Проста установка маяків для вирівнювання стін своїми руками

114

Як при штукатурці стін правильно і якісно їх вирівняти, щоб результат роботи довго не вимагав втручання і не був вражений різними негативними явищами.

У такій ситуації застосовуються маяки – спеціальні обмежувальні планки, зроблені зі сталевих профілів або дерев’яних рейок, які застосовуються в процесі штукатурки стін.

По можливості, намагайтеся уникати застосування дерев’яних маяків, так як дерево і його похідні матеріали часто деформуються в сирому розчині в силу своїх фізичних особливостей.

Найпоширеніший на сьогоднішній день варіант маяка – це Т-подібні елементи, виконані з легких сплавів металу. Їх застосування забезпечує високу якість оброблюваної поверхні.

Як встановлювати маяки для вирівнювання стін

Незважаючи на той час, який буде витрачено на їх установку, ви значно заощадите його на етапі нанесення штукатурки.

Підготовчі роботи

Правильна установка маяків для вирівнювання стін, а також для їх штукатрки, вимагатимуть наявності таких інструментів:

 1. Правило.
 2. Шпатель.
 3. Рівень.
 4. Кельма.
 5. Молоток.
 6. Зубило.
 7. Дриль або перфоратор.
 8. Нитка і невеликий вантаж для неї.

При підготовці до роботи, проводять огляд стіни для виявлення та усунення заважаючих елементів кладки. Видаляються напливи будівельного розчину, шматки старого покриття для того, щоб зробити стіну максимально плоскою.

Після цього здійснюється обробка стіни грунтовкою. Це необхідно для поліпшення зчеплення і для зміцнення основи. Якщо виключити етап ґрунтування стіни, то зростає ймовірність подальшого відшарування штукатурки.

Усі дії з установки маяків для вирівнювання стіни повинні проводитися після грунтування стіни.

Вся процедура вирівнювання стіни складається з декількох етапів:

 • Безпосереднє розміщення і вирівнювання.
 • Обштукатурювання стіни.
 • Вилучення маяків і усунення швів.

Після ґрунтування необхідно знайти точки, що максимально виступають за поверхню стіни  і визначити наскільки товстий шар штукатурки потрібно покласти для вирівнювання.

Читайте по темі:  Укладання ламінату на стіну своїми руками. Корисні поради

Розмітка і установка кріплень

На підготовленій і обробленій грунтовкою стіні потрібно розмітити місця, де будуть встановлені маяки.

Після цього роблять отвори для кріплення маяків з кроком рівним довжині правила.

Після того, як кріплення будуть встановлені, необхідно вирівняти їх за будівельним рівнем, при необхідності, розкручуючи чи закручуючи потрібні з них. Всі вони повинні знаходитися в одній площині.

Для підвищення точності застосовують закріплену нитку вище першого дюбеля від стелі. На одному кінці такої нитки, поміщається невеликий вантаж.

При висоті стіни близько 2,7 метрів, рекомендується використовувати не менше 7 кріплень по всій лінії маяка.

Якщо великі нерівності видно неозброєним оком, то дрібні можуть залишитися непоміченими. Тому для уникнення цього застосовують натягування шнура: два паралельно підлозі, два паралельно стелі і два, шо перетинаються по діагоналі. Виходить фігура у вигляді конверта.

Цей метод дасть повне уявлення про нерівності або заглиблення, які повинна закрити штукатурка. Шнур, протягом усієї своєї довжини, не повинен торкатися стіни.

Мінімальна відстань від стіни до шнура дорівнює 10-15 міліметрів.

Установка маяків

Після цього приступаємо до безпосередньої установки маяків. По розмічених лініях, між кріпленнями, наносять невелику кількість розчину. Іноді для прискорення схоплювання в нього додають десяту частину алебастру.

Установка маяка проводиться його вжиманием до упору будівельним рівнем. Це допомагає контролювати правильність отриманої лінії.

Після того, як будуть встановлені маяки, перевірте ще раз площину, що вийшла по вертикалі і горизонталі.

Необхідно деякий час для того, щоб відбулося схоплювання розчину. Далі потрібно зробити зміцнення маяків, так як в процесі обштукатурювання стіни на них буде йти пристойне навантаження при розрівнюванні розчину.

Читайте по темі:  Новинка у світі інтер'єрів – рідкі шпалери

Виконується нанесення розчину на маяки з двох сторін – для їх надійного фіксування. Намагайтеся, щоб розчин не виступав за кордон маяків.

Обштукатурювання стіни

Наступний етап – обштукатурювання стіни. Між маяками накидають необхідну кількість розчину. Коли необхідний сегмент буде заповнений, роблять попереднє вирівнювання з допомогою шпателя або кельма. Після цього переходять до вирівнювання за допомогою правила.

Правило притискають до маяків і з упором на них просувають його, з рухами вліво і вправо знизу вгору. Штукатурний розчин завдяки цим діям переміщається і разрівнюєтья по площині, а зайвий розчин знову накидають на стіну.

Такі ж дії виконуються і з іншими секторами, утвореними маяками, покриваючи всю стіну штукатуркою.

Як встановлювати маяки для вирівнювання стін

Після цього стіна повинна обсохнути в проміжку від декількох годин до одного дня. Час висихання залежить від температури в приміщенні, де здійснювалися роботи, і від параметрів самої штукатурної суміші.

Вибірка маяків

Після достатнього затвердіння стіни, приступають до останнього етапу – вибірки маяків. З нижньої частини трохи расколюпують штукатурку прилеглу до маяка.

Далі відбувається безпосереднє витягування маяків. На свіжій штукатурці це буде легко зробити, але обережність ще нікому не заважала. Намагайтеся робити це плавно і акуратно.

Щілини, що залишилися від маяків  зашпаровуються таким же штукатурним розчином, що застосовувався для обштукатурювання стіни. Направляючими тепер служать краї стіни біля щілин.

Рекомендується дати стіні постояти кілька днів після всіх цих дій. По закінченні цього терміну можна приступати до обробки стіни абразивною сіткою, яка закріплена на тримачі.

Як встановлювати маяки для вирівнювання стін

Вирівнювання стіни з застосуванням маяків на сьогоднішній день є стандартом. Така технологія проста, надійна і легка у виконанні.

При строгому дотриманні всіх правил, отриманий результат, завдяки якості виконаних робіт, не буде вимагати вашого втручання десятки років.

Читайте по темі:  Утеплювач під сайдинг для утеплення стін зовні

Так, що установка маяків для вирівнювання стін своїми руками під силу кожному. Якщо ви ніколи не робили цього, то потрібно запастися терпінням і необхідною інформацією і приступати до справи.

Якщо ви не бажаєте виконувати цю роботу самостійно, на допомогу завжди прийдуть безліч майстрів самого різного рівня. Вартість таких робіт розраховується в залежності від товщини шару штукатурки і загального обсягу робіт.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя