Чорна смородина: особливості посадки і догляду навесні

271

Особливості посадки і догляду навесні за чорною смородиною

Посадити у себе на садовій ділянці цю корисну і смачну ягоду прагне кожен садівник. Частіше це роблять восени, хоча весняна посадка чорної смородини теж допустима. Просто має деякі нюанси з-за раннього пробудження рослини – адже смородина починає йти зростання вже при температурі +4°С!

Як посадити смородину навесні

Посадка смородини навесні повинна здійснюватися настільки рано, наскільки дозволить грунт, щоб не почали розпускатися бруньки – як правило, вона припадає на квітень місяць.

сорт чорної смородини, який саджають повинен бути районованим – підходящим для клімату даної місцевості.

Для того, щоб посадити на садовій ділянці кущі чорної смородини, необхідно заздалегідь підготувати як посадковий матеріал (у якості посадкового матеріалу для нових кущів навесні можна використовувати живці або відводки), так і місце для посадки.

Ділянка під смородину повинна бути рівною або піднесеною, добре освітленою і захищеною від вітру.

Грунт на ділянці слід перекопати ще восени, а в перериту землю внести по 7-10 кг перегною, літр деревної золи і 100 грам суперфосфатів на квадратний метр.

При посадці чорної смородини необхідно дотримувати наступні правила:

  • Діаметр посадкової лунки повинен бути в районі півметра, а глибина – 40 см;
  • Відстань між лунками (майбутніми кущами) має бути приблизно 1-1,5 метра, між рядами – 1,5 метра;
  • Безпосередньо перед посадкою в лунку виливається піввідра води, потім в неї висаджується саджанець, який ще раз поливається такою ж кількістю води;
  • Для того, щоб волога повільніше випаровувалася з грунту, її необхідно мульчувати за допомогою гною, перегною, торфу і сухої землі або тирси.
Читайте по темі:  Размножим і преумножим: як правильно і коли пересаджувати полуницю

При посадці смородини важливо пам’ятати, що коренева система кущів чорної смородини дуже чутлива до вологості грунту, тому вологи повинно бути багато (рясний полив!), але при цьому вона не повинна застоюватися, інакше коріння можуть почати гнити.

Також варто пам’ятати про важливість притінення висадженої смородини протягом тижня після висадки.

Особливості посадки і догляду навесні за чорною смородиною

Догляд за чорною смородиною навесні

Догляд за смородиною включає в себе полив, внесення добрив і обрізку. Полив потрібно здійснювати часто – приблизно раз на тиждень. Відразу після поливу можна зайнятися розпушуванням грунту навколо кущів з одночасним внесенням азотних добрив. Саме по собі розпушування треба здійснювати частіше, ніж полив – 2-3 рази в тиждень.

Мульчується кущ гноєм або перегноєм, який розкладається шаром приблизно в 10 см на відстані 20 см від гілок. Кущі старше 4 років підгодовуються 25-40 грамами азотного добрива на один кущ, а восени раз на два роки під кущі рекомендується вносити органічні добрива, наприклад, гній, компост або пташиний послід.

Обрізування куща починається з моменту висадки його на постійне місце.

На другий рік обрізаються всі слабкі і хворі пагони, залишаються тільки 4 найздоровіших. На третій рік залишається до п’яти найбільш сильних пагонів. Таким чином до п’ятого року життя куща на ньому залишається 15-20 здорових скелетних гілок, які потрібно підрізати кожен рік.

Особливості посадки і догляду навесні за чорною смородиною

Обробка чорної смородини від шкідників

Для того, щоб кущі чорної смородини не постраждали від шкідників, їм потрібна спеціальна обробка. Ранньою весною вона полягає в ошпарюванням кущів з лійки водою з температурою близько 80 градусів. Замість цього також можна застосовувати запилення кущів деревною смолою.

Для того, щоб захистити смородину від комах, можна обробити кущі 7% розчином сечовини, але робити це потрібно до того, як почнуть розпускатися бруньки. Після цього обробляти кущі можна 1% розчином мідного купоросу. Також для захисту від шкідників можна використовувати засоби Агравертін, Фітоверм, Карбоцин.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя