Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

91

Використання мінеральних волоконних матеріалів має величезну кількість як гарячих прихильників, так і тих, хто вважає утеплення фасадів мінватою марною тратою часу і неприпустимим для таких приміщень. Будівельні норми і правила допускають використання мінеральних утеплювачів, але тільки за умови надійної ізоляції теплого шару абсолютно непроникними матеріалами.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Чи можна утеплювати балкон мінеральною ватою

Проте, ідея утеплити балкон мінеральною ватою своїми руками користується величезною популярністю, перш за все, через дешевизну і доступності теплоізоляції. Правда, робиться таке утеплення найчастіше кустарно за власним розумінням того, як саме повинні укладатися плити мінвати і захисної плівки, звідси і всі проблеми.

На користь того, щоб виконати утеплення підлоги на балконі мінватою своїми руками, кажуть два фактори:

 • Утеплення балкона виходить досить простим і надійним. Якщо робити все за технологією, ця теплоізоляція на балконі або на лоджії може простояти пару десятків років;
 • Формально балкон і лоджія не відносяться і житлових приміщень, парапети і стіни продуваються повітряними потоками, а значить, проблем з видаленням водяної пари при правильному утепленні мінватою не буде.

Виконувати утеплення лоджії мінватою можна і потрібно, так як матеріал володіє нульовою горючістю і виглядає ідеальним кандидатом, якщо порівнювати його з пінополіетиленом або пінополістиролом. Якщо шукати збалансований за ціною і довговічності варіант, то більш доступного, ніж утеплення в хрущовці балкона мінеральною ватою своїми руками, мабуть, знайти буде складно.

Плюси і мінуси утеплення балкона мінеральною ватою

Не можна сказати, що мінвата є абсолютно ідеальним теплоізолятором, можна зустріти чимало різних думок і висновків експертів, порад і просто байок від майстрів, в яких розповідається про всі дефекти, які тільки існують в природі.

Якщо бути об’єктивним, то у мінвати є два серйозних недоліки:

 • Обводнення в результаті поглинання і конденсації водяної пари в товщі матеріалу. В результаті утеплення промерзає і втрачає свої теплоізолюючі якості;
 • Для того, щоб професійно своїми руками утеплити балкон мінеральною ватою, потрібно точно знати послідовність дій і неухильно дотримуватися інструкції.
Читайте по темі:  Оздоблення стін коридору ламінатом: порядок проведення робіт

На відміну від пінополістиролу або рулонної теплоізоляції, будь-яка помилка зробить утеплення лоджії мінеральною ватою своїми руками безглуздою тратою часу та коштів. Мінеральне волокно дуже швидко приходить в стан мокрого дрантя, і домогтися збереження тепла буде неможливо.

Важливо! Багато саморобщиків відзначають неприємний запах хімії, витікаючий від матеріалу, від нього легко позбутися, якщо залишити упаковки з мінватою за кілька днів до початку процесу утеплення в сухому і провітрюваному приміщенні.

Крім того, потрібно буде обзавестися пилососом і користуватися ним в процесі утеплення стін мінватою. При укладанні і, тим більше, нарізці матеріалу виходить велика кількість дрібного пилу, яка так і залишиться в приміщенні лоджії або балконі. Інакше обрізки і пил можуть поширитися по всій квартирі.

До позитивних якостей матеріалу, крім дешевизни і негорючості, можна додати високу стійкість до мишей, мурах, тарганів і патогенів.

Підготовчі роботи

Зрозуміло, попередньо приміщення лоджії або балкона необхідно засклити віконними рамами, можна пластиковими або дерев’яними, це не принципово. Другим кроком зробити бетонну підлогу і парапет, стіни обов’язково потрібно відремонтувати, закрити щілини цементно-піщаною сумішшю і покрити акриловою чи поліуретановою грунтовкою.

Підлогу на балконі можна вирівняти сіткою і бетонною стяжкою за рівнем горизонту. Це спростить збірку каркаса і утеплення підлоги на балконі мінватою своїми руками.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Стінку балкона потрібно буде обкласти піноблоками або плиткою.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Чи потрібна пароізоляція

Ключове питання будь-якого утеплення стін — це облаштування пароізолюючого шару. Можна зустріти масу порад про укладання або невикористання стандартної пароізоляції, але не варто сильно вникати в такі поради. Система утеплення і пароізоляції повинна бути побудована за тією ж схемою, що і в разі утеплення стін будинку:

 • Якщо у балкона немає бетонного або пластикового парапету, як у лоджії, то зовнішню частину утеплювача обладнують вентиляційним зазором і вітрозахисною плівкою. В інших випадках утеплювати мінватою можна прямо на стіну;
 • З внутрішньої сторони пароізоляція укладається прямо на мінвату, але між плівкою і облицюванням обов’язково робиться вентзазор, шириною 10-15 мм.
Читайте по темі:  Проста установка маяків для вирівнювання стін своїми руками

Якщо в приміщенні балкона або лоджії немає опалення і немає вентиляційних вікон – продухів, через які буде видалятися тепле вологе повітря, то використання пароізоляційної мембрани обов’язково.

Важливо! Через специфіку укладання пароізоляційної плівки утеплення заскленого балкона або лоджії необхідно виконувати до установки підвіконня.

Як правильно утеплити балкон зсередини мінватою

Для облаштування утеплення балконного приміщення в першу чергу необхідно придбати матеріали, які рекомендуються провідними виробниками для подібного роду робіт. До списку увійдуть:

 • Дерев’яні рейки, перетином 50х50 мм, на стандартний балкон буде потрібно не менше 20 відрізків по 4 м;
 • Мінвата рулонна або у вигляді плит;
 • Двосторонній і односторонній скотч;
 • Монтажний степлер зі скобами, шуруповерт з набором саморізів 75-100 мм;
 • Пароізоляційна плівка.

Крім того, після утеплення підлоги на балконі мінеральною ватою потрібно нашити чорнову основу з фанери або ОСБ панелі. Стіни балкона рекомендується зашити вагонкою або дерев’яною рейкою. Зрозуміло, що все перераховане краще купити комплектом саме для укладання утеплення всередині приміщень, але можна використовувати і залишки будматеріалів від укладання даху дачі. Загальна технологія утеплення балкона мінеральною ватою наведена на відео:

Утеплення стін і стелі балкона мінеральною ватою

В першу чергу на стіни і стелю необхідно нашити вертикальні соснові бруски несучого каркаса. Рейки кріплять на стіни за допомогою саморізів і шуруповерта. Горизонтальну відстань між брусами вибирають в межах 58-59 см, якщо ширина плити мінвати – стандартна, в 60 см. Дотримуватися порядку укладання не обов’язково, головне, щоб розмір був на 10-15 мм меншим, ніж ширина відрізка мінвати, інакше утеплення просто вивалиться з решетування.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Кожен брус кріплять в двох-трьох точках, спершу у верхній, потім вирівнюють вертикально по будівельному рівню і пришивають внизу і в центрі. На стелі рейку обрешітки під утеплення бетонної плити мінватою кріплять з перехлестом кінців.

Наступним етапом укладають мінвату в обрешітку стін, товщина стандартної плити мінеральної вати становить 50 мм, тому поверхня покладеного утеплення виходить по зрізу вертикальних рейок.

Читайте по темі:  Як утеплити фасад будинку пінопластом

Далі нашиваємо поверх горизонтальні бруси, висота між рівнями вибирається в межах 400-600 мм. В ніші, що утворилися укладають другий шар мінеральної вати, подвійне укладання гарантує відсутність містків холоду.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Поверх першого шару утеплення нашивають другою.

Укладання пароізоляційної плівки

Наступний етап найбільш відповідальний, необхідно укласти на стіни пароізоляцію утеплення. Виглядає вона, як поліетиленова плівка, армована сіткою. Рулон розмотують в горизонтальному напрямку, верхню кромку заводять під віконну раму і на стіни. Крайки окремих полотнищ повинні укладатися з перехлестом в 100 мм і фіксуватися двостороннім скотчем. Саме полотнище кріплять на обрешітці мінеральної вати за допомогою будівельних скоб і степлера.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Краї укладеної пароізоляції приклеюють до поверхні стін і стелі спеціальною клейкою стрічкою. Щоб захист утеплення від пари не зірвало при сильному вітрі, на горизонтальні бруси нашивають вторинні рейки, розрізом 20х20 мм.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Нашиті бруски дають можливість притиснути плівку пароізоляції в місцях установки скоб, і одночасно служать ящиком для навішування декоративного облицювання.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Технологія утеплення підлоги лоджії мінеральною ватою

Укладання мінеральної вати на бетонну плиту виконується за аналогічною схемою. Спочатку на підлогу укладаються рейки майбутньої обрешітки під укладання мінеральної вати. Для утеплення підлоги вибирають розмір 50х50 см або навіть 40х40 см. Перетин бруса 50х70 мм, зазвичай приміщення лоджії після утеплення використовується, як частина житлового простору, тому основу роблять з невеликим запасом міцності.

Мінвату укладають прямо на бетон, без всяких прокладок або додаткового утеплення з рулонних теплоізоляції. Поверх утеплення з мінерального волокна укладають пароізоляцію, краї запускають на стіни і приклеюють скотчем з ізоляцією стінового утеплення.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Якщо товщина плити мінвати обрана за рівнем бруса, то додатково потрібно набити рейки, контррейки, крок приймається рівним 20-25 см. Тільки після цього можна нашивати фанеру чорнової підлоги і набивати євровагонку на стіни.

Як утеплити балкона мінеральною ватою своїми руками

Часті помилки

В даній схемі структура утеплення приблизно відповідає тій, яка використовується при монтажі теплого даху. Найчастіше допускають одну і ту ж помилку – укладають мінвату без гідроізоляції зовнішньої поверхні. У цьому прикладі функції гідробар’єру виконують стіни. Крім того, між пароізоляцією і декоративним облицюванням повинен бути зазор, що забезпечує нормальний вихід з поверхні пароізоляційної мембрани ще теплого, але перенасиченого водяними парами повітря. Інакше з’явиться конденсат, і вагонка буде відволожуватися і набухати.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя