Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

9

Шви, місця стиків — слабке місце будь-якого панельного будинку. Саме стики і шви між панелями часто стають містками холоду, в результаті температура всередині кімнат падає, з’являється вогкість, руйнується весь фасад будівлі. Розповімо, чим можна утеплити міжпанельні шви.

Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

Почнемо з матеріалу, який призначений саме для утеплення швів — трубок. Це циліндри, виготовлені зі спіненого поліетилену, трубки, які вкладаються в наявний зазор по всій довжині шва. Вони захищають фасад від вогкості, не бояться перепадів температур, пластичні, зручні в роботі, служать довго.

Теплоізоляційний джгут продається різного діаметру — від 6 до 80 міліметрів, так що купити потрібний за розміром шва не складе проблем. Зверху укладені трубки потрібно буде прикрити герметиком, потім наноситься шар штукатурки і утеплений таким чином шов забарвлюється в колір фасаду.

Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

Якщо міжпанельний шов невеликий, фахівці рекомендують застосовувати герметики на основі поліуретану. Є два способи використання цього матеріалу:

  • Економний. Носик розпилювача спеціального пістолета для герметиків в балонах вставляється в шов і порожнина задувається сумішшю;
  • Правильний. Шов попередньо розширюється спеціальними інструментами, в результаті поліуретанова піна задувається з надлишком, надлишки залишаються зовні і їх потім потрібно буде акуратно зрізати.

Стоять поліуретанові герметики чимало, для закладення міжпанельних швів, їх потрібно багато. Тому, повторимося, якщо розрив між панелями великий, доцільно використовувати інші матеріали.

Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

Розчини використовуються для повного закладення і герметизації шва. Потрібні спеціальні розчини, які точно заповнять всі порожнечі на стику між панелями. Раніше в якості заповнювача використовувалися дрібний гравій, пісок, керамзит. Сьогодні все частіше застосовуються матеріали, до складу яких входять кульки пінопласту або частинки повітря. Вони володіють більш високими теплоізоляційними властивостями. Мінус в тому, що повністю закрити розчином досить широкий шов складно, робота трудомістка. Зате якість утеплення, якщо все було зроблено згідно технології і використано сучасний розчин з якісними наповнювачами, висока.

Читайте по темі:  Утеплювач під сайдинг для утеплення стін зовні

Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

Утеплюють волокна доцільно використовувати там, де шви широкі і розташовані далеко один від одного. Випадок рідкісний, такий вид утеплення швів між панелями застосовується не так часто. Фахівці радять в даному випадку використовувати смужки кам’яної вати з міцними і довгими волокнами. Установка їх в шов, в цілому, проста, але не потрібно занадто щільно набивати матеріал, щоб він не втратив теплоізоляційні властивості. Крім того, зверху мінеральну вату та інші волокнисті утеплювачі обов’язково прикривають шаром штукатурки або іншими матеріалами, які не бояться вологи і сонячних променів.

Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

На фасадах багатоповерхівок утепленням і герметизацією міжпанельних швів займаються промислові альпіністи. У приватному будинку можна впоратися своїми руками, використовуючи драбину чи риштовку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...