно залучати дорогих фахівців фасадчиків. Немає необхідності використання додаткового обладнання — вишок, риштовки і інших конструкцій.

  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

  Все це в сукупності економить значні кошти, що важливо на сьогоднішній день.

  Як правильно утеплити балкон по «мокрій» технології?

  Незалежно від того, який матеріал буде використовуватися в якості утеплювача, всі мокрі процеси відбуваються за одним планом.

  Кріплення ізолюючого матеріалу. На прогрунтовані поверхні накладаються стик в стик листи теплоізоляції. На одну сторону листа з допомогою гребінки наносять шар клею і притискають до основи.

  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

  Якщо необхідно вирівнювати площину, то клей наносять точковим методом і за допомогою правила листи притискають до поверхні. Проміжки заповнюються пінополіуретановим герметиком (рідким пінопластом).

  Після висихання клейового шару теплоізолюючий матеріал фіксується з допомогою пластикових дюбелів з широкими капелюшками.

  Армуючий шар. Зверху закріпленого матеріалу клеять сітку зі скловолокна. Клеюча суміш рівномірно наноситься на поверхню, в неї втоплюється відрізана за розміром сітка і розрівнюється за допомогою шпателів або малки.

  Наступне полотно сітки клеїться з нахлестом 10 см, для уникнення появи тріщин на стиках.

  Якщо використовуються клейові та шпаклювальні суміші на основі цементу, то потрібно використовувати фасадну (лугостійку) армуючу сітку. Лужні сполуки, що містяться в таких сумішах створюють агресивне середовище, яке може роз’їсти скловолокно.

  Оздоблювальний шар. Нанесення всіх наступних шарів, можливо тільки після повного висихання попередніх. Шпаклівка з допомогою шпателів наноситься на поверхню, що дозволяє вирівняти стіну.

  Розрізняють стартову і фінішну шпаклівку. Вони відрізняються за крупністю фракції. Фінішна шпаклівка дозволяє отримати ідеально гладку і рівну поверхню.

  При необхідності, дрібні нерівності стирають з допомогою наждачного паперу або шліфувальної сітки різної крупності. Після затирання необхідно повторювати грунтування, для видалення пилу і зміцнення шару.

  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

  Фінішна обробка. Після підготовки повного висихання, можна обробляти балкон будь-яким матеріалом: фарбувати, клеїти шпалери, наносити декоративну штукатурку.

  Як правильно утеплити балкон по каркасній технології?

  Якщо для остаточної обробки будуть використовуватися листові матеріали, то доцільнішим буде встановлення теплоізоляції каркасного типу. Такий вид утеплення має ряд переваг.

  Погодні умови не впливають на проведення робіт, адже «мокрі» процеси відсутні. Також за допомогою регульованих підвісів легше вирівняти каркас в одній площині.

  Спочатку проводиться розмітка приміщення виходячи з розмірів вибраного матеріалу. Потім за допомогою підвісів кріпляться напрямні, які і будуть каркасом.

  В їх ролі використовуються дерев’яні бруски або металевий профіль.

  Після влаштування каркаса, проміжки між напрямними заповнюються теплоізоляційним матеріалом. Кріпиться він за допомогою дюбелів.

  Потім проводиться безпосередньо монтаж оздоблювального шару. Панелі вагонки або пластику, кріпляться до каркаса за допомогою шуруповерта або степлера.

  Правильно утеплений балкон, буде довгий час виконувати свої функції, тому потрібно відповідально підходити до кожного етапу робіт, що проводяться.

Читайте по темі:  Оздоблення стін коридору ламінатом: порядок проведення робіт

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя