Який газовий обігрівач для дачі краще вибрати — огляд варіантів

2

Перш ніж відповідати на це питання, слід уточнитися з періодичністю проживання на ділянці. Якщо воно цілорічне, то вже є сенс говорити про облаштування опалювального контуру, тобто мається на увазі, що дана будова – повноцінний житловий (позаміський) будинок, а це окрема, досить об’ємна тема.

А ось що вибрати саме для невеликої дачки, яку потрібно лише іноді опалювати, в залежності від примх погоди? З цим і розберемося.

Так як в якості «палива» вирішено використовувати газ, то потрібно врахувати деякі моменти.

 • По-перше, переважна більшість садових ділянок не газифіковано. Отже,
  доведеться користуватися зрідженим газом з балонів.
 • По-друге, потрібно орієнтуватися на витрату палива, так як з урахуванням віддаленості ділянки заправка посудин високого тиску ускладнюється. Плюс – не всі «пересічні» дачники мають власний автомобіль.

Виходить, що вибір типу газового обігрівача суттєво обмежується.

Котел

Природно, малопотужний. Але для того, щоб його включити, необхідно змонтувати контур — система опалення описана тут.

 • Для дачі цілком підійдуть найдешевші – алюмінієві – радіатори. Пояснення просте – жоден садівник не стане займатися обпресуванням системи, так як всі елементи контуру на увазі, і будь-яка протікання відразу ж помітна. Виходячи з цього, витрачати гроші на батареї сталеві або біметалічні навряд чи розумно.
 • При виборі котла слід віддати перевагу моделям енергонезалежним (наприклад, типу TLO), так як для їх надійної роботи потрібно лише газ.

Какой газовый обогреватель для дачи лучше выбрать — обзор вариантов

Конвектор

Для невеликої дачі – оптимальне вирішення проблеми обігріву. Виріб працює автономно, тобто не потрібно буде встановлювати радіатори і монтувати трубопровід з усіма елементами опалювального контуру.

Категорія ІЧ-приладів (з усіма їх достоїнствами) працює за наступним принципом. У камеру згоряння надходить газ, продукти горіння якого (через теплообмінник) підвищують температуру повітря, що потрапляє зовні. Введення, як правило, здійснюється з вулиці. Достатньо лише встановити димар коаксіального типу. Деяким моделям не потрібно електрику, що для садового будиночка – великий плюс. Загальна (орієнтовна) схема роботи показана на малюнку.

Какой газовый обогреватель для дачи лучше выбрать — обзор вариантов

Ціна – від 8 800 рублів.

Мобільні пристрої це типу не вимагають монтажу повітропроводу, а їх потужність лежить в межах 2,5 – 5 кВт. Все, що потрібно для їх функціонування – заправлений балон (від магістрального газу вони не працюють).

Ціна – від 6 950 рублів.

У продажу зустрічаються і каталітичні конвектори. Вони дещо потужніше інфрачервоних і підходять для великих дачних будівель. Випромінювачем теплових хвиль є сітчаста панель, на якій окислюється подається газ (без утворення полум’я).

Плюси

 • Паливом для моделей каталітичних може служити не тільки газ, але і бензин. Наявність тепловентилятора дозволяє підвищити ефективність обігріву в 1,6 – 1,8 разів.
 • Такі прилади розраховані на більш тривалу (безперервну) експлуатацію, ніж ІЧ-аналоги.

Ціна – від 7 650 рублів.

Що врахувати при виборі

 • Одна з головних проблем, що хвилюють практично всіх садівників – нестабільність напруги мережі. Отже, доведеться, по-перше, разом з деякими моделями газових приладів набувати і стабілізатор. А це – додаткові витрати. По-друге, якщо купувати якусь модель, то тільки вітчизняного виробництва. Імпортні вироби дуже чутливі до якості живлячої напруги, а значить, більш «примхливі» в експлуатації.
 • У багатьох садових товариствах ступінь зносу ліній і підстанції вище граничної. З цієї причини регулярно проводяться відключення ел/харчування, а то і подача його суворо за графіком. Тому оптимальне рішення – незалежна модель.
 • Так як прилад призначений для роботи в приміщенні, то обов’язково повинен бути датчик загазованості. Якщо вбудований конструкцією не передбачено, то його слід придбати окремо.

Висновок використовувати для опалення невеликого дачного будиночка доцільно конвектори, причому краще – каталітичного типу. Вибір конкретної моделі за параметрами здійснюється, виходячи з умов подальшої експлуатації приладу – габарити будиночка, поверховість, матеріал стін і так далі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя